Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Apum állandóan a nyakamban...

Apum állandóan a nyakamban liheg. Szeretem a gondoskodását, de ez már sok. (? )

Figyelt kérdés

12 éves vagyok. Az osztállyal minden hónapban megyünk valahova, de amint ez apám fülébe jut, Ő is jön, hogy biztos minden rendben legyen. Na meg a nyári úszótanfolyamokra (mindig 2 hetes) is jön, csak azért, hogy lássa, hogy hogy fejlődünk (én pl. ez volt a 7. évem..). Szeretem apukámat, imádom, imádom hogy odafigyel rám, de ez sok. Akárhova megyek, még itt FALUN is, fel kell hívnom, hogy igen, odaértem....

Ez nagyon sok.

Pedig én nem hinném hogy ennyire megbízhatatlan lennék. Ötös jegyeim vannak, a felnőttek állítják, hogy jobb vagyok a korosztályomnál, akit ismerek, annak hangosan köszönök az utcán, ha valakinek segíteni kell, segítek, és mindig odafigyelek ha úttesten kell átmenni, mindenre figyelek, akárkivel megyek, rossz társaságban nem vagyok, meg ha osztállyal megyünk, ott van az osztályfőnök is.....

A bátyámat annak idején nem őrizte ennyire (bátyám mondta).

Én tényleg nagyon szeretem hogy foglalkozik velem, de egy határ tényleg van. Hogy mondjam meg neki, h nagyon rám van ragadva, és hogy kicsit engedje el magát, ne aggódjon miattam?


12/L


2013. febr. 24. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Aggodík érted. Tudod nem csak a te hibádtól eshet bántódásod.
2013. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy megbízhatatlan, hanem a világ. És ezt ő is tudja. A bátyád fiú, arányaiban kevesebb veszély leselkedik/leselkedett rá, mint egy tinilányra. Azért ez a realitás. Biztos vagyok benne, hogy ha őszintén beszélsz vele, akkor enged picit a szigorból, de a telefont nem fogja elhagyni, én se tenném. Nem azért, mert benned nem bíznék, biztos vagyok benne, hogy remek csajszi vagy, hanem azért, mert tudni akarnám, hogy nem kapcsolt-e le útközben bárki! (Akár falun, akár nem!) N28
2013. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Melyik faluban laksz?
2013. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Aggódik érted,ráadásul lány vagy jobban félt amúgy meg 12 éves vagy,szóval nem meglepő,hogy le kell jelentkezned.Örülj neki,hogy vigyáz rád.
2013. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Örülök is, szeretem is hogy törődik velem, de szeretek levegőt venni. Kicsit sok, a telefont azért nem szeretem, mert enyhe macera, de megértem az aggódását. De az, hogy a kirándulásokra, strandra, ilyesmi helyekre az osztályommal jön, az már nekem nagyon sok. Mindenre figyelmeztet, mindig figyel rám, már-már ijesztő. Az osztályom szerencsére egész norma diákokból, és jó osztályfőnökből áll, szóval nem kéne aggódnia. :(
2013. febr. 24. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Az Apukád legalább akkor törődik Veled amikor itt az ideje, és nem fog később sírdogálni, amikor már Neked saját családod lesz, hogy nem törődött Veled eleget.
2013. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokan így járnak, láttam már rá példát, de nem tudom hogy hogyan mondjam meg neki, ogy egy kicsi távolság kéne, mert azért nektek nem lenne rossz ha valaki állandóan a nyakatokban lihegne, és ezerszer elmondaná ugyanazt?
2013. febr. 25. 16:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányukat ezerszer jobban féltik az apák, mint a fiukat. Beszélj vele, mondd meg neki, hogy szeretnéd, ha nem jönne veled minden hová, bízhat benned, és telefonon beszélhettek kiránduláskor, meg ilyesmik idején.
2013. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, az osztálykirándulásokon való részvétellel azért már tényleg átlépi az egészségesség határát. Bár 3 évvel idősebb vagyok a kérdezőnél, a nemem ugyanúgy lány, és nem emlékszem, hogy apám ilyen szinten akaszkodott volna rám évekkel ezelőtt. Nálunk inkább anyámat jellemzi a túlzott aggodalom, ő ugyanakkor meggyőzhető egyről s másról.

Én a helyedben két dologra próbálnám rábeszélni az öregemet; havi egyszer bízzon engem az osztályfőnök felügyeletére és érje be egy egyszerű rácsörgéssel a falubeli helylátogatásaim esetén (a kagylóba fölösleges beleszólnia, hiszen ha valaki elrabolna, úgyis azt mondatná be velem, amit ő akarna). Kössetek kompromisszumot.

2013. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodj meg 20 vok a mamam ugyan ezt muveli velem... Na nekem ez tenyleg sok, te viszont meg fiatal vagy, de uljetek le beszelgetni Hatha kompromisszumot kothettek
2013. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!