Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 16 éves fiam megbolondult!...

A 16 éves fiam megbolondult! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leborotválta a fejét kopaszra,bakancsot vett és katonai hátizsákot hord!

Eleinte nem gondoltam semmi rosszra,mert itthon nem ezt látja,de a szülőin az ofő-vel beszéltem és ő mondta,hogy a fiam kezdi felvenni a skean head stílust!Már többször rákérdeztem de azt mondta,hogy ez a ruházkodás tetszik neki!A suliban mpedig bevalotta hogy szélsőjobbos!Normális ez?Tanácstalan vagyok,ha tiltom félek még rosszabb lesz!


2009. szept. 11. 07:39
1 2 3
 1/25 bibi05 ***** válasza:
100%
Ha tiltod az biztosan még rossuabb lesz. Beszélgess el vele ha tudsz. Ez semmi jóra nem vezet. Ne legyen ilyen. Vagy nézzétek meg a História X -et lehet abból rájön, hogy mi van. A fil tényleg nagyon jó én biztosan megnézném vele. Mást nemigazán tudok mondani sajnos. Vagy pszihológus bár az, hogy leborotválta a haját meg, ahogy öltözködik még nembiztos, hogy rossz jel ez tetszik neki. de az biztos, hogy nem jó irányba változott. Remélem megoldódik.
2009. szept. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Amerikai história X a film címe. Az egyik kedvencem! De nem hiszem, hogy ettől jobb belátásra tér... Bár egy próbát megér.
2009. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Most nagy divat jobbosnak lenni, reméljük, nála sem meggyőződés -bár lehet, hogy ő most annak érzi-. Beszélgessetek sokat mindenféléről, csináljatok közös programokat. Lehetőleg ne érezze, hogy mire megy ki a dolog. Ne kerítsetek nagy feneket annak, hogy néz ki. sőt, egy új szakadt farmernál pl, amikor kitépnéd a hajad legszívesebben, mondd el neki, hogy nem néz ki rosszul. Ne érezze, hogy jobbosnak lenni buli, vagy lázadás.
2009. szept. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess vele,h rájöjj,divatból csinálja,vagy tényleg ilyen lett a politikai beállítottsága.Lehet,h tényleg foglalkoztatja a dolog,akkor pedig nagyon sok komoly beszélgetéssel-ami ne arról szóljon,h megpróbálod lebeszélni-csiszolni lehet a dolgon,és ráveheted,h ne csak a felszínét nézze a jobboldaliságnak,hanem átgondolja,valóban úgy érez-e.Szorítsd rá,h érveljen,számodra is elfogadható érvekkel,így muszáj lesz gondolkodnia is,mert vonzó lehet a felszín,de lehet,h ha meg kell találni benne az ideológiát,elveszti a varázsát.
2009. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!Én is a párommal a beszélgetrés melett döntöttünk.Szerencsére az ofő-je is elég pozítívan áll hozzá,mármint a segítségen.Remélem mihamarabb túl leszünk az egészen!

Várom még a hozzászólásokat!

2009. szept. 11. 15:22
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

hát nálunk, 8.-ban (7.ben is) heil hitler, meg ilyenekt kiabálnak. beírás, lecseszés nem segít. jellemző szöveg: "na, ma melyik bakancsommal rúgjam pofám anyám?"

szval ennyi semmi képpen ne engedd.

esetleg egy pszichológus...

14/L

2009. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

hm. nekem 14évesen már konkrét politikai nézeteim voltak. és azóta sem változtak, sőt. radikalizálódtak. ne aggódj a fiad miatt, sztem ő sem beszél bele abba, hogy te melyik pártra szavazol, vagy milyen cipőt, hajviseletet hordasz.

16 évesen az ember nagyjából el tud dönteni ilyesmit. ha később ez megváltozna, az sem baj. örülj neki, hogy nem füvet szív valami nagyon liberális kis bandával...

ne bántsd őt emiatt, mert csak ellened fordul. ameddig nem kerül bajba, és nem balhézik, addig ne aggódj.

2 év múlva pedig már csak az ő felelőssége és döntése, hogy mit csinál, és hogy hoyg néz ki.

21L

2009. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm a válaszokat!Kedves utolsó,örülök,hogy írtál,de ebben nem értünk egyet!szerintem egy 16 éves nem tudja eldönteni,hogy milyen pártállást foglaljon,és nem is az ő dolga!Sok felnőtt ember sem tud kiigazodni a politikai össze-visszaságon.Számomra az nem megoldás ha erőszakkal akar valaki valamit megszerezni,vagy úgy hogy szétverik a várost,demonstráció címszó alatt,azt a várost amiben sok millió ember pénze,munkája fekszik(és nem egy 16 évesé)Én remélem,hogy ha a fiamat nem támogatom ebben akkor szépen lemorzsolódik a többiektől!Mert ugye ehhez pénz is kell?De azért köszönöm!
2009. szept. 12. 07:37
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
A 16 évesek ilyenek. Rettenetesen kritikusak, mindeki hülye körülöttük, a haverokon kivül mások véleményére (egy-két kivételtől eltekintve) nem adnak, sőt nem is kiváncsiak rájuk. Majd kinövi. 18-19 évesen már éretlen kis hülyének fogja tartani mostani önmagát. Annyit tudsz csinálni, hogy elfogadod, és biztosítod a biztonságot. Ahová ha kell, vissza tud húzódni. Legyél hozzá nagyon türelmes, és nagyon figyelmes. Egyébként meg ülj le vele beszélgetni és kérdezd meg miért vágta le a haját, stb.
2009. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

21:36 - arra azért annyira ne legyél büszke, hogy megragadtál egy 16 éves szintjén még 21 évesen is.

vegyél erőt magadon, és mondjuk menj el egyszer bulizni olyanokkal akiket annyira gyűlölsz, ha másért nem, kiváncsiságból. Rá fogsz jönni, azok is csak emberek.

2009. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!