Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gondoljátok, hogy ez valamifél...

Gondoljátok, hogy ez valamiféle "betegség", vagy szimplán érzéketlen?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, 18 éves lány és nagyon furcsán viselkedik. Szerettem volna vele összebarátkozni, mert poénosnak találtam, (őszintén szólva most is annak találom)hogy minden gond nélkül, egy mondattal viccet tud csinálni bárkiből és bármiből, bűntudat nélkül, de ahogy kezdtem megismerni, egyre furcsább lett. 18 éves fejjel teher neki kimozdulni, ha el is megy valahova, maximum csak egy maréknyi emberrel megy, velem soha, főleg ha mondom, hogy más barátaim is ott lesznek. Nem értem miért nem barátkozik, okos és vicces is, bár az érdeklődési köre elég fura. Sosem hajlandó tanulni, pedig minden megragad a fejében, helyette elvonul és a neten lóg vagy olvas, sorozatokat néz a laptopján, ilyenek. Azzal a kevés barátjával elég jóban van, de akiket nem kedvel különösebben azok felé semmilyen empátiát nem mutat, szerintem észre sem veszi mennyire megbántja az embereket, őt meg szinte nem is lehet, mert akármit mondasz neki, nem érdekli senki. Ez valami mentális probléma, vagy egyszerűen ilyen?
2013. ápr. 6. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ilyen. Vannak barátai. te valamiért nem vagy neki szimpatikus, ezért nem akar veled barátkozni, de ettől még nem "beteg".
2013. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanilyen vagyok. Nem betegség, csak szimplán ilyen típus.
2013. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
oké oké, de 18 évesen nem vágyik mondjuk párkapcsolatra? sosem volt senkije, pedig egész szép szerintem csak olyan kicsit fiús stílusa van
2013. ápr. 6. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy neki szimpatikus, konyec.

Mellesleg imádom ezt a hozzáállást. Nyilvánítsuk kattantnak, azt, aki nem olyan, mint mi, dáá, sárgaházba vele!

Miből gondolod amúgy, hogy fiú társaságra van szüksége? Vannak ilyen lányok, ők egész egyszerűen nem akarnak divatból járni senkivel, sem megfelelni senkinek, csak jól akarják érezni magukat.

2013. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy divatból, nem kell kiforgatni a szavaimat, de én még nem találkoztam 18 éves lánnyal aki ne akart volna kapcsolatot. Biztos találna magának valakit, van egy tök aranyos srác, tök jóban vannak de csak barátok.
2013. ápr. 6. 17:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, most találkoztál ilyennel.

Miért érzem úgy, hogy nagyon berágtál rá, mert nem haverkodik veled?

2013. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem rágtam be rá, pedig megtehetném, mert tényleg minden további nélkül mond olyanokat, amiktől egy érzékenyebb ember padlót fog. Egyszerűen csak úgy gondolom, hogy ez nincs rendben, hogy szinte sosem megy társaságba, mi lesz így vele?
2013. ápr. 6. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ember lesz a talpán, amit kevesekről lehet elmondani mostanság.
2013. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyest magamra ismertem a leírásodban, és megfordultam jó pár pszichológusnál életemben, megnyugtatlak; mind írásba foglalta, hogy egészséges az elmém. Vannak alapjáraton nem társaságorientált emberek, hát ha még erre rátesz a sok elutasítással, netán cseszegetéssel vagy kiközösítéssel kapcsolatos negatív tapasztalat az emberek részéről, az fokozza az elszenvedő antiszociálisságát (és/vagy bűntudatmentességét egy-egy beszólást követően). Csak azt akarom ezzel mondani, hogy talán megélt egy-két nem kellemes dolgot korábban, de ettől még nem kell kapásból pszichopata hajlamra meg hasonlóakra gyanakodni.

(Mi van akkor, ha nem akar pasit fogni? Nem mindenkinek életcélja a megállapodás.)

2013. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne legjobb, ha nem avatkoznál az életébe.

Ő ilyen és kész.

2013. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!