Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg a lányomnak...

Hogy mondjam meg a lányomnak (16), hogy ne egyen annyit?

Figyelt kérdés
Fogynia kellene, mert amúgy csinos lenne, ha leadna pár kilót és jót tenne neki egy intenzívebb testmozgás. De ha én szólok neki, félek, csak befeszül.(hetente 1-szer jár tornázni most)

2013. febr. 6. 15:00
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Nálunk a mennyiséggel is baj van. pl. ha csirkecombot eszik, akkor 2 db és ebéd után uzsonnára még egy.
2013. febr. 6. 15:48
 12/31 anonim ***** válasza:
62%
Egészségére! Ne azt mondd, hogy egyen kevesebbet, hanem mozogja le a kalóriákat. Megint az előző voltam.
2013. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%

Hármas vagyok, még van néhány gondolatom:


-először is a testtömegindexe alapján normális testsúlya van, tehát nagy gond nincs


-aztán: 16 éves, nem tudom hány évesen jött meg neki először, de átlagosan az azt követő két évben magasság is növekedhet, illetve ekkor történik meg az alak "nőiesedése", vagyis felhalmoz zsírt a hasra és a combokra, ez (persze határokon belül) normális, hiszen a szervezet biológiai szempontból felkészül a terhességre/anyaságra, és ehhez zsírtartalékra van szüksége


-azt írod, Te is leadhatnál picit. Ha ez alkati dolog, vagyis ha apa és Te, vagy a felmenők masszívabban össze vagytok rakva, akkor ne várd, hogy filigrán lánykád legyen


-a táplálkozást át kell gondolni, mert éppenséggel a három csirkecomb (nem gyenge teljesítmény :o), nem igazán hizlal, persze ha ugyanennyi sült krumplit is benyom mellé, az már kevéssé oké...

A nassolást is meg lehet oldani "lájtosan", pl. gyümölcsjoghurtok, turmixok stb. csak egy kis fantázia kell.

2013. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Kedves hármas, nagyon jó dolgokat írsz. Én fiatal koromba iszonyúan sovány voltam, most 43 évesen vagyok 169/76, ami tudom, nem kevés. Attól félek, később ő is csak még hízni fog. Nem eszünk egyáltalán sült krumpli, esetleg évente egyszer, ha elmegyünk "rosszalkodni" a Mekibe. Jó lenne valami kardio sport neki, de hirtelen nőtt meg és nagyon rossz az egyensúlyérzéke, nem tud jól futni. Remélem, többet már nem nő, mert nem fog fiút találni magához :)
2013. febr. 6. 16:05
 15/31 anonim ***** válasza:
69%
én is hasonló paraméterekkel bírtam ennyi idősen, anyán egyszer szóvátette, nagyon rosszul esett, és emiatt elhatároztam, h lefogyok. 180 cm hez 82ről 62 re mentem le 1 év alatt, szóval nem mindenkinek árt a befeszülés, rossz érzés ezen megsértődni, de főleg azért mert igaz
2013. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%

"Attól félek, később ő is csak még hízni fog."


Hát nehéz ügy, de azért, mert Veled így alakult, nem törvényszerű, hogy ő is így járjon. Nem szabad rá vetítened a Te félelmedet a súlyával kapcsolatban. Hiszen most úgy tűnik, hogy nem, vagy csak minimálisan járhat fölötte a normálisnak.

Meg kell próbálnod elengedni. A kamasz kor azért is ilyen nehéz, mert szépen elkezd saját magáért felelős lenni, Te meg már egyre kevesebb dologba szólhatsz bele. Ez is egy ilyen terület, hiszen ha beállít egy fiúval, aki Neked nem tetszik, akkor sem mondhatod meg neki, csak ha megkérdezi a véleményed.

Inkább arra törekedj szerintem, hogy jó kapcsolatban maradj vele, beszélgessetek sokat, hogy érezze, Rád mindig számíthat, és akkor majd egy napon lehet hogy megkérdezi, hogy "anya, szerinted nincs rajtam pár plusz kiló"?

Ha most ezzel nyaggatod, akkor minden elromolhat közöttetek.

Mivel erős túlsúlyról nincs szó, szerintem nem ér ennyit az egész.

Finoman kísérheted a szénhidrát szegényebb és fehérje dúsabb ételekkel, amúgy meg engedd szabadjára, és szeresd, a biztos csodaszép lánykádat!


3 kislány anyukája, alias 3-as :o)

2013. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
56%

Nem kellene nekiugrani a Kérdezőnek, inkább örülni kell a mai világban, hogy vannak olyan szülők, akik törődnek a gyerekekkel. Sok gyerek van a családi, rokoni körben, aki túlsúlyos, de a szülők elintézik annyival, hogy hormonváltozás, majd úgyis leadják nemsoká. Hát, ez pont nem így van.


Kérdező, ha a lányod 180/77, akkor nem csak pár kiló fölösleg van van rajta. A normális súly ilyen magasságnál 55-65 kiló, persze lehet jönni azzal, hogy nem kell mindenkinek vékonynak lennie, de nem hiszem, hogy 16 évesen nagyon többnek kellene lennie 65 kilónál.


Én is ilyen magas vagyok, (bár felnőtt) ilyen idősen 54-55 kiló voltam, most vagyok -27 évesen- 60. Én 14 évesen 10 kilót szedtem fel 2 hónap alatt, mivel betegség miatt nem tudtam mozogni. Futással, diétával fogytam le fokozatosan, körülbelül fél év alatt.


Kérdező, szerintem szólj nyugodtan finoman a lányodnak, ha úgy látod, ez segít rajta. Sokkal rosszabb lesz, ha majd tovább hízik vagy esetleg csúfolni fogják.

2013. febr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én felszedek magamra, mindig rámszólnak, hogy ne zabáljak, mert csak hájasodok. Nekem mindig megmondják, ha fogynom kell egy kicsit, és már nem veszem fel rosszul. Ők jót akarnak azzal, hogy ne hízzak el. Mondjuk én, mint egy pom pom lány, már nincs is sok esély, de ha járatnád ilyen sportokra a gyereket, mondjuk táncolni, úszni, atlétikára, vagy valamire, akkor alapból nem lenne rá akkora esély, hogy meghízik, vagy elhízik. A kajával, meg az édességgel vigyázni kell.
2013. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
81%

17-es OMG , szerintem te a nagyon vékony kategoriába tartozhattál , mert nekem barátnőm aki rohadt vékony ( de tényleg) 55 -65 kg között van ( most nem tudom , hogy mennyi , de mind1 a 170 cm -éhez .

kb. 65-73 kg az ideális , de nem a kgot meg a magasságot kéne nézni , hanem , hogy esztétikusan fest -e a lány . hogy az arányok jól meg vannak- e sb. de mind1 ez egyéni vélemény.

kérdező , amig a lányod nem érzi úgy , hogy mennie kell adig nem hinném , hogy menni fog , itt többen nagyon jó ötleteket írtak .

bocs a helyesírásért.

2013. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
67%
kérdező,az nem baj ha eszik több csirkecombot hiszen az fehérje,a lényeg hogy szénhidrátból egyen kevesebbet,pláne este a fehérje,zöldség,gyümölcs sem probléma,és a sport is nagyon jó,sajnos manapság a tinik nagyon eltunyultak,egyelőre persze a vékony csontkollekcióknak ne baj,na de ha megáll a növekedésük egyből gond lesz a mozgás hiány,szerintem beszélgess erről vele
2013. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!