Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogyan próbálnátok közelíte...

Ti hogyan próbálnátok közelíteni a párotok 15 éves öccse felé ha együtt éltek? Milyen kapcsolatot kell ilyen esetben kialakítani?

Figyelt kérdés
Párom(23 évesek vagyunk mindketten) öccsei nála élnek, mert a szüleik nem túl normálisak. Most én is odaköltöztem, eddig jól elvoltam a fiúkkal (15 és 13 évesek), de most a nagy mindig kötözködik mindenért. Ő nem mosogat, nem mos stb. (Hozzáteszem eddig segített mindig a bátyának, ha nem vagyunk otthon szerintem alap, hogy ő betesz egy mosást)Ha kérek tőle valamit vagy tanácsolok akkor nem érdekli. Olyan dolgok amiket tudom hogy a párom is kér, vagy elvár tőle (pl. ne menjen el addig míg meg nem tanult) azért kérem én is tőle, hogy ne legyen vita később köztük, nem is mindig "dobom fel" mert nem akarom, hogy én legyek a szemét a szemében.. De néha olyan mintha direkt szívatna, minden aprósággal. Én szeretem a párom, hosszabb távra gondolom a kapcsolatot, szeretnem megoldani ezt a helyzetet. Eddig tényleg kedvelt, nem tudom most mi baja lett hirtelen. Lehet csak a kamaszkor.

2012. dec. 3. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindképp a türelmesség, következetesség és kedvesség az ami segíthet ebben az esetben.
2012. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Te egy "idegen" felnőtt vagy számára, aki dirigál neki, "elveszi" a bátyját, teljesen "normális" a viselkedése. Szerintem továbbra is a párod legyen feléje kérdésekkel, te ne játszd a pót anyukát (nem bántásból, értem én, hogy nem játszod, csak ezek a kérések feléje "moss", "nem méssz sehova míg nem végeztél a tanulással" olyan uralkodóan hatnak).

Szerintem Te légy rendes velük, ne Te dirigálj, inkább ne is adj tanácsot, inkább várj, míg ők kérnek...

Nem lesz könnyű, de megéri :)



Amúgy a párom húgával nekem is nehéz volt eleinte nem is akart beszélni velem, csak "igen" és "nem" volt a válasz mindenre. Most hogy már nőtt, kicsikét könnyebb. A vakációban várom pár napra hozzánk :)


Minden jót!

2012. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos benne van a kamaszkor is, és a családi helyzet talán. Esetleg a fiatalabb öcsivel kedvesebb, közvetlenebb vagy, eddig jó eléltek hármasban most ebbe belezavartál. Próbálj meg vele beszélni, és kérd a párodat, hogy ha "feldobod" akkor is normálisan reagálja le, ne az legyen hogy te szólsz neki, ő meg kiabál a sráccal (nem tudom hogy működik) Illetve a párod ellenőrizgesse, hívja fel délután, tudjon róla hogy mit csinál.
2012. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Értem amit írtok, csak az együttéléskor nem így működik :) Mikor hazamegyek és áll a mosatlan (nem tudom mit csinál ennyi tányérból) ő pedig gépezik egész délután. Vagy megkérem, hogy miután hazajön indítsa be a gépet ne este kelljen, de mindig "elfelejti" Én csak egy baráti kapcsolatot akarok vele.

A kicsivel tényleg jobb a kapcsolatom, de ő kis közvetlen, csicsereg állandóan.

A párom nem tudja hívogatni munka közben.

2012. dec. 3. 11:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne próbáld nevelni. Most, hogy odaköltöztél és megmondod neki, hogy mit és hogyan csináljon... Ez nagyon nem tetszik neki (amit én megértek).

Próbálj csak a barátja lenni. Kérd meg hogy csináljon meg valamit. Ha nem csinálja meg akkor ne cseszd le, de ha egyértelmüen az ő feladata lenne, mert a párod is mondta neki, akkor ne csináld meg helyette (még elkényelmesedik).

