Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan értessük meg vele hogy...

Hogyan értessük meg vele hogy nem hozzávaló?

Figyelt kérdés

A 17 éves kislányom beleszeretett egy 26 éves pasiba. De ez se nekem se a páromnak nem tetszik illetve az apja se rajong érte. A lányom sosem volt rossz de mióta próbáljuk lebeszélni róla vagy csak mondom neki hogy nem hozzá való akkor bevonul a szobájába és vezárja az ajtót. Eddig mindig bent tévézhettünk nála a párommal és sosem szólt miatta semmit. Valamint sosem beszélt a fiúkról és örültem mert azt gondoltam hogy nem él majd túl korán szexuális életet és nem követi a trendet. Annyira félek hogy a férfi teherbe ejti, kihasználja vagy valami. Egyik nap is durex masszázsolajat találtam a fiókjában és nagyon félek hogy lefeküdtek. Ő még egy kislány és nagyon szeretném ha továbbra is a tanulással foglalkozni nem peedig a pasizással... az meg csak cseresznye a habon hogy ilyen idős a férfi. Legalább egy olyannal jött volna össze aki hozzá való!

Szerintetek mit csináljak hogy megszakítsa ezt a kapcsolatot? Kérlek segítetek, nagyon tehetetlennek érzem magam most!

45N



2013. máj. 28. 19:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

egy 26 éves érettebben áll egy kapcsolathoz, mint egy 17 éves... szerintem hamarabb lenne terhes egy kortársától... mint így...


Szerintem beszélgess vele az abortuszról. Az egy nagyon nehéz kérdés... és mondd neki, hogy nem akarod, hogy ilyen döntést kelljen hoznia.


Nem kislány már. De nem is felnőtt. Nem hagyhatod magára, de nem is kezelheted gyereknek...


Ismerd meg a fiút... és bízz abban, hogy jól nevelted a lányodat és normális emberrel kezdett kapcsolatba.

2013. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért 17 évesen nem olyan kislány már. Egy 26 éves férfi pedig sokkal felelősségteljesebb, mint mondjuk egy 10 évvel fiatalabb fiú. A csalódásoktól meg úgysem fogod tudni megkímélni a lányodat, bármennyire is félted..
2013. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hiszem hogy a terhességtől kell tartanod egy ilyen idős férfi óvatosabb ennél , hogy gyerektartást fizessen hidd el, az hogy lefeküdtek az biztos csak magadnak se akarod bevallani , és tényleg nem 1 kislány már. A csalódástól tényleg nem óvhatod meg egy 17-18 éves fiú is ugyan annyit tudna okozni törődj bele hogy felnőtt! Aki meg már a pszichológusról beszél na ő nem normális neki kéne menni ...
2013. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Kedves anyuka, 20 éves nő vagyok, bár igen hozzád képest lány (elnézést a közvetlen megszólításért). Szerintem a tiltásnak semmi értelme. Én mindig az érettebb férfiakhoz vonzódtam, 2 bátyám van így az anyukám pontosan tisztában volt vele milyen aljasak is tudnak lenni.. (nőcsábász bátyj) DE! csak azzal lehet ezeket eljátszani aki hagyja. Igyekezz bizalmas viszonyt ápolni a lányoddal, én 20 évesen is szinte minden ilyen dolgot az anyukámmal beszélek meg (szex, párkapcsolat) Engem is féltett, de jobb az ismert "gonosz", mint az ismeretlen jó. A másik dolog egy 26 éves oké valljuk be nagy a korkülönbség - de lehet, hogy sokkal óvatosabban fog hozzáállni a lányodhoz mint egy korabeli - beszélgess vele arról, hogy "örülsz" neki, hogy szerelmes de bizonyos dolgokra figyeljen oda pl: csak akkor tegye meg ha ő is akarja - ne hagyja hogy ráerőltessék, menjetek el nőgyógyászhoz, beszélgessetek sokat a nemi vágyról stb. És úgy általában az emberi kapcsolatokról. Minnél inkább erőlteted, hogy szakítson annál inkább az ellenkező irányt éred el nála.. A férjed - nos ő nehéz eset - egy apa mindig máshogy reagálja le ezt. El kell fogadnotok, hogy felnőtt a gyerek, még ha nem is teljesen.
2013. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
17 évesen már nem kislány , de még nem felnőtt és nem egy 26 éves férfi illik hozzá. Amúgy sokan már 15-16 éves korukban is elvesztik a szüzességüket. Gondolom máshogy reagálnál kérdező hogy ha egy korabelivel járna na de 26???
2013. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

