Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg a lányomnak...

Hogy mondjam meg a lányomnak (16), hogy ne egyen annyit?

Figyelt kérdés
Fogynia kellene, mert amúgy csinos lenne, ha leadna pár kilót és jót tenne neki egy intenzívebb testmozgás. De ha én szólok neki, félek, csak befeszül.(hetente 1-szer jár tornázni most)

2013. febr. 6. 15:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet ne mondj neki, inkabb fozz alacsonyabb kaloriatartalmu eteleket.
2013. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
no meg az sem mindegy mennyi az a plusz, ami rajta van. lehet, h. csak téged zavar. hány kiló, hány centi? ha ő nem panaszkodik, h. fogyni szeretne, akkor te se foglalkozz vele. esetleg kereshetsz neki a közelben egy érdekes mozgásformát, pl. zumba, és NAGYON finoman felajánlani, h. befizeted. de semmiképpen ne mondd, h. a súlya miatt.
2013. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Okos, hogy nem szólsz neki direktbe, ne is célozz rá.

Legyenek könnyű vacsorák, sok salátával, esetleg készítsétek együtt, az jó beszélgetési lehetőség, válasszatok közösen dresszinget, daraboljátok a zöldséget stb.

Gondolom napközben nem otthon eszik, úgy nehéz lehet kontrollálni.


Engem kamasz koromban állandóan "gebikének" hívtak, csoda, hogy nem lettem evési zavaros...


Csak finoman, mert ez érzékeny pont.


Esetleg elviheted úszni, vagy squassolni, Neked is biztos jól jön a mozgás.

2013. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak nagyon jó ötlete volt a közös mozgással kapcsolatban. Amúgy amíg nem veszi észre saját magán hogy fogynia kellene addig hiába mondod neki lehet csak megsértődik.
2013. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Most együtt járunk az én tornámra :) De gondoltam, valami még jó lenne. A főzés már nehezebb, felajánlottam neki, együtt együnk diétásabbat, mert nekem is jó lenne fogyni, de nem akarja. Valahogy jutalomnak tekinti az evést, nagyon szeret enni.
2013. febr. 6. 15:28
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezhetem, hogy mégis hány kg ? milyen magas?

mert lehet, hogy van rajta egy kis felesleg, de így nem tudom, hogy most tényleg komolyan kellene e vele foglalkozni...


én elvoltam hízva 14 évesen 65-70 kg voltam, és lehet hogy nagyon rosszul esett volna az anyukámtól, hogy mondja hogy fogyjak, de 16 éves koromra már 75-80 körül lettem és sokkal jobban fájt, amit az iskolában műveltek velem... de ha a lányod mondjuk 60 kg az 55 helyett, akkor az még nem vészes! ahogy ő jól érzi magát. ha nagyon akarna fogni, akkor beleegyezne az ilyen közös fogyiba :)) én mit meg nem tettem volna egy ilyenért!

2013. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
Soha nem mondanék olyat a gyerekemnek, hogy egyen kevesebbet!
2013. febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
180 cm és 77 kg
2013. febr. 6. 15:42
 9/31 A kérdező kommentje:
utolsó, miért is? az ő javát szeretném, ha te is azt látnád, hogy többet eszik mint amennyi egészséges, biztosan aggódnál, mert jót akarsz neki
2013. febr. 6. 15:43
 10/31 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok. Inkább mozogjon többet és több gyümölcsöt, zöldséget egyen!
2013. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!