Kamaszkorban van szülők nélkül, csak a testvérei maradtak. Szorosabb lett a pároddal a kapcsolatod, lehet azt hiszi ha ti összeházasodtok, akkor le akarjátok őket passzolni. Ha tényleg nem akarjátok őket lepasszolni, akkor ezt mond meg neki, hogy szó sincs róla, hogy neki mennie kell.

2012. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak el kéne vele beszélgetni. Neki kéne megmondania, hogy kötelességei vannak otthon.
2012. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ott neked azonnal megoldást találni a helyzetre, itt hibázol. Olyan hogy nem mosogat el vagy nem mos simán lesz még, ezt ne okozzon katarzist nálad, egyszerüen légy vele tisztában hogy ilyen lesz.

Ha elkezdesz ott azonnal megoldást keresni, hivogatod a párod hogy mostmár mondja meg neki meg irgum-burgum akkor nem jó irányba mész.

Ne te szólj bele, hanem minden esetben a párod. Majd eljön az idő mikor már benned is biznak, de ezt irgum-burgumal nyitva sosem éred el.

Gondolj bele az ő élethelyzetükbe, regényt lehetne róla irni. Egy tanács van ami biztosan bejön, ez pedig az hogy nyújts nekik stabilitást. Amikor mondod hogy jössz akkor gyere, amikor beigéred hogy palacsinta lesz akkor az legyen és igy tovább. Te legyél egy stabil pont az életükben.

2012. dec. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én fiaim 14 évesek, s mintha róluk írtál volna!

Ilyen a kamaszkor, pedig én az anyjuk vagyok.

2012. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha hazamész és áll a mosatlan, akkor az bőven tud ott állni addig, amíg a párod is hazaér. Ugyanez a mosással vagy bármivel. Eddig is megoldották a dolgot a fiúk, ezután is meg tudják.

Ilyenkor persze az ember lánya automatikusan pótanya szerepbe lép, néha tényleg úgy érzem, hogy ez bele van kódolva a nőkbe. De ne tedd, mert ezzel csak ártani tudsz a kapcsolatotoknak.

Legyél te az a barát, aki nem szekálja akkor sem, ha szalad a lakás. Gondolj arra, hogy ez nem tart örökké, néhány hétről vagy hónapról van szó maximum, amíg ő is megszokja a helyzetet. Onnantól már sokkal könnyebb dolgod lesz, csak ezt az időt kell kibekkelni :)

2012. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nézd, ebben a helyzetben te vagy a betolakodó a családban, és attól, hogy ők a párod testvérei még nem lesz jogod nevelni őket, parancsolgatni nekik. Hidd el, egy kamasz sem tűrné el, hogy a bátyja nője odacuccol, és rögtön úgy érzi, joga van beleszólni, hogy ki mikor mosogat stb.


Számomra elég furcsa, amit írsz. Ha fiatalabb testvérei vannak, azok akkor is testvérek, ne úgy kezeld őket, mintha a gyerekeitek lennének - kérsz, javasolsz, tanácsolsz, stb.


Én lány vagyok, de bizony ennyi idősen én sem sokat mosogattam vagy mostam. A szobámat kitakarítottam, a szennyesemet kivittem, ha valami sürgősen kellett kimostam magamnak - de a mosogatást, mosást, a lakás takarítását a szüleim csinálták együtt (kivéve ha én főztem valamit természetesen elmosogattam magam után). 18 évesen elköltöztem és most mosok, takarítok magam után a saját lakásomban természetesen, de ha gyerekeim lesznek én pl. szintén nem fogom őket befogni mosogatni, mert szerintem minden kamasz utálja és bőven ráér az, ha saját lakása lesz.


Szerintem a gyerekek nem szívatni akarnak tőled, csak nem érzik úgy - jogosan - hogy beleszólásod van az életükbe. Ha saját gyerekeid lesznek, azoknak megtaníthatod, hogy mit vársz el tőlük, de a párod öccseinek semmi jogod parancsolgatni.

2012. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!