Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az h mindenki...

Miért van az h mindenki lenézi azt aki egy kicsit más?

Figyelt kérdés

elegem van abból h nincsenek barátaim,és mindenki lenéz a korosztályomból,mert szeretek olvasni,szeretem a némafilmeket,művészfilmeket,és kicsit alterebb zenét hallgatok(pink floyd,hiperkarma,kozmosz...)

nem hiszem el h nincsenek rajtam kívül is ilyen embrek

ennyire elbutul a társadalom??? 15/l


nagyon szeretek új emberekkel ismerkedni,nagyon dok új különórára is szoktam elmenni,h kössek ismeretségeket,de mindenhol elektronikus zenét hallgató plázázó fiatalokt találok,akik szerint gáz ha valaki olvas.és az osztályomban se jobb a helyzet



2013. ápr. 26. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor van baj egy fiatallal (és egy felnöttel is) amikor nem tud sokrétü lenni, és leragad egy dolognál.

Mivel kiírtad ide a kérdést, ezért te magad sem érzed jól ebben a helyzetben magadat.


Attól, hogy olvasol, pink floyd-t hallgatsz, elfogadhatod és barátkozhatsz, meg hallgathatod ha valaki Rap-t vagy rockot vagy Pop zenét hallgat, elbeszélghetsz egy nem könyvolvasóval, és elmész plázázni egy divatot szeretö barátnöddel.


Fiatalok azt hiszik az a jó, ha egy stílust képviselnek, pedig szerintem az a jó, ha mindenbe bele kóstolnak, és ha van is egy kedvenc dolog, akkor is nyitott marad.


Férjem tipikus példa. 33 éves, egy középvezetö egy informatikus cégnél. Munkába öltönybe jár, (amit szeret is viselni) aztán mikor haza ér átöltözik Metallica polóba és bömbölteti a metallica zenét, ha a gyerekkel elindul a parkba, akkor donald kacsás polóban megy, és brümmög homokozás közben. Hétvégén rock koncerten van, de eljön velem színházba vagy operába ezzel sincs semmi baja, és simán elénekeli a legujabb pop zenéket is.


Légy nyitott.

2013. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Igen ezt fiatal korod ellenére jól látod, sajnos ilyen a mai társadalom. Képzeld el mi lesz, ha ezeknek a fiataloknak lesz majd gyerekük (ha egyáltalán lesz) hogyan fognak ők gondolkodni, viselkedni?


Azért még vannak "normális" emberek, csak meg kell őket találni.

2013. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy olyasmi barátnőm mint te(ő is imád olvasni, azokat a zenéket hallgatja kb. amiket felsoroltál). Jól kijövünk egymással, pedig én teljesen másmilyen vagyok, más az érdeklődési körünk. Én viszonylag divatosan öltözködöm, nem sokat olvasok, kifejezetten irritálnak az animék, amiket ő meg nagyon imád...

A lényeg, hogy mindketten elfogadjuk és tiszteletben tartjuk a másik ízlését. Mindketten emberek vagyunk ettől még ugyanúgy, és ezer dologról tudunk beszélgetni, hülyülni..

Ha amiket most írok, rád nem igaz, akkor légyszi ne vedd magadra..:

Én azt vettem észre, h a legtöbb olyan lány, akinek kicsit különös ízlése van(mint neked is), tehát eltér a nagy átlagtól, lenézi azokat, akik viszont ebbe az átlagba tartoznak bele...rengeteg felszínes ember van, ez igaz, de lehet, h valakinek tényleg tetszenek a gépzenék, és a divatos ruhát sem azért hordja mert divatos, hanem mert ez tetszik neki...

Másmiyenek vagyunk...ha lenézel valakit, vagy sugárzik belőled, h többnek gondolod magad náluk, akkor mégis miért

barátkoznának veled?

Én pl egy csendes, visszahúzódó lány vagyok, aki divatosan öltözködik, de igenis színes egyéniségnem tartom magam...pl mindenki csodálkozik, amikor megtudja, h metál zenét hallgatok, festek, imádom az extrém sportokat, nem szeretem a romantikus filmeket, rengeteg fiús dologért vagyok oda stb..

Attól mert valaki szerinted a felszínes nagy átlaghoz tartozik, mert kívülről úgy néz ki, lehet h belül tök érdekes ember, és remekül kijönnél vele...

