Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet az, hogy egyszerre...

Hogy lehet az, hogy egyszerre vagyok félénk, de verekedős, és hiába vagyok mindig a középpontban önbizalomhiányom van? Lehet a verekedéssel próbálom kompenzálni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
kissebbségérzésed van még akkor is ha te vagy a társaság középpontja..konkrétan szorongásos depressziónak nevezik, sajnos magad kell megoldani el kell könyvelni, hogy más is van a világon, más is lehet érdekes nem csakte és nem biztos hogy csak rád kiváncsiak. Ne akard, görcsösen hogy rád figyeljenek, mert abból lesz a verekedés ha te így vezeted le a komplexusod. Hagyd hogy más is érvényesüljön, mert lehet szükség lenne hogy ne mindig te legyél a középpont, mert így szorongasz, hogy mindig megfelelj. Ha pedig másnem tud érvényesülni, nem kellene aggódnod, mert nyilvánvaló, hogy azért vagy a középpontban, mert mindenki számára érdekes és fontos a véleményed. Ne verekedéssel kűzd le a komplexusodat, nem kell megmutatni, hogy te bunyózni is tudsz...az ilyen emberek később nagyon nehezen találnak valódi kapcsolatokat..Kell az neked, hogy félelemből legyenek melletted?-gondolom nem. Ha nem megy a dolog így sajnos pszichológus tud segíteni, ha elismered, hogy verekszel, de nem akarnál..
2008. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A verekedés a suliban szokott lenni, de én sosem szoktam verekedést kezdeményezni, nem is vagyok az fajta, de ha kell én is visszaütök, mert nem lehet hagyni magam.
2008. jún. 9. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Mindig lehetsz okosabb a másik embertől. Ez meg is tanulható. Gondolkozz el cselekedeiden, mivel váltod ki, hogy beléd kössenek. Lehet, hogy tudják, előbújik a szunnyadó oroszlán.?!Gondold végig, hogyan lehetett volna megoldani verekedés nélkül a problémát.Ha te is verekedsz, mert nem hagyod magad, UGYAN OLYANNÁ válsz, mint a kötekedő társad. Íratkozz be esetleg sportolni-pl.dzsúdó- ahol megtanulható az önkontroll ill. elhárítás sérülés, verekedés nélkül. Bármilyen RENDSZERES sport jó. Megtanítja levezetni a felesleges energiát.Manósegély
2008. jún. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megbeszéléssel többre lehet menni, mint verekedéssel. Kérdezd meg kötekedő társadtól mit szeretne tőled. Lehet, hogy hasonlóak vagytok? Lehet, hogy még barátok is lehetnétek, ha a köztetek levő rivalizálást megszüntetnétek. BESZÉLJETEK!!!
2008. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól látod a helyzetedet. A verekedés, egyfajta kompenzáció, hogy rád figyeljenek. Valószínűleg nincsen sikerélményed a tanulásban, vagy más tevékenységben ( pl: sport), ezért nincs elég önbizalmad , ezért egyfajta elhárító mechanizmusként lép fel a verekedés a szorongás és az önbizalomhiány ellen.
2008. jún. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én is ilyen voltam és elvertek mint a szart
2010. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!