Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet rá venni egy 19...

Hogyan lehet rá venni egy 19 éves fiút hogy legyen egy kicsit figyelmesebb, igényesebb maga és környezete körül?

Figyelt kérdés
kicsit olyan a fiam mintha anti szociális lenne,nem érdekli a körülötte élő emberek véleménye,és tettei következménye sem.Úgy él a lakásban mintha semmit nem kellenne csinálni.nem kell takarítani,mosgatni,nem rak rendet maga után ha evett,mindent elől hagy maga után,nem huzza maga után a wc-t,nem takarít se a szobályába se máshol.a hőttőben lévő dolgokat hanyagul kezeli ezért sokminden megromlik.figyelmetlen,pl ha 2 rúd szalámi van mindenkettőt megkzdi egy nap,pedig egyforma,persze hogy igy hamarabb megromlik és dobhatom ki.nappal égeti a villanyt mert lehuzza a redőnyt igy meg nem lát.1 fizetésből élünk 4-en,figyelni kell mire költünk.ő persze most alakmi munkában dolgozik de egy centet se ad haza,hülyeségekre köti el minden pénzét,nem vagyok egy veszekedős fajta,de nagyon nehéz ogy vele,ha szolok neki,pakolnjon már el maga után legalább,csak morog de megcsinálja,hogy ne kezdjen meg minden zárt dolgot a hüttőbe mert megromlik,hülyeségnek tartja,hogy sokba kerül a villany nem hiszi el,mindent csak támadásnak vesz és úgy hogy én csak őt piszkálom.dehát nem gyerek már,és ezekre igenis oda kell figyelni.Csak pár dolgot említettem,mert minden napra jut jó pár ilyen.mit tehetnék még,ti mit tennétek?hagyjam béként is csináljak meg mindent utána,ne szoljak semmiért?
2011. júl. 29. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Küldd el otthonról. Már nagykorú, mondd meg neki, hogyha nem segít be, akkor lehet menni saját lakást/albérletet keresni. Nem szabad hagyni, hogy élősködjön (mert sajnos ezt teszi, nem akarlak megbántani). Mert ha hagyod, akkor egész életében te fogod eltartani. Példának mondanám az egyik ismerős fiát, aki már elmúlt 50 éves, és még mindig azt csinálja, mint a te fiad...

Állj a sarkadra! Ha nem segít be, akkor nem kap kaját, semmit, és mehet szerencsét próbálni a nagyvilágba - saját pénzből!

De ez csak az én véleményem...

2011. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
egyszer már mondtam neki hogy menjem máshová lkani álljon a saját lábára,de 10 évvel ezelött elváltunk az apától és ő lakás fele részét rá iratta,neki ajándékozta,igy rögtön rá is vágja ez az ő lakása is,joga van itt lakni.ez rendben is van,de akkor tessék úgy is viselkedni.a mostani időben pont e miatt romlott meg a kapcsolatunk,mert ha bármiért szólok( persze minidg szépen és kérve,nem utasítva őt)támadásnak,piszkálásnak veszi.
2011. júl. 29. 14:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Így már jóval bonyolultabb a helyzet.

Ez esetben nem sok mindent tudsz tenni, esetleg pereskedni vele.

A családomba volt hasonló eset, csak azzal megspékelve, hogy a pasi még egy ugyanolyan nőtis hozott magával. Az anyuka meg sajnálta a fiát, és igazából csak a nőt nem akarta eltartani. De elment egy ügyvédhez, csomó pénzt költött rá, aztán nem lett belőle semmi, mert amikor az ügyvéd megkérdezte, hogy akarja-e hogy a fiát kilakoltassák, akkor azt mondta, hogy hát azt nem, mert azért "mégis a fia". Csak ott annyi különbség volt, hogy a férfi sokkal idősebb volt, mint most a fiad, de soha nem élt máshol, soha nem látta el magát.

Aztán a férfi elvette feleségül a nőt, így automatikusan ő örökölte volna a háznak a felét.

Aztán úgy alakult, hogy a férfi beteg lett, és sikerült rávenni, hogy a feleséget törölje ki a végrendeletből, cserébe a testvére állja a kórházi meg minden költségeket.

A férfi pár hónap múlva elhunyt, a nő meg elment albérletbe, azóta se láttuk.


Bocs, hogy hosszú lett, de azért gondoltam leírom. Ha a pert választod, akkor simán van esély arra, hogy sikerül kilakoltatni a fiút, már ha nem gondolkodsz úgy, hogy "hát mégis az én fiam, nehogy már az utcára rakjam". De ha ezt nem teszed meg, akkor tényleg örökre te fogod ellátni.

