Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet kezelni egy 12...

Hogyan lehet kezelni egy 12 éves fiút?

Figyelt kérdés

Őrület milyen nehéz vele, aki eddig pedáns, rendszerető gyerek volt szinte 180 fokos fordulatot tett, rendetlen, hanyag, visszabeszél, azt hiszi övé a világ. Teljesen padlóra tesz idegileg,ha veszekszem rá az sem megoldás, de rá sem lehet hagyni, hiszen akkor egy bejárónő kellene mellé, aki az igényeit kielégíti,eteti meg pakol utánna. Minden szülőnek ílyen nehéz, ha kamaszodik a gyereke,vagy nekem ő különleges estet??

Vagy az játszik közre, hogy most született a kistestvére és féltékeny? Vagy a kamaszok alapjáraton ílyenek? Ha megszidom akkor fenyegetőzik, hogy elköltözik. Úgy érzem gyereknevelésből csődöt jelenthetek.


2008. jún. 13. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Húúú.12 év különbség nagyon sok.Megbeszéltétek vele miz szól egy tesóhoz????

Igen lehet,hogy így tiltakozik.Közrejátszik a kamaszodás is,de nagy részben a barátai.Nincsen véletlenül új barát,esetleg társaságban?

2008. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A tesónak nagyon örül,teljesen oda volt mikor megtudta, hogy lesz tesója, de egy pici féltékenységet észre veszek mióta megvan.Viszont as suliban akikkel eddig haverkodott kiközösítették, mert ő jól tanul, meg nem hülyézi le a tanárokat, nem cigizik suli után.. Lehet, hogy közre játszik, hogy gyakorlatilag nincs egy haverja sem???
2008. jún. 13. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fim 11,5 éves, a helyzet nálunk is ugyanaaz, amit leírtál, vagyis kezelhetetlen, rendetlen, szemtelen, visszabeszél, tanúlni nem akar, matekból pótvizsgáznia kell....de nem is izgatja magát, nálunk 6,5 év a korkülönbség a gyerekek között. Szinte minden anyukától ezt hallom, csak van ahol enyhébb a probléma, van ahol durvább... majd kinövi . Sok türelmet és kitartást neked is.
2008. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hello ! Én egy 16éves srác vagyok és szerintem már "megjött az eszem " én ahogy igy 4év távlatából vissza gondolok én is kb 12évsen kezdtem ezt a dolgot ... Egyszerüen "menő csávó " akartam lenni a baráti társaság miatt ... sőtt 14évesen még a cigire is rábeszéltek tugyátok hogy van ez nem akrunk kilogni a sorból (kb 2hónapig cikiztem de h minek azt nem tudom ....)... és inkább hülyeségeket csinálunk amit egyébként nem tenénk mert meg akarunk felelni a töbieknek ...

A tanulásról anyit hogy most vagyok elsős ill voltam elsös szakközépbe és nem mondom h kitünö vagyok de jól tanulok és még ez a sok hülyegyerek 16évesen is azt csinálja mint a fiad haverjai h "lenézik" iriygek rá h pl nekem 5-s lett a matek tz-m neki meg 1-es ...

igy viszagondolva sajnálom anyut bár nemtom menyire voltam rosz de azt tudom h engem minden hülyeségre rá lehett veni ...

Remélem kicsit sikerült megnyugatnom téged h szerintem ez igy van ... Szerencsére mostmár felnötem több mint 1éve van barátöm szal mostmár minden rendbenvan :-)

2008. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
sztem ne aggódj szószerint minden gyerejk ilyen én is!!! HA PONTOSABB VÁLASZT SZERETNÉL:HALEK95@CITROMAIL.HU
2008. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most mióta itthon van szüneten egy kicsit visszafogottabb. Legalább megkér, hogy elpakololnák-e utánna ha feláll az asztaltól..stb. Nem tudom, hogy az osztálytársak távoléte vagy az atyai szigor bevezetése játszott-e közre, de egy hajszálnyi javulást vettem észre, csak nehogy elkiabáljam.
2008. júl. 7. 07:10
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
én egy 13 éves lány vagyok és én megmondtam anyukámnak h lehet hogy nem szép dolog de nekem soha nem kéne kistestvér,mert mostanába az osztálytársaimtól is csak azt hallom hogy született egy kistesójuk és azóta csak a kicsivel foglalkoznak a szülők.jó megértem h kell a kicsivel is foglalkozni de azért az első szülött gyereket nem lehet elfelejteni.és én is azt mondtam anyukámnak hogy ha lenne kistesóm akkor elköltönék apukámhoz.
2008. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szeretettel és türelemmel, még több szeretettel, és menni fog.
2009. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszöm a válaszod!

Hála az égnek, már annyira nem drasztikus.

Talán rájött, hogy nem mindig körülötte forog minden.

Ha valamit ott hagy akkor elpakolok, de rászólok, hogy minimum köszönöm. Akkor odajön és megpuszil. Azt azért be kell látnia kaármilyen nagyfiú, hogy nem vagyok a cselédje.

2009. márc. 13. 12:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is egy nagyon rendes srácot kiközösítettek, mert nem volt benne a baromságokban. Legyél rá inkább büszke. Amúgy hova tudna elköltözn?:D
2010. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!