Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Oszinten gondoljatok? Út a...

Oszinten gondoljatok? Út a teljességhez, A betegség jelentése és jelentősége - Thorwald Dethlefsen – Rüdiger Dahlke.

Figyelt kérdés

"A terhességi problémák mindig a gyermek elutasítását jelzik. Ezt az állítást biztosan

azok fogják a leghevesebben cáfolni, akikre nézve a leginkább igaz."Ha egy nő nem esik teherbe, bár szeretne gyereket, ez azt mutatja, hogy vagy tudattalanul

elhárítja a fogamzást, vagy a gyermek utáni vágyát őszintétlenség motiválja."

"


2009. júl. 21. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Húha, nagyon bátor vagy...:)
2009. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokáig nem jön a gyermek, érdemes átgondolni alaposan az életünket, esetleg pszichológust, kineziológust, családállítást igénybe venni. Imádkozni érte. Annyi minden lehet tudattalanul az életünkben, régen is így volt..mennyi asszony zarándokolt, vagy tett felajánlást Boldogasszony Anyánknak, Máriőának, s utána fogant meg.
2009. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindenki azt hiszi, hogy őszintén szeretné.
2009. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy van benne valami? 2 éve szeretnénk babát, DE: 37éves lettem közben ami kicsit zavar. Most megy egyetemre a lányom, ahova sok pénz kell. 12 év után elvesztettem az állásomat 2 hete. 3 hét múlva lesz az esküvőm. Boldog vagyok, de közben szomorú is. De nagyon szeretnénk már azt a kis csöppséget!
2009. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokszor az a baj, hogy a befogadó, elfogadó, várakozó, megtermékenyülő női attitűdre nehéz átállni a korunk által megkívánt tevékeny, harcos teremtő megtermékenyítő férfi attitűddel szemben. Sokan a tevékeny teremtő hozzáállás után (tanulás, munka, karrier) a gyeremket is "létre hozni" akarják, megteremteni, a helyett hogy befogadni vágynának. Szerintem ez késlelteti a fogamzást. A férfiben kell létrejöjjön a vágy, hogy gyermeket nemzzen, az asszonynak inkább késznek kell lennie elfogadni. Néha szerintem a nő részéről éppen a túl aktív tenni akarás a hátráltatója a terhesség érkezésének. Persze az egészség rendbetétele a várakozás feltétele.

Pláne naptárba programozni a teherbeesést, havi gyorsasággal, én azt hiszem visszafele sül el. Azt tudom elképzelni, hogy a házaspár megbeszéli, hogy a most következő években - ha gyermekük lesz - örömmel fogadják.

Nehéz leállni a nőknek, annyira férfivá kell lenni az élet más területein.

2009. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, viszont egy csomó embert ismerek, akinek ilyen hozzáállással simán összejött. Arról nem beszélve, hogy nem mindig a nőnél van a gond. Én is hiszek a betegségek pszichés eredetében, de ez egy szörnyen összetett dolog. Ezért írtam, hogy sokan szentül meg vannak győződve, hogy őszintén akarják, hiszen úgy is érzik. A problémák sokszor már az előző generációnál elkezdődnek, de ebbe nem érdemes belemerülni, ez egy nagyon mély és komoly szakterület.
2009. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, apa nem akarja tudat alatt. Őbenne is lehet az ok. A lelki.
2009. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
A gyerek nem akarja. Ha nem jön. Így nem akarja. Azt kell megtalálni, mi riasztja el a gyermeket. (a lelkét)
2009. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nincs szandekom megbantani de szeritnem sok fiatal esik teherbe es ok sem a tudat alattiban sem maskeppen nem szeretnenek babat. Sot van aki szabalyosan retteg a teherbeesestol 17-18 evesen es megis gyogyszer mellett megtortenik. Ilyenkor a lelek nem tudja, hogy hova kell menni, nem tudja, hogy ot ott nem varjak? Kihangsulyozom, hogy nem megbantasbol irom csak nekem fura. Tisztaba vagyok, hogy a gondolatoknak teremto erejuk van de szerintem erre magyarazatot keresni es talalni senki sem fog. Az emberek nagyon sok felek, mindenki masban leli meg a hitet es mindenki masban talja meg a vigaszt. Van aki azzal magyarazza, hogy a lelek nem valasztja ki, van aki azzal magyarazza, hogy Isten nem igy akarja, van aki a sorssal es meg lehetne sorolni a lenyeg az, hogy mindig legyen vigasz es magyarazat mert az embere maskent belorulne a fajdalomba es nem tudna elfogadni a helyzetet.

Szoval egyett ertek azzal, hogy a terhesseget lehet gatolni azzal, hogy tudatalatt nem vagy teljesen ra felkeszulve csak azt a reszt nem ertem, hogy aki nem akar gyereket es a teste es elmeje minden porcikaja ellen tiltakozik, megis, hogy esik teherbe.

2009. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, de én is úgy estem teherbe , hogy elvileg nem akartam, mert azt várták el, hog yne akarjam, de hónapok óta cumikat találtam a földön, és gyerekekkel álmodtam. A fiam 21 éves, és jól sült el, hogy megszületett. ha ilyen lelki szinten gondolkodunk, olyan feladatunk volt az életben(tanulni valónk) amihez pont ez a helyzet segített hozzá.

Ő most is olyan, jön ha nem hívják, és ott is marad. De végül jól szokott végződni.

2009. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!