én igazából nem szeretném, hogy bárkivel is járjon. sem korabelivel, sem pedig idősebbel. szerintem ennek még nagyon nincsen itt az ideje és ezt az is mutatja, hogy tegnap este hogy veszekedett velem és hogy bezárkózott a szobájába.

pedig csak megkérdeztem, hogy mégis hová dugta el a naplóját, illetve, hogy minek neki az a masszázsolaj. mire elkezdett kiabálni, hogy neki egy csöpp magánélete sem lehet, meg hogy nyugodjak meg, mert hogy nőgyógyásznál is volt már a 'barátjával' mert hogy az sokkal többet törődik vele mint én. de hiszen én törődök vele! nem hiába próbálom mindig kérdezgetni, meg bementem hozzá minden este azzal, hogy nem-e akar valamit elmondani, meg hasonlók. de persze ezt nem kell díjaznia!

az apjával mi azt akartuk, hogy legyen orvos, mert nagyon jó bioszból és kémiából, de persze ő szakácsnő akar lenni. de hát könyörgöm, mennyit fog azzal keresni? mi sem leszünk örökké, hogy eltartsuk őt!

és ez a pasi meg.... egyik nap megkért, hogy had hozza haza és mutassa be. természetesen nem engedtem meg, mert nem akarok még helyet is adni a hancúrozásukhoz. már így is nagyon félek, hogy lefeküdtek és attól meg még jobban, hogy meg fogja bántani!

2013. máj. 30. 15:57
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!


Az utolsó kommented alapján nem is csodálom, hogy a lányod nem akar veled megbeszélni semmit....

17 évesen nem viheti haza a barátját bemutatni? És neked ez a természetes? Fel vagy háborodva, hogy másik helyre rakta a naplóját? Ergó olvastad előtte? Masszázs olajat tart a szobájában és az már főben járó bűn?.... Úr isten... Szerencsétlen kamasz... 17 éves.... Nem 12 éve felelőtlen gyerek. Szakács akar lenni? Akkor hagy legyen már szakács!

Csak a saját példáim: A fiam és a lányom is kitűnőre érettségizett a város legjobb gimnáziumában. A fiamnak saját autószerelő műhelye van, sose ment egyetemre, nem akart.... A lányom tetovál, pedig elsőre felvették az orvosira, de otthagyta egy év után... Boldogok mind a ketten, bánom is én, hogy nem diplomások, sőt a lányomnak még szakmája sincs... És?... Az én gyerekeim.... A fiam 14 évesen hozta haza az első barátnőjét, meg utána még évekig az éppen aktuális ágyast... Még falaztam is neki néha a fix barátnőnél.... Most meg 3 gyerekes, felelősségteljes apuka, aki imádja a feleségét és eszébe nem lenne másik nőre még csak ránézni sem. A lányom 15 évesen hozta haza az első barátját... Külföldön él a férjével és a 2 gyerekkel, 6 nyelven beszél, saját vállalkozása van. Soha nem volt tripperes, AIDS-es, kankós.... És még felelősségteljes anya és feleség is lett, pedig néha voltak meredek dolgai....

Ezzel a viselkedéssel csak elvadítod a gyereket magadtól, de nagyon....

2013. máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
97%

Te nem vagy normális, már ne is haragudj.

"én igazából nem szeretném, hogy bárkivel is járjon. sem korabelivel, sem pedig idősebbel. szerintem ennek még nagyon nincsen itt az ideje"

17 évesen azért már nem dedós kislány, ekkor azért már igenis itt lehet az ideje, ha ő úgy érzi. Azt még valahol megértem, hogy a korkülönbség miatt aggódsz, de neked nem ezzel van a bajod, hanem hogy van valakije. Nem akarod, hogy a lányod boldog legyen??