Legyél nyitott a többi emberre is, ismerd őket, hátha akad valaki, akivel a különböző stílusotok ellenére remekül kijöttök...mint én és az oszt.társam :)

2013. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, h nem kell persze mindenkivel barátkoznod, rengeteg únszimpatikus ember van...de legyél kicsit nyitottabb, ha pl divatosan öltözködik, az ne legyen mindjárt kizáró ok. Remélem az osztályodba is jár egy-két normális ember, csak még nem ismerted meg őket...persze a jó barát nagyon ritka, lehet, h máshol is ismerkedned kéne. Sok sikert! :)

Utolsó voltam

2013. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
"Aki nem béget együtt a nyájjal, máris farkasnak nézik és megy a segge a darálóba." - Egy bölcs kukás.
2013. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

KOZMOSZ :DDDD


Legjobb zene:D Egyébként egyik se alternatív zene szerintem, de nem kötekedni akarok.:) Én em szeretem a művészfilmeket, a sci-fi a mindenem (könyvben is), és ettől vannak barátaim. Pedig megvan az összes Kozmosz szám (még a S. Pál is:DD) hallgatom is őket, és a többiek tudják. Azt is, hogy ilyen 'kocka' sci-fiket olvasok, és ez se bánt itt senkit, bár elvileg itt a sulimban picit intelligensebb kölkök vannak, mert országos 20-ik legjobb gimi. (Utóbbit kétlem...)


Szóval nem néz le mindenki, speciel örülök, hogy valaki hallgat minőségi zenét (PF) és olyat is, ami kimondja a dolgokat. (Kozmosz) Én biztos jól kijönnék veled.:) Sajnos sok az ilyen kis hülyegyerek, akikkel nem lehet haverkodni. Mindenesetre ne add fel, van még olyan, akivel lehet hogy kijössz!:))


15/F

2013. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, még nem tudok teljesen válaszolni a kérdésedre, de ami egyből feltűnt: Pink Floyd! Végre egy korombeli, aki ismeri és szereti!
2013. ápr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

HIPERKARMA,PINK FLOYD?nekem máris jófejnek tűnsz:DD Én is imádom a művészfilmeket ,és szinte állandóan olvasok.

Szerintem barátkozz össze valakivel,de ne támadd le először,hogy te ezt,és ezt szereted(sajnos a komoly/más/elvont dolgoktól azt hiszik a korunkbeliek,hogy biztos halálunalmas,stréber csodabogarak vagyunk.)Aztán majd a 3-4 találkozásnál elmondod,hogy te Hiperkarmát hallgatsz..stb.Ha valaki megkedvel,akkor onnantól nemérdekli,hogy mit hallgatsz,és nézel,ígyis-úgyis szeretni fog.

2013. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

1.A kérdésre a válaszom:azért nézi le mindenki azt,aki egy kicsit más,mert az a másik is tudja,hogy ő más és ezt szégyelli.Ezt mindenki megérzi,és erre reagálnak.

2.Mit lehet ellene tenni?-->Ne törődj azzal,amit mondanak,egész egyszerűen olvasgass csak bárhol!Vagy hallgasd a zenéidet..:)

3.Nem butul a társadalom,inkább romlik.Nem alakulnak ki összetartó közösségek,akik barátokból állnak.Csak érdekbarátságok vannak szinte.

4.Az írási stílusod nekem egy kicsit furcsa.De most te ezzel mit foglalkoznál?Elmondtam a véleményem szépen kulturáltan,és itt be is fejeztem a témát.Ettől még normálisan válaszolok a kérdésedre,nem kötök beléd.Persze lehet,hogy csak én olvasom furcsán.Na érted,hogy miről "beszélek"?


17/L

2013. ápr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Furán fog hangzani, de fordítsuk ki a kérdést! (a kifordítosdi nagyon jól működik egyébként)


Miért van az, hogy lenézem a másikat?

Elegem van abból, hogy a többiek nem olvasnak, nem hallgatnak olyan zenét amilyet én, nem hiszem el, hogy senki sem olyan, mint én! Ennyire okos lennék?

Erről van itt szó kérlek. Elfogadni, elfogadni, elfogadni. Mindent ami van. Ha mások olyanok, amilyenek, hát legyen. A mai civilizációnk egy hatalmas ego háboru, a te egód az ők egójuk ellen. Egy végeláthatatlan, sose véget nem érő háboru, mert az ego sosem teljesedik be. Sosem lesz azzá, ami szeretne, mert mindig több, több, és több kell neki. Kialakítja az én képed, eluralkodik rajtad, és kifordít magadból. Megbékéllni azzal ami van, mindig akkor a mostban, kiűzni az önös érdeket, megszüntetni azt, hogy mindig hajszolunk valami mást, egy célt, egy tárgyat, egy érzést, egy embert... Ezt nevezik megvilágosodásnak, amikor átadod magad saját valódnak, lényednek, és nem azonosulsz az elme által kreált sosem benem teljesedő énképpel.

2013. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!