Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg a lányomnak...

Hogy mondjam meg a lányomnak (16), hogy ne egyen annyit?

Figyelt kérdés
Fogynia kellene, mert amúgy csinos lenne, ha leadna pár kilót és jót tenne neki egy intenzívebb testmozgás. De ha én szólok neki, félek, csak befeszül.(hetente 1-szer jár tornázni most)

2013. febr. 6. 15:00
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
43%
14 vagyok nem voltam duci de szerettem volna fogyni. ezért kevesebbet ettem, és tornáztam. jó tanács: ne egyen későn vacsorát 6 után semmit gyümit se. összeszűkül a gyomra és akkor már fog tudni annyit enni. én ezt csináltam és 3-4 óra után már nem is eszek, nem is igen kívánom és aludni is jobban tudok. igyon sok vizet. könnyebben is fog emészteni:) járjatok sokat kirándulni vagy csak a városan sétálni :)
2013. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta anyukám, hogy narancsbőrös a fenekem. :( :D

De nem ütött túlságosan szíven, csak visszaszóltam neki, hogy azért vicces, hogy pont ő mondja nekem. Olyan bagoly mondja verébnek. :D


Szerintem mondd meg neki konkrétan, aztán együtt vágjatok bele a fogyózásba.

2013. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

Egy fejlődésben lévő szervezetnek ne tanácsolj már olyat, hogy "szűküljön be a gyomra!" Ez beteg dolog!

Egészségesen kell táplálkozni, és nem beszűkíteni a gyomrot, aztán jön az anorexia meg a bulimia... B@sszus!

Egy 16 éves lányról van szó, akin lehet hogy popsin van 2 kg felesleg, de ismételném, hogy 23,8 a bmi-je, és 24,9-ig NORMÁL TESTSÚLY!!! Bocs, ha a stílusom ezúttal nem szalonképes, de ezen nagyon kiakadtam...


Kedves Kérdező!

Lehet, hogy mint x válaszadó írta, neki jól jött, hogy rászóltak a szülei, hogy fogyjon, Te is mered a lányod lelkivilágát, és mivel ez nagyon érzékeny terület, Neked kell látnod, hogy mi a jó megoldás.

Én azt gondolom, hogy épp a mai világban, ahol a külső (sajnos!) szinte mindenek előtt van, a médiából árad a fiatalok felé a "magfelelő testideál", kizártnak tartom, hogy egy kamasz (és így a lányod is) ne nézegetné magát a tükörben. És biztos, hogy ha úgy ítéli meg, akkor tesz érte, hogy leadjon, hiszen egy okos lány képes ennyi önfegyelemre. Épp ezért kell neki inkább a szertet és elfogadás ("úgy vagy jó nekünk, ahogy vagy!"), egy ilyen légkörben könnyebb szerintem neki magának változtatni, ha akar, mint ha az a nyomás van rajta, hogy "még a szüleim is elégedetlenek velem".


És egyet értek azzal, hogy ha "nagy gond van" (tehát súlyos túlsúly), akkor közbe kell lépni, mert az egészségkárosító, és a szülőnek ilyen irányú felelőssége van, de egy kicsit nagyobb popsi miatt én nem kockáztatnék.

3-as voltam

2013. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A lányodnak főzz finom, egészséges ételeket, például én imádom a gyümölcssalátákat, mindenféle gyümölcsöket. Ne igyon cukros üdítőket, jobb az ásványvíz, meg a gyümölcslé... tornázzon, fusson, de még jobb az úszás.:) Este 6-7 óra után ne egyen semmit, és ha nasira vágyik, akkor asszem mondták előttem, hogy joghurt, turmix, ezek nagyon jók. Nem mondtam sok új dolgot, de gondoltam leírom. De nem kell túlzásba esni... szóval este ne egyen, gyümölcsök, nem túl zsíros húsok, saláták, zöldségek...ezekből egyen mértékkel, a cukros dolgokat mellőzze. Ne igyon édesítőszeres, cukros, szénsavas üdítőket. Mozogjon sokat, hetente egyszer-kétszer úszás, tornázás meg minden nap kábé egy óráig, amennyit bír.


