Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Odaköltözhetek apám testvéréhez?

Odaköltözhetek apám testvéréhez?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, apám Németországba akar kiköltözni, és vinni engem magával, viszont anyám ezt nem fogja engedni. De anyám egyedül nem tudna engem eltartani és fentartani a házat, válni viszont nem akarnak. Apám testvéréhez akarok költözni, és apám testvére is ezt akarja, a jogszabályok szerint ilyenkor hova költözhetek?
2013. febr. 16. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabályok szerint VAGY apáddal, VAGY anyáddal kell élned. Ha meg netán elváltak volna, akkor annák, akinek a bíróság odaitélt.


A anyád nem enged csak azért, mert nincs kedve, akkor a gyámhatóságon lehet kérni, hogy vizsgálják ki az ügyet és ha indokolt, akkor ök engedélyezhetik anyád ellenére is a költözést.


Viszont apád testvéréhet nem kültözhetsz, mert neki jogilag semmi köze hozzád, és igy a felelöséget sem viseli érted.

2013. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha anyám beleegyezik, hogy apám testvéréhez költözzek? Az a lényeg, hogy én se és anyám se akarja Németországot, és anyám kis mértékben egy betegségből adódóan szellemileg sérült, de ugyanolyan beleszólása van, csak egyedül pénz miatt se meg fizikailag se tudna eltartani, ezért jött szóba apám testvére, aki eltudna tartani.
2013. febr. 16. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

CSak akkor lehetnél ott, ha neki - mármint a nagybátyádnak - joga lenne minden veled kapcsolatos ügyben dönteni, ehhez az kell, hogy ö legyen jogosult a felügyeletedre.

Ehhez birósági végzés szükséges.

2013. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De amiről nem tud a hatóság az nem fáj... Senkit nem fog azután nyomozni, hogy Te tényleg a szüleidnél laksz-e.
2013. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!