Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Terhes vagyok ket honapos...

Terhes vagyok ket honapos nemreg tudtam meg. Van egy 12-evs lanyom, meg kerdeztem öt, mit szolna kis tesohoz. Nagyon dühüs lett, nem is akar hallani rola! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz baj, ha megszületik és nem azt érezteted a lányoddal, hogy a pici fontosabb, mint ő. Beszélj erről vele, hogy ha meg lesz a pici attól ő még úgyan olyan fontos marad. Arra figyelj, hogy féltékenység miatt ne utálja a kistestvért!
2008. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem mondd el neki, hogy jön a tesó. És próbáld bevonni mindenbe. Gondolok itt elsősorban a babaholmik vásárlásába. Sőt szerintem elviheted magaddal majd uh-ra is. És próbáld meg kicsit jobban elhalmozni a szereteteddel még most, mielőtt megszületne a pici. Később meg természetesen arra kell majd figyelned (ami nem lesz egyszerű), hogy ne legyen féltékeny az újszülöttre.

Üdv, 36 hetes kismama

2008. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A fiam ugyanennyi idős volt,mikor terhes lettem a kislányommal.Mondjuk ő nagyon örült neki,mi terveztük is a babát.Mindig igazságtalan dolognak tartotta,hogy mindenkinek van tesója csak neki nincsen.Én is elvittem az uh-kra,bevontam a készülődésbe.Ha vettünk valamit,természetesen ő is kapott mindig,és azóta is így van.Most 2,5 éves a lányom,és imádják egymást.

Nagyon mókás,ahogy a nagy lósznya kamaszfiú játszik a kistesóval:)))Édesek együtt.

Szerintem nálatok is alábbhagy a tiltakozás,ha meglátja az első uh-s képet,vagy babaholmit.Persze gondolom hozzászokott hogy egyke gyerek,de ennyi idősen már okafogyott a féltékenység,mert nincs mit irigyelni a másiktól.Maximum a szeretetet,figyelmet,de azon csak te meg a párod tudtok segíteni.Próbálj meg kicsit még nagyobb figyelmet fordítani a lányodra mint eddig,hogy érezze ő sem lesz a kis jövevény miatt kevésbé fontos mint eddig.

Meglátod nagyon fogja szeretni ő is.


Minden jót,boldog babavárást.

2008. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jo tanacsokat! megprobalok ugy tenni ahogy tanacsoltatok.Most jön a kamaszkor es a lanyom eleg lazado ha nem neki van igaza dühöng!IMADJUK ÖT NEHEZ NAGYON MEGERTETNI VELE BARMIT IS!Megegyszer köszönöm lanyok hogy valaszoltatok igazan sokat segitettetek.
2008. jún. 18. 06:41
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Szia én saját példával tudok szolgálni! 13 éves voltam mikor anyu terhes lett eleinte nem örültem majd elfogadtam amire elfogadtam anyum elvetélt! második terhessége 14 éves koromban volt! 7 hónapos terhességéig halani sem akartam róla hogy legyen! mert nekem nem kell csak nyűg! amiótam egszületett eltelt 2 év úgy szeretem mindha a saját lányom lenne! úgyis bánok vele párom meg is jegyezte olyan mindha a sajátom lenne én viszem jáccóra minden hova! próbáld ultrahangra vinni a gyerköct mutasd meg neki a képet ham egkapod! vond be a babavárásba!
2008. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Én is 12 voltam, amikor anyán bejelentette, hogy tesóm lesz. Közöltem vele, hogy én ebbe nem egyezem bele!:)))

Nálunk az vált be, hogy több szabadságot adtak nekem (na persze addig túlféltettek), hogy érezzem, hogy különbözöm a tesómtól, nagyobb vagyok, több jogom van. Meg persze néha vigyázni kellett rá, játszóra vinni, pelenkázni - de a gyerekemnél már mindent tudtam emiatt. Én vittem mindig moziba később stb, most már jóval 30 felett vagyok, és nagyon jól kijövünk. De azért régen nem volt olyan igazán testvéri viszonyunk (meg a kamaszönzés miatt nem is tudtam igazán rá fiygelni, el voltam magammal foglalva). Most kamasz lányom van meg kétéves fiam, igyekszem megszelidíteni a féltékenységét, remélem sikerül.

Szóval türelem és sok ÉREZTETETT szeretet, mindig legyen kettesben programotok a kicsi nélkül (pl heti egyszer), az bejön, és érdeklődj a dolgai (zenék, fiúk, öltözködés, vélemény) felől!

2008. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Szia én nagylányom 14 évesen kapott kistesót aki most 2hónapos.Mikor megtudta hogy terhes vagyok sírva kiabálta hogy tönkretettük az életét és hogy öreg vagyok már/34/a terhességhez hogy ő bizony rá sem fog nézni arra a kis patkányra és ebben a stílusban sokmindent.Próbáltam bevonni a terhességem örömteli pillanataiba de mindhiába hallani sem akart arról hogy bárhová is eljöjjön velem/ultrahahg,vásárlás,stb/beszélni nem volt hajlandó az érzéseiről.Nagyon sokat sírtam komojan elgondolkodtam hogy a terhességem elején hogy mit tegyek a magzatommal.A férjem tanácsolta hadjam a saját levében pácolódni a nagylányomat ne beszéljünk a terhességről többet mint amennyit kell és mindent csak természetesen,tehát ne egy csodaként nézzük az első uh fotót,ha orvoshoz mentem csak annyi volt˝megyek dokihoz délután˝tehát mindent csak úgy mintha egy semmiség lenne.Kicsit nehéz volt de bevált.A terhességem végén fordult a kocka ő kérdezett és en bodogan és türelmessen válaszoltam mikor bementem szülni nagytakarítást csinált és boldogan vásárolta a kishuga számára az elmaradt apróságokat.Azóta eltelt 2 hónap és imádja a picit de a kicsilány is boldogan gagyog neki.Ugyhogy teljes a boldogságom,ez az én történetem remélem tudtam segíteni.
2008. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
48%

Az egyik bnőm 17 volt mikor megtudta h az anya terehes naon kibukott s végig pipa volt mert csávót is utálta meg utálja akivel az anya együtt élt.

Szal hiáb amondtunk neki bármit h de akicsi nem tehet smmiről meg a tesója meg minden. nem hatotta meg igazán, de mikor megszületett a kicsi mindne megváltozott rájött h egy tök aranyos babáról van szó s h mennyire szereti s h tényleg nem tehet róla...

Soha nem hittte el h más lesz ha megszületik de így lett megváltozott a véleménye s most naon imádja s büszke rá

minden hol az ő képe van neki kirakva még a könyvein...:) Szal sztem ne aggódj mert ő is rá fog jönni h egy tesó mindid jól jön pláne a bajban mikor segítség kell de nem a szülőktől...:P

2008. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintme érthető ,hogy még nem örül neki,de majd megszereti igyis ugyis,hisz nem tehet mást.
2008. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
ha megszületne a pici, biztos szeretné;)a testvéri szeretet erős...sajnos nem tesvérem van hanem a nevelőanyámnak a gyereke:)de mégis a tesómnak tartom:)
2009. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!