Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14-15éves lányotokat/fiatokat...

14-15éves lányotokat/fiatokat mikor, meddig, hogy, hova engeditek el?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok veszély leselkedik mindenhol és persze iskolaidőben otthon a helyem estefelé,de szerintem túlzás amit tesznek a szüleim!Télen-nyáron,iskolaidőben-szünetben 7-re mindig otthon kell lennem.Olyan ciki...a többiek kint vannak tovább.Nem azt mondom nem hajnalig akarok kint lógni és bulizni!De szerintem szünetben,pénteken elengedhetnének 9-10-ig simán.Iskolába figyelek,jók a jegyeim,otthon segítek amit kell.Ráadásul a szüleim tudják,hogy nem cigizek,drogozok és piálok!(alkalmanként persze egy-két korty alkoholt iszok)

Mégsem engednek el tovább.Mit csináljak még,hogy elengedjenek tovább?

Légyszi adjatok tanácsot és írjátok le,hogy ti meddig engeditek el a lányotokat/fiatokat ill. titeket meddig engednek el?

14/L


2009. szept. 14. 14:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
jah én is így jártam xd ott voltam suli időbe 12 hajnalkor is XD fúúú nagyon leszidtak....mindig 7-re kellett hazamennem xd
2009. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
de én mindig pontosan érek haza,sose kések:( mégsem engednek el tovább:(:(
2009. szept. 14. 14:20
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi, ha lelombozlak, de egyáltalán nem maradsz le semmiről. 14 évesen max sulibuliba mehettem el, most meg már kb. ahová szeretnék, persze csak ha nem ütközik semmivel. Ilyen korban az este 7 reális, nincsen már nyár, hogy annyit kint lógj. Lesznek majd szünetek, akkor próbáld magad kicsit későbbre kikérni.

Másik meg, szerintem a gyerektől elvárható, kötelességként, hogy az iskolában odafigyeljen, tanuljon és otthon besegítsen, nem értem ezért te miért várzs bármiféle jutalmat, hisz neked mosz et a kötelességed, hogy tanulja és kezdj részt vállalni a házimunkában.

Majd ha már 16-17 leszel és mindig eddig engednek el, akkor tedd fel ezt a kérdést :)

Amúgy lehet ám csinálni otthon vagy barátoknál házibulit és akkor este annyit vagytok eggyütt, amennyit jól esik.

2009. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja amúgy 19/L
2009. szept. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem volt olyan hogy nyáron elmentünk 11 körül motorozni, éjfél körülre kelett volna hazaérnem, de lerohadtam vagy 5km-re hazától és fél2re értem haza... :D De anyám megértette végülis. Nekem azt szokta mondani anyám hogy ne maradjak olyan sokáig, nem konkrét időpontot. De ha el is megyünk valamerre városban 11re legkésőbb otthon vagyok. Nem bulizni megyünk, hanem pl leülünk egy padra beszélgetni vagy ilyesmi... 15f
2009. szept. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én 14 éves lányom pénteken, szombaton 9-ig vagy 10-ig maradhat lent. Örülök, hogy nem dohányzik, nem részegeskedik, nem drogozik (legalábbis úgy tudom....). Bízom benne, hogy nem is fog. Itthon rendes, jól tanul, segít.

Mint Te. És Veled mégis szigorúbbak. Tudod, minden ember, minden szülő más és más. Értsd meg, hogy féltenek! Én is mindig hülyére izgulom magam, ha nincs itthon a leány.

Várj türelmesen, nehogy butaságot csinálj, mert akkor elvágod magad...

2009. szept. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

most még nem érted, de később hálás leszel érte .

az,hogy megszabják a szülők,hogy a gyerek mikor menjen haza a TÖRŐDÉST JELENTI !

a világ veszélyes, mert te nem ismered ,és a szülők az ismeretlentől próbálnak óvni.

nem a piától,vagy a cigitől, hiszen az utcán is rágyujthatsz, és a pincében is ihatsz .

amíg hazamész 7 re, addig kontroll alatt vagy ,mert ők felelnek érted !nem te felesz magadért !!!!!!!!


te pedig lázongsz ellene, hiszen ez a dolgod !!

a kamaszok lázadnak , a lázadás annál erősebb minél kevesebbet törődnek veled !

ha , megérted,hogy jót akarnak, csak SZERINTED ROSSZUL TESZIK , az már jó :)

mikor ,felelősebben gondolkodsz,és megérteted velük,hogy te már képes vagy gondolkodni,és helyesen dönteni ,akkor meg fogják engedni !

a lényeg,hogy meg kell értetni velük :)

a felelőséget vállanod kell , vagy még 10 évig haza kell érned este 7-re :)

egy apa .

2009. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

nyáron ha csak a barátaimmal voltam, csaviztunk, sétáltunk, akkor fél 11-re kellett hazajönnöm, ha valami buliba mentem (kb 1-2-szer egy évben), akkor hajnali 2 a limit.

most télen hétvégente (meg pénteken is, vagyis ha másnap nincs suli) akkor este 10-ig, ha pedig másnap suli, akkor 8-ig engednek el.

de a barátom mindig hazakísér az ajtónkig. minden időben, mindegy hány óra, szóval mindig van velem valaki, nem jövök egyedül-> pl egy buli után barátnőimmel taxival megyünk valamelyikünkhöz, és ott alszunk.)

jó tanuló vagyok a helyi gimiben. a szülem megbíznak bennem, de a legfontosabb: ismerik, hogy kivel hova mikor meddig megyek el otthonról. csak akit ismernek (és megbíznak benne), azzal engednek el este.

15/L

2009. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

18: 24-es vagyok:

azt pedig magától értetődőnek vettem, hogy nem drogozok, nem cigizek, nem iszom buliban sem semennyit.

2009. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

14-15 évesen én csak moziba meg bowlingozni meg korizni jártam, ezek általában délután voltak, szóval max 8-9-10ig maradtam ki, és csak pénteken, szombat, vasárnap jártam el. de ebből nálunk sosem volt probléma, mindig tudták, hogy kivel vagyok, és hogy mit csinálunk, így mindig addig maradhattam, mint a többiek.

17/L

2009. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!