Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Mit reagálnátok, ha...

Anyukák! Mit reagálnátok, ha kamasz lányotok előállna azzal, hogy van barátja? (folyt. Lent). Teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magamat elég megbízható lánynak írnám le, sosem voltam problémás, még hisztis sem, de azért egészségesen néha előfordult pár ajtócsapkodás itthon :) Az általános iskolából 3 éve ballagtam. Onnan ismerek egy srácot, pár hónappal fiatalabb nálam. Sok táborban voltunk együtt, és én beleszerettem. Nyáron párszor buliztunk is, (ezek olyan bulik voltak, hogy náluk voltunk, a medencéjükben ökörködtünk, és filmet néztünk) és így egyre többször voltam vele. Anyukámnak nem meséltem róla több okból sem: Mindig piszkált azzal, de mindenki a családban, hogy miért lógok nálam fiatalabbakkal, pedig őket sokkal jobban szeretem, mint az osztálytársaimat. Szóval nem mertem egyszerűen mesélni arról, hogy szerelmes vagyok, még azt sem, hogy tetszik nekem valaki. Eléggé zárkózott vagyok az érzelmeimet tekintve amúgy is. Most ha esetleg felvetem anyukámnak, hogy találkoznék ezekkel a srácokkal, akikkel nyáron is, kiakad, hogy miért?! Miért kell nekem velük lenni?! Mert van egy kettő, akik tényleg rossz hírűek, de ők már szerencsére lemorzsolódtak rólunk. Szóval ők kiestek, már nincsenek velünk. Anyukám nem igazán bízik bennem... pedig engem eddig még arra sem tudtak rávenni, hogy a cigit kipróbáljam. Az utóbbi pár hónapban a srác, akiről meséltem sokszor elkísért engem a suliba, még az orvoshoz is, amikor nagyon beteg voltam, és megkérdezte, hogy nem-e szeretnék vele járni. Én meg eprsze igent mondtam, hát nagyon boldog is lettem tőle :) De ha megemlítem anyukámnak kiakad, hogy a srác buta, és éretlen (nem tudom miből gondolja, hogy buta, mert nem az... Nem cigizik, nincs fülbevalója, se fültágítója, se tetkója, nagyon rendes velem.) Viszont én nem akarok neki hazudni, ha elmegyek itthonról a sráccal találkozni. Félek, rosszul reagál majd, ha elmondom neki. Ti hogy reagálnátok? Amúgy nem vagyok egyke, van 2 idősebb nővérem.


2013. ápr. 3. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De akkor most hány éves is vagy?:) Amúgy őszintén szólva anyukádnak el kell fogadnia, hogy szeretitek egymást, mert ha eltilt valószínűleg megoldjátok a talit így is... Én esetleg finoman vezetném őket jobb belátásra, azzal, hogy beszélsz róla/uk, de olyan sztorikat, amiből az jön le nekik, hogy rendes kölkök. Ha már nem ridegek velük szemben az őseid szerintem tálalhatod a dolgot. Esetleg még alternatív, bár nem túl jó út, hogy elmondod hogy egy sráccal randizni mész, de nem mondod el ki az. Ezzel most nem tud mit kezdeni, ennyi magánéleted lehet... De nem tudom ez mennyire működne a valóságban.
2013. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, 17 :)
2013. ápr. 3. 16:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond el neki, el kell fogadja, elég idős vagy, hogy eldöntsd, kikkel lógsz, kivel jársz. Amúgy ha nem akarsz hazudni mond otthon randira mész, aztán ennyi, ha nem kérdezik kivel, akkor jóság van.:) De majd valaki ad rendes tanácsot is, mert őszintén szólva a témában nem vagyok otthon...
2013. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De anyukám rögtön rávetné magát, hogy kivel, meg mikor, meg hova, mert eddig még nem volt barátom, és ezért... tutira kivesézné velem az egészet.
2013. ápr. 3. 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Légy őszinte! Te is és a fiú is rendesnek tűntök, nem lesz baj :-)
2013. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És a fiú hányéves?:)
2013. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő 4 hónappal fiatalabb nálam, júliusban lesz 17.
2013. ápr. 3. 18:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

És most az a 4 hónap olyan sokat számít? Én azt hittem,hogy olyan 13-14 éves fiúról van szó:)

Én a helyedben elmondanám anyukádnak,hogy együtt vagy ezzel a fiúval,de letisztáznám,hogy csak azért mondtad el,mert nem akarsz hazudozni előtte és nem azért,hogy ő döntse el,hogy együtt lehetsz-e vele. Sok sikert

2013. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmit szeretnék neki mondani. Meg, hogy vállalom a döntésemmel járó következményeket. Ha hülye vagyok, és pofára esek, legalább tanulok belőle.
2013. ápr. 3. 18:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem rohannám le anyukámat rögtön a hírrel, hogy járok azzal a fiúval, akit ő utál... Először csak mesélj. Mondd el, hogy miket csináltok együtt a társasággal, alakítsd úgy a történetet, hogy anyukádnak tetsszen. Várj egy kicsit, amíg kialakul benne egy jobb vélemény a fiúról, aztán kezdhetsz áradozni, hogy milyen aranyos kedves, és azt hiszed tetszik neked. Innen meg már nem nagy cucc a járás. Szerencsés vagy, hogy szerelmes vagy... :)
2013. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!