Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves lányoknál ez normális?

16 éves lányoknál ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tizenhat éves vagyok, másodikos gimnazista, eddig nem nagyon volt barátom. Pár hónapja összejöttem egy fiúval, kedves volt, aranyos, egy hullámhosszon voltunk, szerettem... az első héten. Aztán valamiért irtózni kezdtem tőle, vagy nem is tudom, hogy mondjam. Nem akartam vele találkozni, nem akartam, hogy a közelembe jöjjön, egyedül akartam lenni. A barátnőim biztattak, hogy ne legyek már ilyen, a szerelem majd később jön, maradjak együtt a fiúval, jó lesz az... Hinni akartam nekik, tényleg, vártam pár napot, de egyszerűen képtelen voltam hagyni, hogy a barátom (!) megérintsen. Addig se nagyon szerettem, ha hozzám érnek, de azt hittem, ez vele más lesz. Ezért szakítottam vele, mert nem lett volna egyikünknek sem jó, ha együtt maradunk.

Szerintetek ez normális, hogy így reagálok erre a dologra? Eddig is nagy térre volt szükségem, szerettem kötetlenül, függetlenül élni az életem, felelősségmentesen, hogy úgy mondjam. Miért van, hogy nem tudtam őt elfogadni?



2013. máj. 24. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem állsz még készen egy kapcsolatra semmi baj ezzel.
2013. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Keselyüstök válasza:
83%
Velem pont ugyanez történt szóról szóra 15 éves koromban, úgyhogy nem vagy egyedül. Talán még nem készültél fel egy kapcsolatra.
2013. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

én 16 vagyok,lassan 17. másfél éve van kapcsolatom.

nem mindenki egyforma. valaki készen áll rá,valaki nem. mindenki különbözik. te még nem vagy rá készen. majd lehet 1-2 év múlva:D

2013. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem voltál szerelmes belé,esetleg kedvelted és tetszett külsőleg is,pláne hogy 1 hét után nem is nagyon tudnád komolyan szeretni.Ez meg teljesen természetes dolog hogy ha valakit nem szeretünk igazi szerelemmel akkor nem szeretjük ha nem úgy viselkedik velünk,nem úgy ér hozzánk mint egy barát.Legalábbis ha szerelmes lennél nagyon is örülnél neki ha megérintene,sőt,te akarnád szerintem(tapasztalat).Egyébként nem igazán hszek ebben hogy pár hónapig ha nem lett szerelem,akkor majd később jön meg stb...15/L
2013. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Ugyanezt éreztem pár barátomnál 14-15 évesen. Most, 16 évesen találtam egy fiút, akit tényleg szerettem, és már nem volt olyan.

Mindenki máskor érik meg egy kapcsolatra, és a személy is fontos, akivel együtt vagy. Nincs ezzel semmi baj, jól tetted, hogy nem "szenvedtél" mellette tovább. Neki is jobb, mert így nem volt ideje teljesen belédhabarodni, és könnyebb elengednie, és neked is jobb, mert most szabadabbnak érzed magad. :)



16L

2013. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

a sok érett 16 éves csak úgy szórja a jótanácsokat :)

ez vicces

a szerelem a felnőtt idegrendszerre van kitalálva

nem játék

te meg még gyerek vagy

2013. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Igen tényleg vicces :)

Nos a tiniszerelem nem egyenlő az igazi mély,felnőtt szerelemmel,se nem olyan mély,nem is olyan komoly,inkább egy fellángolással lehet összehasonlítani,arról nem is beszélve,hogy a szerelem hónapok alatt alakul ki ahogy az ember meg is meri a másikat lelkileg,fizikailag.

Nem is kellenek ebben a korban hosszabb kapcsolatok,mert nincs értelme,nagyon ritka esetben találja meg valaki 14-17 évesen azt akivel élete végéig élni fog igazi szerelemből,sokan megszokásból vannak együtt,sokan hamar szét mennek.A másik nem kell rögtön belemerül,hogy csók,simogatás és a többi,abszolút nem kell elsietni.Majd jön a következő,és a következő,aztán majd találsz egy srácot akivel egy idő után egymásba szerettek,ne aggódj a legtöbb tini kapcsolat rövid életű,sőt manapság nem őszinte,és fellángolás van csak.Hidd el minden ilyen fellángolásnál azt hittem halálosan szerelmes vagyok,nem tartottak ezek a kapcsolatok 2-3 hónapnál tovább.Aztán 19 évesen találkoztam egy sráccal,jól elvoltunk,Ő vele feküdtem le először és kb 2-3 hónapja voltunk együtt mikor beleszerettem,ennek már 4 éve és még mindig tart,azóta együtt élünk,és van egy kisfiunk is :) Ne aggódj,majd te is megtalálod azt akit neked rendelt az ég. 23L

2013. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Off:Én voltam a 4-es válaszoló.Utolsó,nem igaz minden tinire hogy 2-3 hónapig tart náluk az hogy szerelmesek valakibe.Azt aláírom hogy felnőttként komolyabb a szerelem mint most,ez igaz,de ettől még tiniként is van igazi szerelem.Egyszer voltam eddig szerelmes,mondjuk neki nem tetszettem,szóval nem volt köztünk semmi,viszonzatlan szerelem volt.Amúgy meg nem egyből pl:2 hét után mondtam hogy na én most szeretem,hanem 3 hónap.Amúgy meg a lényeg az hogy 10 hónapig szerettem azaz 2 hónap híján 1 évig,úgy hogy nem is volt köztünk semmi,lehet hogy ha kapcsolat lett volna akkor még tovább szeretem.Egyébként ismerek olyanokat akik 16 évesen jöttek össze,most 20 évesek és együtt vannak,tehát ez is több 2-3 hónapnál.15/L
2013. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Talán meg kéne tanulnod szöveget értelmezni.Írtam,hogy van olyan,hogy tovább tart,általánosságban írtam,hogy kb 2-3 hónap,15 éves vagy szóval még csak a tiniszerelmet ismered,ezért sem értem miért vitatkozol velem.
2013. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%
Mellesleg akivel nem vagy együtt abba nem vagy igazán szerelmes,csak plátói szerelem..
2013. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!