És ne mondd meg neki, hogy mit csináljon. Persze, a szülőnek is van beleszólása abba, hogy mit csináljon a gyereke, de kár kényszeríteni az orvos-témát, ha ő nem akarja.

És igenis tarts tiszteletben a magánéletét. Mi az, hogy hova dugta a naplóját??

Annak a híve vagyok, hogy legyen minél bizalmasabb viszony anya és lánya között, de úgy nem fogod ezt elérni, ha ráerőlteted magad, miközben másoktól meg el akarod szakítani.

Jövőre felnőtt lesz, érted? Mi lesz veled, ha elköltözik otthonról? Nem tarthatod örökké bezárva, és nem sajátíthatod ki.

Az aggodalmad az idősebb partner miatt megértettem, egész addig amíg azt nem írtad, hogy meg se akarod ismerni, esélyt se adsz neki. Így már azt mondom, csak hisztis vagy mert a lányod szeret valakit, és nem csak te vagy neki a világon.

2013. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves anyuka, sajnálom a lányodat. Nem lennék a helyében. Sajnos nekem is ilyen szüleim vannak, úgy érzem, minhta a SzingSzing börtönben lennék. Hadd legyen neki 26 éves pasija, ha azzal boldog. Mért? Egy kis ideig jártam egy tölem 11 ével idösebb pasival, nagyon kedves volt velem, imádtuk egymást. Csak azért mentünk szét, mert el kellett költöznie, és inkább búcsút intettünk a másiknak. Nem ejtett teherbe. MÉG CSAK LE SEM FEKÜDTEM VELE. Szerintem hagyd békén a lányodat, mert ezzel a buta viselkedéseddel (mert igen, TE VISELKEDSZ BUTÁN, NEM A LÁNYOD!!!), csak meg fog útálni, és egyáltalán nem fog hozzádszólni. Én is szököm itthonról. Inkább elmegyek dolgozni, vagy sulis programokra, minthogy itthon legyek. Jaaaaa, és a cuccaimat viszem magammal, mogy anyám/apám bele ne olvasson, mindenhova börönd nagyságú tatyóval megyek (a boltba is!) Ezt akarod....? Ha nem, akkor sürgösen hagyd abba ezt a hülyeséget!
2013. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem normális, ahogy viselkedsz! A lányod 17 éves, 1 év múlva felnőtt nő. Mégis mikor legyen itt az ideje, hogy barátja legyen? Úgy beszélsz róla, mintha egy 12-13 éves taknyos gyerek volna.

Olvasod a naplóját, kutakodsz a szobájában és csodálod, hogy kiakad? Az eszedbe se jutott, hogy valószínűleg az ilyen húzásaid miatt nem beszél veled meg semmit?

Azt akarod, hogy orvos legyen? Megértem, hogy biztos jövőt akarsz neki, de szerinted ebben az országban mennyit keres egy orvos? Jó, nem mondom, ha később magánpraxisa lesz, jól meg tud élni belőle, de szakácsként, cukrászként külföldön épp olyan jól lehet keresni, és biztos, hogy szeretni fogja a munkáját. Arra amúgy nem gondolsz, hogy nem bírná elviselni, ha mondjuk a kezei között halna meg egy beteg? Ilyen egy szakáccsal elég kis eséllyel fordulhat elő.

Nem viheti haza a pasiját? Tehát meg sem próbálod megismerni a lányod szerelmét. Ezek után főleg nem csodálom, hogy ilyen bizalmatlan. Nem akarsz helyet adni a "hancúrozásainak"? Elárulom neked, hogy több, mint valószínű, hogy már rég lefeküdtek. Sőt, elképzelhető, hogy a férfi előtt már volt pár barátja (nem mondom, hogy velük lefeküdt, de lehetséges), csak nem mert neked beszélni erről, mert tartott a reakciódtól.


A leírásod alapján a lányod teljesen normális, inkább a saját viselkedéseden kellene elgondolkodnod.

2013. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!