Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önbizalomhiányom van a legjobb...

Önbizalomhiányom van a legjobb barátnőm miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én egy vékony, kis növésű lány vagyok, míg a legjobb barátnőm magas, nagyon jó testalkatú, gyönyörű lány. Igencsak megromlott a viszonyunk az utóbbi időben egy fiú miatt. Szerencsére sok fiúnak tetszem, de a legtöbben meglátják a barátnőmet és egyszerűen átpártolnak hozzá. Eddig beletörődtem ebbe, hiszen nem volt rá példa, hogy olyasvalakinek tetszett volna, aki nekem tetszik. Egy ideje viszont nagyon boldog voltam, végre észrevett a fiú, aki tetszett nekem. Végre tetszettem neki, a fellegekben jártam napokig. Aztán pár napja észrevettem, hogy a barátnőm összes profilképét "lájkolta" facebookon. Nem akartam gyerekes lenni, ezért úgy tettem, mintha nem vettem volna észre és próbáltam győzködni magam, hogy ne foglalkozzak ilyen apróságokkal. De aztán nem sikerült apróságnak felfogni. Elmondtam a barátnőmnek, mi bánt, mire ő mondta, hogy pár napja már chaten is próbálkozik nála. Annyira boldog voltam és egyik pillanatról a másikra, elvesztettem... Most is sírnom kell, ha erre gondolok, komolyan a barátnőmből is annyira elegem van, legtöbbször úgy érzem, az egész világ ellenem van...A barátnőm pontosan tisztában van vele, hogy milyen szép, bár mi nagyon jó barátok vagyunk, sokan, akik ismerik a barátnőmet, nem szeretik, mert elviselhetetlen a természete. Most éppen nagyon utálom magam, de azért még néhány dolgot reálisan látok, pl azt, hogy engem többen szeretnek, mint őt, sokkal szerényebbnek és kedvesebbnek tartom magam nála, de talán rosszul gondolom...vagy a fiúknak ennyire nem számítanak a belső értékek? Levágattam a hajam, mostanában naponta többször változtatom a körmöm színét stb, hogy végre szépnek érezzem magam, mégis egyre csúnyábbnak látom magam.... Csak sírok és iszonyatos haragot érzek a barátnőm iránt, mert ugyan nem tehet róla, de miatta érzem ilyen rosszul magam. Nagyon sok van a rovásán, ezért talán nem is esne olyan nehezemre kiadni az útját, de tudom, hogy nem sokkal ezután szükségem lenne rá. Tulajdonképpen az lenne a kérdésem, hogy őt, vagy magamat válasszam? Borzalmas dolog az önbizalomhiány, amíg nem ismertem őt, sosem volt ilyen problémám, sőt. Kifejezetten szépnek láttam magam korábban, akkoriban nem is ártott visszavennem kicsit az önelégültségemből, de teljesen visszájára fordult.

Tudom, ez nem 17 évesekhez méltó konfliktus, de ha elolvastátok és megpróbáljátok beleképzelni magatokat a helyzetembe, szerintem meg tudjátok érteni, miért érzek így. Kérlek próbáljátok megérteni és segítsetek! Nagyon köszönöm előre is!

17/L


2011. szept. 7. 21:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Jajj ez nagyon hosszú lett, ne haragudjatok, pedig ez csak töredéke annak, ami minden jár a fejemben...
2011. szept. 7. 21:14
 2/6 anonim ***** válasza:

nem muszáj vele barátkoznod.keress más társaságot.

a fiú miatt meg ne aggódj,nem neked való,ha hirtelen 'átpártolt' a bnődhöz.felejtsd el!keress mást,mindenki megtalálja a párját idővel.

ezt a lányt meg hanyagold kicsit.

2011. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megpróbálom megbeszélni vele, hogy hanyagoljuk egymást kis időre, de ez nem olyan könnyű. Könnyebbnek hittem, de nem az...Tudom, hogy nem érdemes a srác miatt bánkódni, ezek után nem is kéne, de mégis, hogy tudnám elhinni, hogy szép vagyok, ha ő mindig jobb lesz nálam. Egy lánynak kell az önbizalom (meg persze mindenkinek)...
2011. szept. 8. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos én is elég önbizalom hiányos lány vagyok, de én sosem tartottam magam szépnek, akárki akármit mondott.Viszont te igen! És mivel így van, tudnod kell, hogy szép is vagy, és ezen a barátnőd nem változtat semmit. Különben meg mindenkinek mást jelent a szép..Lehet, hogy a legtöbb fiú valójában érted rajong, szerintem nagyon aranyosak tudnak lenni az alacsonynövésű-karcsú lányok, de te még szép is vagy, így jó. Amúgy ha a barátnőd nem utasítja vissza a fiút, akkor én azért vetnék véget ennek a barátságnak, elvégre ő tudja, hogy neked nagyon tetszett az a fiú. Különben meg szerintem nagyon fontos a belső! Ha úgy van ahogy írtad, a fiú ha össze is jön a barátnőddel azonnal ott fogja hagyni, amint meglátja mennyire gyerekes. Ezek után pedig valószínűleg te fogod jobban érdekelni, de addig se búslakodj, pasizz, keresd meg az igazit, és hidd el, hogy szép vagy, hiszen eddig is az voltál és ez egy lány miatt nem fog "elmúlni".
2011. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

nemtudom van-e ertelme, hogy ide irok, mert fiu vok:D

de azert remelem tudok segiteni, vagy valami:)

Tehat...

16/fiu vok, en is onbizalomhianyban szenvedek, amiota csak elek mindig csunyanak tartottam es tartom most is magam.

Minden baratnom azt mondta hogy jol nezek ki, meg jo kepu vagyok, meg hasonlok. De en nem foglalkoztam azzal amit mondtak, en csak mentem a huje fejem utan....es megyek is...mert csunyanak tartom magam....

Mar 1ik baratnom ez miatt veszitettem el:( mert mindig mondta hoggy jol nezek ki stb, en meg mondtam hogy nem igaz, mert csunya vok. Erre o , azt mondta hogy jo akkor szakit, mert csunya pasival nem akar jarni...es vege lett az en hujesegem miatt:(

Szal szerintem fejezd be 1 jo ideig a baratnoddel, vagyis pontosabban addig , meg helyre nem jon az esze, es nem novi ki a gyerekeskedest. Ez csak egy tanacs volt.

Ami meg a pasit illeti, ne alazkodj meg elotte, vagy hasonlok. Hadd hogy, o dobja a jelet neked, ha akar valamit. Addig meg ismerkedj, keress pasit, pasizz.

Remelem tudtam segiteni:) Jah es szep vagy:)

Ha meg ismerkedni akarsz akkor szolj:)

ennyi:D

2011. szept. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

elozo vokk:D az ismerkedos dolgot, ugy ertettem: hogy, ha ismerkedni akarsz akkor szolj:P vagyis hogy velem:D

ha akarod szolsz, es megismerkedunk:D

addig szia:) Puszi:P

2011. szept. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!