Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el a lányomnak,...

Hogyan mondjam el a lányomnak, hogy új kapcsolatom van?

Figyelt kérdés

4 éve váltam el a férjemtől de lényegében már a legkisebb lányunk (3,5 éves) is úgy fogant,hogy nem szerettük egymást.Miután elváltunk félévre rá lett egy párom (régről ismertem,családi barátok voltunk,kb kamasz korom óta ismertem)mikor este dolgoztam ő vigyázott a gyerekekre és kiderült,hogy egy szemét pedofil... fogdosta a nagyobbik lányomat,szörnyű dolgokra akarta kényszeríteni és volt amit meg is tett vele.Szerencsére ez hamar kiderült és megkapta az a szemét a méltó büntetését.

Azóta (több mint 2 éve) nem nagyon volt kapcsolatom randizgattam de azóta a lányom nem bírja a felnőtt férfiakat elviselni a közelében, most van egy férfi aki elrabolta a szívem olyan mint kamaszkorom regényeiben leírt szerelem. Már együtt vagyunk 5 hónapja (ő a gyerek orvosunk,a nagylányom nem hozzá jár)És nem szeretnénk tovább titkolózni,de nem tudom hogy mondjam el a nagylányomnak? Ő most 14 éves.A páromnak kikel költöznie a jelenlegi otthonából és össze akarunk költözni mert nem látjuk értelmét fenntartani még egy lakást.

Gondoltam rá,hogy szakember segítségét kérjem a gyerekkel kapcsolatban. Szerintetek?



2013. ápr. 25. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Én nem kockáztatnék mégegyszer, a gyerekem lenne az első. Szerintem ha nem múlik rajta megélhetés, várjatok még 4 évet, amíg a lányod elmegy főiskolára/egyetemre. A kamaszok lelki világa amúgy is sérülékeny, egy ilyen esetet sosem fog tudni feldolgozni. Ha az új párod nem pedofil, akkor is pl. előfordulhat ha együtt laktok, h meglátja a lányod véletlenül alsóneműben v vmi, és a lányod teljesen ki fog készülni.
2013. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kérdezd meg róla a lányodat, hogy mit szólna hozzá, utána nem járt szakemberhez? Egyébként ha vannak félelmei, akkor előbb-utóbb ígyis-úgyis el kell mennie pszichológushoz ,mert majd később saját párkapcsolatában is gondot okozhat az emlék.Szerintem nem rossz ötlet a szakember!
2013. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is ember vagyok és nő is és 2 éve vagyok egyedül,munka-gyerekek,munka-gyerekek,munka-gyerekek és egyre unottabb vagyok életunt,de mióta megismertem őt azóta minden megváltozott jobb a kedvem és ez szerintem a gyerekekre is jobb hatással van.És várjak még 5-6 évet (mert ha a lányom egyetemre megy az annyi idő múlva lesz) egyedül? Vagy titkolózzak mint egy kamasz?Szex kapcsolatot nem akarok a kicsiknek meg jót tenne egy apa példa,az apjukat ritkán látják. Őszintén most lehet sokan szűrnyű embernek fognak tartani de nem gondolom úgy,hogy mert elkövettem egy hibát és rossz emberben bíztam meg akkor már magányra legyek ítélve. A lányommal jártunk orvoshoz miután ez történt és most is felkerestem egy szakembert és ő is azt mondta,hogy nem védhetem meg mindig a férfiaktól mert eljön az idő mikor nőgyógyászhoz kell mennie,vagy bármi mikor konttaktot kell teremtenie férfiakkal.
2013. ápr. 25. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szakember jó ötlet.

A Kérdezőnek is a gyereke az első, hiszen abban a szörnyű helyzetben ahogy kivettem, rögtön a gyereke mellé állt sőt ami még jobb figyelt rá és hamar kiderültek a dolgok. Ez becsülendő, és a gyerek bár lemondásokkal jár ez igaz, azért a szülő egészséges lelkiállapota is fontos a gyerek fejlődésében.

Ülj le a kislányoddal Kérdező, és mondd el neki, hogy találkozgatni kezdtél egy férfival. Egyelőre csak ennyit, ne azt közöld, hogy holnap idecuccol. Ha ezen nagyjából túl vagytok, akkor emlegesd többet a férfit. "Megyek, találkozom a Jóskával, 7-re itthon vagyok", "Képzeld milyen jó színdarabot néztünk tegnap a Jóskával, ez meg ez történt benne, mindkettőnknek nagyon tetszett" stb. Szokja meg, hogy elő-előfordul az életedben. Ha ez is megy már egy ideje, akkor lehet esetleg programot szervezni közösen. Nem egész napos kirándulás, hanem mondjuk bevásároltok közösen vagy elmentek egy moziba. Így eleinte csak 1-2 órát kell együtt tölteniük, és semleges, külső helyeken. Aztán lehet elmenni Jóskához látogatóba. Aztán jöhet ő hozzátok többször. Aztán néha már ott is alszik. Csak ezután költözzetek össze. Ez beletelhet szerintem akár hónapokba is. De fokozatosan talán ő is könnyebben megszokja, nem zúdul rá az egész és főleg nem kész tények elé állítod.

Ami fontos még, hogy ne hagyd magad. Ne hagyd, hogy indokolatlanul sértegesse/csúnyán beszéljen róla. A Te életedet ugyebár ne ő rányítsa. Ahogy a lányod egyre nagyobb lesz, egyre több mindent tud ésszel felfogni, és akkor lehet a meggyőzéssel élni.

Szurkolok neked, és azt is remélem, hogy jó embert találtál magatok/magad mellé.

2013. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem menjetek el szakemberhez. a későbbi életében is fog találkozni felnőtt férfiakkal, sőt ha abba a korba ér, a szexualitás is lehet, hogy nehézséget fog okozni neki, mindenképpen kell segítség.

de a titkolózásnak semmi értelme, te sem maradhatsz mindig egyedül. Persze fontos a gyerek, de nem csak anya vagy, hanem nő is.

2013. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mikor tudta,hogy randizom akkor mindig agresszív lett. :( Az apján kívül mindenkivel lekezelő,eddig mintha félt volna a férfiaktól és szerintem ez most sem változott csak most már az agresszióval palástolja mert 'szégyelli'.
2013. ápr. 25. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hiába lesz agresszív, mondogasd, hogy randizol. Azt azért már neki is be kell látnia, hogy nem ugyanarról az emberről beszélsz, mint az előző b*rom. Ne állhat a saját Anyja boldogságának útjába, ezt meg kell tanulnia, akármennyire is nehéz neki:(
2013. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ma mikor haza jött, mondtam neki. :/

Válasz:Megint? (flegma kép) Nem baj anya gratulálok és ezt most honnan szedted valami kocsmából vagy felkaroltál egy csövest? (ordítva)

Majd meglátjuk mi lesz.

2013. ápr. 25. 16:42
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
mi köze van a lányodnak ,ahhoz hogy te kivel jársz? ne hogy már egy 14 éves kislány miatt ne pasizzál mert ő nem nézi jó szemmel. az ember agya megáll, hogy egy kislány irányítson egy felnőtt szexuálisan érett nőt.
2013. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,elolvastad a kérdést? Egyébként a történethez hozzá tartozik hogy mikor megismerkedtem azzal a disznóval akkor nem volt semmi hiszti kicsit szomorkodott az apja miatt de nem volt ellenséges vele.
2013. ápr. 25. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!