Mondanám, hogy beszéld meg vele a dolgokat, de gondolom, már próbáltad... :(

2011. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jaj,rengeteget beszéltünk,és igazából nemkilakoltatni akarom,hanem,hogy legyen tekintettel másra is egy családba,na meg a lakásra.a részét meg nem tudom hogyan leehtne elperelni tőle.A mostani párom 6 éve a férjem,már most többet költött a lakásra mint amit az házfele ér.pedig neki papíron nincs semmije.éreztetni szeretném,és megértetni egy 19 évessel,hogy hogyan is kell élni egy családban.
2011. júl. 29. 14:54
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy segíteni akarsz.
2011. júl. 29. 14:56
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy sok mindent nem tudsz vele csinálni. Főleg most kamasz, még kevésbé tudsz hatni rá, minden rossz, amit te mondasz (az ő szemében).
2011. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Paraszti logikával tudok csak hozzáállni a kérdéshez, mivel a családomban ilyennel nem kellett szembenéznünk, de remélem tudok segíteni valamiben.

- ne add fel a párbeszédet, próbáld, de ha nem megy, jöhetnek az "alternatív gyógymódok" :)

- ne főzz rá. Vagy csak magadra. Eleinte rakj ki pénzt az asztalra, hogyha akar enni, menjen és vegyek. Ha továbbra is bunkó, akkor már ne hagyj pénzt az asztalon. Ekkor mondd, hogy minden helyreáll, ha besegít a házimunkában, mert nem gonoszkodni akarsz vele, hanem ezt megértetni

- próbálj beszélni vele, ha nem megy, mondd, hogy nem tudod bírni a háztartást egyedül, és így amire nem jut időd, az úgy marad pl.: elmenni befizetni a számlákat, így direkt ne fizesd be az internet számlát, tedd le az asztalra, hogyha kell neki, menjen be és fizesse be

-próbálj vele beszélni, és imádkozz folyamatosan, mert ami az embernek egymagának nem sikerül, az Allahhal (subhanahu wa-ta'ala) lehetséges.


Béke veletek! السلام عليكم

2011. júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget.tudod a mostani páromat egy talpnyalónak nevezi meg papucsnak mert besegít,mosogani,rendet rakni.bírnám én de úgyérzem nem vagyok egy háztartási alkalmazott.nála a kajálás éjjle 2 kor fejeződik be és reggel a nagy kosz fogad,nagy kés szanaszét,morzsa szanaszét,kenyér nincs visszatéve a helyére régebben még a hűttőajtót se csukta be,reggelre totál leolvadt.veszek 4 szelet sütit mindenkinek,ő hazajön és ebéd helyett megeszi mindenkiét,veszek a kicsi gyereknek krémtúrót de veszek neki is,igy 2 veszek mindenből de ő megeszi a kicsi kajáját is.most az alkalmi munkájából keresett pénzből festékszóró sprét vett amivel grefitizni szoktatk,nem viccelek kb 14 ezer forint értékben.elbeszélgettem vele hogy én bizopny nem fizetem a károkat amit csinál,de azt mondja a szobályát akarja díszíteni.most vizipipával állított haza,befüstőlve az egész lakást,alig láttam.én meg írom a kiadásokat hogy mindenre jusson elég pénz.én még gyesen vagyok ő meg állítólag visszaakar menni tanulni,szóval pénzt még mindig nem látok tőle,de tiszteletet sem,és ez bánt leginkább,meg az hogy békés normális családban él ahol nincs alkohol,vita veszekedés,mindneki kiveszi a részét mindenből csak ő nem,és ott tesz kersztbe ahol tud.Ne haragudjatok hogy sokat írok, szomrú vagyok miatta.
2011. júl. 29. 16:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, hogy sokat írsz, sőt az a jó, hogy megszólítod a problémádat és nem hagyod ülni: mert itt változások kellenek. Akármekkora is az anyai szeretet, te felelős vagy egy kicsiért és van egy párkapcsolatod, amit nem tehet tökre.


El kell vágnod azt a jóléti rendszert, amit kiépítettél körülötte az évek alatt. Nem tudom ennek a mértékét, de fokozatosan le kell bontanod, és éreztetni vele, hogy a tanulmányai alatt ez szép és jó volt, de vagy visszamegy tanulni vagy most már felnőttként kell részt vennie a család életében, mert te nem bírod egyedül (még ha azt is érzed, hogy igen, hidd el, egy idő után ki fogsz készülni). Az élet a születés, gyermekkor, felnőttkor és a halál sora, nem ragadhat meg az egyikben. Mit gondolsz? Imádkozom értetek!

Béke veletek! السلام عليكم

2011. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
persze hogy változások kellenek,és hidd el nem most kezdtem az ő "nevelését".nem is volt ennyire nemtörődöm.Gondolkozom a kivitelezésen,hogyan lehetne a jolétet az ugymond kész dolgokat megvonni tőle.ha nem főzök azt őt nem érdekli,egész nap eszik kenyeret.persze ki eszi a hűtöt ilyenkor.már gondolkoztam hogy nem veszek bele kaját,de mi is itt élünk,ennünk nekünk is kell,meg a kicsinek is.az a baj,hogy nem vagyok egy heves,veszekedős,odaálós típus.inkább kerülök minden nemű konfliktust.rák vagyok ha ez mond valamit.de ezt sajnos konfliktusok nélkül nem lehet megoldani.
2011. júl. 29. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!