Nekem mindig bajom volt a súlyommal, de anyáék azt mondják, hogy vékony vagyok... mondjuk jobb ez, mintha ledagadtoztak volna. Tavasztól futni fogok járni, görkorizni, imádok mozogni, kivéve a suliban.:DDD

2013. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom szoktátok-e nézni a CBS reality csatornát,ott van egy ilyen műsor a túlsúlyosokról,akiknek már az életük a tét.A műsorban elmesélik kicsiként mikor kezdődött a hízás stb. és mindegyik azt meséli,hogy többet evett kicsit az átlagnál,aztán mindig többet,végül 20-30 évesen 250kg körül vannak,és sokszor nézem ezt a műsort és engem biztosan elrettentene ha túlsúlyos lennék. Szerintem még időben kell felismerni a problémát,itt nincs szó elhízásról szerintem,de a heti 1x sport kevés egy 16 évesnek,azt lehetne növelni.
2013. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

A magasságához a súlya még abszolút a normál BMI-kategória. Ne a kajamennyiség legyen korlátozva, inkább mozogjon többet. Egy fejlődésben lévő szervezetnek igenis kell a táplálék, a csirkecomb pedig azért is jó, mert fehérjedús. Maximum édességből egyen kevesebbet, de másban nem kell korlátozás. Ami még fontos, az a sok víz. De inkább a mozgás a lényeg. Tartósan szép alakot csak mozgással lehet elérni. Ha csak a diétát tartja valaki szem előtt, lehet, hogy súlyban lefogy, de ha nem edz mellé, löttyedt lesz.


27N

2013. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

"mert nem fog fiút találni magához :)"

Hogy mondhatsz ilyet a saját lányodról?Neked az lenne a feladatod hogy támogasd Őt!Azzal hogy beletaposol a lelki világába nem lesz jobb neki!!!Nekem kiskoromba mindig megmondták hogy egyek kevesebbet,és mostmár csak egy lépcsőfok választ el a kóros soványságtól.Ha te nem támogatod akkor kire számítson?

Vajon miért eszik annyit?Lelki ok?Vagy csak a hormonok?

Vidd el pszichológushoz.Vagy először fogyj le te,hátha ez ösztönzően hat rá.A lényeg hogy támogasd,ne pedig megbántsd!!!

2013. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
danett, hol felejtetted a humorérzékedet? nem jött le, hogy az egy vicc volt? szerintem ez a hozzászólásod nem segítő szándékú volt.
2013. febr. 11. 18:50
 29/31 anonim ***** válasza:

Utolsó:Nem mindenkin csinos a súlyfelesleg(hogy mellre meg combra megy) van akin borzasztó aránytalanul áll és ez igenis megnehezítheti a párkeresést.


Mondd meg neki, hogy egészségtelen amit csinál. Heti egyszeri mozgás nagyonnagyonnagyon kevés.( Ha belefér akkor még legalább kétszer menjetek. ) Napi ötszöri étkezés legyen de ne egye degeszre magát, nagyon megterheli a gyomrot.Igyon napi 2l vizet. Nasiként gyümölcs, műzli, 1-2kocka étcsoki, pohár narancslé stb. A kinézet az egy dolog ha olyan alkat akkor sosem lesz nádszálvékony izompacsirta... de a felesleg az felesleg. Nincs rá szükség. Le kell dolgozni..

Nekem mindig szólnak amikor már túl vékony vagyok( sajnos nagyon könnyen fogyok akár 4-5 kg is ha beteg vagyok, sokat idegeskedek) . Jól esik hogy odafigyelnek rám, nem veszem sértésnek, az önbizalmamnak kell viszont ,hogy minden kis haladásért dícsérjenek, hogy izmosabb a karom, zöldséget eszek sültkrumpli helyett,jobban áll ez vagy az a ruha. Éreztesd vele, hogy nem piszkálni akarod, hanem törődsz vele, segíteni akarsz ..ennyi idősen ha először esetleg rosszul esik neki akkor is meg fogja érteni, hogy jót akarsz.

2013. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
17-es, te normális vagy? 180 centihez 55kg??
2013. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!