Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket meg szoktak szidni a...

Titeket meg szoktak szidni a szüleitek, ha kaptok egy rossz jegyet?

Figyelt kérdés

Én eddig földrajzból 5-ös voltam, és ma kaptam egy 3-ast és 2-est. Anyukám tudja is, viszont nagyon haragszik, amiért elrontottam az 5-ös átlagomat. Egyébként másból is 4-es 5-ös vagyok, de igazából már szinte minden tantárgyból be-be csúszott egy rossz jegy, viszont ebben az évben még egyetlen egyesem se volt. Sőt szinte még egész suli alatt se kaptam egy egyest se (egyet igazságtalanul irt be egy azóta már kirúgott infótanár, egyet meg kémiából kaptam egy hónapos kórház után) szval nem érzem ugy, hogy annyira hanyag lennék. Viszont az nagyon elszomorít, hogy anyum mindig azt mondja ilyenkor, hogy tudom, hogy ezzel okozom neki a legnagyobb fájdalmat, és mondja, hogy akkor innentől kezdve felőle már meg is bukhatnék. Mással is szoktam igy beszélni a szülik, meg ennyire haragudni, vagy csak az én anyukám ennyire mérges?

egy 8.-os lány



2013. ápr. 16. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám is eléggé haragszik,ha egyest,kettest kapok.Mondjuk nekem is csak néha csúszik be pár rossz jegy.De angolból még a hármasért is haragszik.
2013. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
hoppá, itt olvastam előbb valahol anyuka nevében írva, hogy az ötösök után a gyermek ma kapott egy hármast és egy kettest ... az is te voltál, vagy ez egy ilyen bizonytalan család, hogy mindenben máshoz fordul segítségért? ... apuka mikor teszi fel ezt a kérdést?
2013. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2013. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk egyáltalán bizonytalan család. Az anyukámmal mindent meg szoktam beszélni, viszont most kíváncsi voltam mások véleményére. Egyébként nem hinném, hogy azt a kérdést az anyukám írta ki, mert most éppen dolgozik, és ott soha nem szokott internetezni. Egyébként ha megkérdezte, én nem vagyok miatta felháborodva, mert végülis énis itt kértem ki mások véleményét. Egyébként a szüleim elváltak, és az apukámmal eléggé rossz a kapcsolatom, vele már egy jó ideje semmit nem beszélek meg, csak találkozok vele amikor kötelező.
2013. ápr. 16. 16:42
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

bocs, miután leírtam volt egy olyan rossz érzésem, hogy apukát nem kellett volna emlegetnem


az én anyám is ilyen volt, és azt kell mondjam néha én is mondtam ilyent a gyerekeimnek, de csak ha trehányságot láttam az okok közt

2013. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 16. 16:52
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, soha. Amikor megkaptam az első egyesem, csak röhögtek. Van ilyen.

Most ha haragszik, akkor kitörlődik a rossz jegy ? Vagy megérted azt, ami nem megy ? Semmit nem ér el vele, csak azt, hogy félni fogsz.

Nálunk anya teljesen rám bízza a tanulást, és 4,5 alá nem megy az átlagom soha. Ha becsúszik néha egy-egy egyes vagy kettes, mert elkerülhetetlen, akkor annyit mond, hogy majd kijavítom. És tényleg kijavítom. Engem sem visel meg, meg őt se.

Sosem értettem ezeket az eltúlzott szülői reakciókat a jegyek tekintetében. Most ha megbüntet vagy kiabál, neadjisten megüt, akkor azzal változik valami ? Nem azt mondom, hogy bagatellizálja el a szülő a gyerek iskolai eredményeit, vagy a tanulást, de nekem ne magyarázza meg senki, hogy nem vitt haza néha rossz jegyet. Bíztassa inkább a tanulásra, mondja azt, hogy semmi baj, majd kijavítja, jelentkezzen felelni, adjon házidogát/gyűjtőmunkát és kész.

Szerintem enyhén túlreagálja édesanyád.


egy 12.-es lány

2013. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szidnak le. Azt mondják, magamnak tanulok, nem nekik. Nem sokszor csúszik be rossz jegy amúgy, tesiből meg matekból kapok néha rosszabb jegyeket, de ezek amúgy sem mennek.
2013. ápr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Gimis vagyok és nem szokott leszidni. Őszintén szólva,itt az érettségi tárgyak jegyein kívül a többi nem is számít.

Így vannak tárgyak amit kollektíve nem tanul az osztály, például tavaly félévkor a művészet történet átlagunk épphogy kettes felé csúszott.

Amiből kell,abból jó vagyok. A többin nem töröm túlzottan magam.

A szükségeseket tanulom és értem,bár abból is előfordult rossz jegyem,nem volt kedvem dogát írni és beadtam üresen a lapom, ma lettem lezárva abból a tárgyból ötösre.

Szóval nem ezeken fog aggódni anyum, tudja,hogy van annyi esze,hogy nem cseszem el a jövőmet :)


egy másik 12.-es lány :)

2013. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

nem. szép is lenne.

az év elején gimisi lettem, és évek óta elöször helyesírás dolgozatot kellett írnom. mit ne mondjak, egy rakat egyest kaptam ezekből a dolgozatokból. ezért helyesírás magántanárt kellett keresnünk (igen létezik ilyen, általában magyar tanárok) ami alpjában véve is ciki, de ehhez még hozzá jött az is, hogy humán tagozatos vagyok, ami még rá is tett egy lapáttal.

egyébként anyukád szerintem azért aggodik, mert egyes emberek tavaly minket is azzal riogattak, hogyha rontunk a jegyeinken mégsem vesznek fel minket abba a suliba ahova jelentkeztünk, és ahova már elvben fel vagyunk véve. egyébként anyámék nekem is csak röhögtek az első egyesemen, énekből volt, nem vettünk egy plusz füzetet és a tanár be vágrta a karót, még egy kicsit sírtam is ha jól emlékszem. :D

ne aggodj ezen, ez nem a világ vége. ha anyud meint elkezd a jegyeken görcsölni akkor mond meg neki simán, hogy:nem neki, meg az iskolának tanulsz hanem az életnek és magadnak.

egyébként bocs a helyesírásért, meg az offét. :D

2013. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!