Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan értessük meg vele hogy...

Hogyan értessük meg vele hogy nem hozzávaló?

Figyelt kérdés

A 17 éves kislányom beleszeretett egy 26 éves pasiba. De ez se nekem se a páromnak nem tetszik illetve az apja se rajong érte. A lányom sosem volt rossz de mióta próbáljuk lebeszélni róla vagy csak mondom neki hogy nem hozzá való akkor bevonul a szobájába és vezárja az ajtót. Eddig mindig bent tévézhettünk nála a párommal és sosem szólt miatta semmit. Valamint sosem beszélt a fiúkról és örültem mert azt gondoltam hogy nem él majd túl korán szexuális életet és nem követi a trendet. Annyira félek hogy a férfi teherbe ejti, kihasználja vagy valami. Egyik nap is durex masszázsolajat találtam a fiókjában és nagyon félek hogy lefeküdtek. Ő még egy kislány és nagyon szeretném ha továbbra is a tanulással foglalkozni nem peedig a pasizással... az meg csak cseresznye a habon hogy ilyen idős a férfi. Legalább egy olyannal jött volna össze aki hozzá való!

Szerintetek mit csináljak hogy megszakítsa ezt a kapcsolatot? Kérlek segítetek, nagyon tehetetlennek érzem magam most!

45N



2013. máj. 28. 19:16
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
100%
Kedves anyuka, az előttem szólóaknak igaza van.. Jó úton haladsz afelé, hogy életképtelen ember legyen a lányodból.. Egy bnőm anyukája is hasonlóan viselkedett - eredmény: a lánya önbizalom hiányos (pedig gyönyörű), jó tanuló (de nem ment vele semmire), nem mer elmozdulni anyuci szoknyája mellől. És hozzá teszem 20 éves és nem volt barátja.. Igaza van, hogy nem engedi, hogy beleolvass a naplójába, el kellene gondolkodnod, hogy kisajátítod e magadnak a gyereked vagy sem, ő nem a tulajdonod, elvileg ilyenkor már joga lenne bizonyos saját döntésekhez amit te meg sem engedsz neki..mert félted.. Az meg a másik, azt gondolod, hogy ebben a korban megakadályozhatod azt ami a korából adódik? Istenem de naívak még mindig a szülők..Örülj neki, hogy be akarja mutatni és nem eltitkolni, bár úgyis az lesz.. Nem jobb ha tudsz a dolgokról, mintha nem? Látszik, hogy egyke a lányod.. de ettől függetlenül nem kellene belőle csicskát csinálni, az ő élete tehát szíve joga lenne olyan szakmát választani ami tetszik neki, neked támogatnod kellene - és szakácsként is lehet jól keresni, ha szereti amit csinál és törekszik, arra, hogy a legjobb legyen.. Kedves szülő nem a gyerekedben van elsősorban a hiba hanem benned!
2013. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Pont annak az ellenkezőjét lehet kiváltani ezzel, mint ami a cél lenne (független, életképes felnőtt nő).


Ez a hozzáállás, csak függősíteni fogja a lányt, és elveszik az érzelmi biztonság érzete a szülőkben, egyszer csak azon fogják magukat kapni a szülők, hogy a gyerekük semmit nem oszt meg velük, mert minek, ha úgyis mindenről előre meg van a gyökeres véleményük, és nem, hogy véleményük, hanem ezt még rá is akarják kényszeríteni.

Éveken belül ez távolodást fog kiváltani. És a lány vagy tönkre megy bele, vagy elmenekül.

Röviden vázoltam a kimenetelt.

2013. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!