Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy egy 7,5 éves...

Normális, hogy egy 7,5 éves kislány ennyit olvas? Bővebben lennt:

Figyelt kérdés
A lányom most 2. osztályos és rengeteget olvas kb. 1-1,5 éve. Nyáron 30 könyvet olvasott ki és hétvégenként is általában 2 könyvet elolvas (350-400 oldal), úgy hogy korlátozva van. Alig tudom kizavarni az udvarra, mert ha rajta múlna egész nap a szobájában olvasna, de én jobban szeretném ha még játszana. Csak akkor hajlandó kimenni, ha elmegyünk sétálni, bicózni stb., de sajnos nem mindig tudok elmenni vele.
2009. okt. 11. 16:12
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
96%
Teljesen normális, de ha téged ez zavar, akkor csináld azt amit most is focizz vele, szánj rá időt.
2009. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

Adj a kezébe természetjáró könyveket, vagy Fekete István-könyveket! Talán felkelti az érdeklődését a természet iránt, és szívesebben megy majd ki a levegőre...

Én egyébként annak ellenére is örülnék, hogy sokat olvas a gyerekem, hogy mást nem nagyon csinál, mert az ovasás borzasztó hasznos dolog, nagyon sokféle képességet fejleszt.

Persze elképzelhető, hogy a sok olvasás mögött lelki problémák, szorongások vannak. Talán egy gyerekpszichológus részletesebben tudna erről beszélni.

2009. okt. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ezt most érdemes kihasználni mert a sok kamasz nem szeret olvasni. Mivel még nem kamasz, még nem utál olvasni, és ahogy én látom nem is fog utálni olvasni.

A kihasználás szó alatt azt értem, hogy adj a kezébe olyan könyveket amik a hasznára válnak, pl. Regény, Természetről szóló könyv, Az ember fejlődéséről szóló könyv... mert ezektől tanul és ez a kis tudás később a hasznára válhat.

2009. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

5 éves korom óta rengeteget olvasok, csak hasznomra vált. Nem hanyagoltam miatta a barátokat, játszottam, sportoltam, zenéltem is.

Remélem a lányom is szeret majd olvasni!

Ha nagyon hanyagol minden mást, próbáld felkelteni az érdeklődését egyéb elfoglaltságok iránt! Szervezz családi kirándulást, menjetek mozizni, tartsatok "babazsúrt" otthon, kérd meg, hogy segítsen eltörölni a csetreszeket, társasozzatok, süssetek sütit,...stb.!

DE ha érdekes könyvet talál, egyezzetek meg, hogy a 10. (20., akárhányadik) oldalig olvassa, aztán csináljatok mást! Ne kötelezd, kérd meg ("anya úgy szeretne társasozni veled", "anyának nagyon sok a dolga, te olyan ügyes nagylány vagy már, segítesz picit?", "holnap elmehetnénk az Állatkertbe!")!

Én is utálom, ha kirángatnak a könyv világából, szóval csak óvatosan, ne érezze, hogy kötelező mást csinálnia!

Sok sikert!

2009. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ő azt mondja, hogy azért olvas sokat mert ő szeretne a legokosabb lenni az osztályban. Egyébként mindent olvas, ami éppen a kezébe kerül. Lexikon, regény, stb. Remélem azért lelki okai nincsenek. Vidám, nagydumás csajszi egyébként.

Csak nekem furcsa, mert a barátait egyáltalán nem kötik le a könyvek és én hozzájuk viszonyítok. Kirándulni egyébként szeret, társasozni is mindennap szoktunk. Akkor abba is hagyja az olvasást, de ennek ellenére is hétköznap kb. 2 órát, hétvégén pedig napi 4 órát is olvas.

2009. okt. 11. 18:07
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

Akkor egészségére! ;)

Csak jót tehet neki. Nem abnormális jelenség. Örülj neki, hogy ilyen okos, rendes kislány!

Nekem egy 600 oldalas könyv = 3 óra, ha békén vagyok hagyva! :D

Kommented előtti voltam.

2009. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Hagyom akkor olvasni, de azért az esti felolvasást még megtartom magamnak :)

Egyébként azt mondja, hogy azt élvezi az olvasásban hogy ő képzeli el a dolgokat. Gyakran el is játsza a fiammal az olvasottakat, olyankor látom hogy mennyire értette meg.

Csak az zavar, hogy a mesék már nem kötik le annyira, inkább az ifjúsági regényeket szereti.

2009. okt. 11. 18:44
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Miért zavar? Azt jelenti, hogy érettebb a koránál, nagyon okos, különleges kislány! Légy büszke rá!
2009. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én úgy gondolom, hogy minél többet olvas, annál inkább szomjazza az újat, több történésre vágyik, mint egy mesében van. Az olvasással fejlődik a logikája, fantáziája, szókincse. Jobban rálát az életre, többet fog tudni, mint a társai. Többet AKAR majd tudni, mint a kortársai, ha érted, mire gondolok. Lehet, hogy ettől majd komolyabb lesz, hamar "felnő". Kicsit rémisztő lehet számodra, de én ugyanígy voltam, és nem bánom.

Nincs előtte példa? Vki, aki a családban ugyanennyit olvas?

Nálam uis automatikus volt. Olvasott az anyukám, apukám, nagyszüleim. A konyhában, a kádban, az ágyban; nappal és éjszaka. Mindenhol könyvbe botlottam, mindenfélébe. Ez a mai napig így van, kb. 3000 könyvünk van (még a padláson is, zsákokban).

Nekem természetes volt, hogy olvasnom kell. Nem kérte senki, nem nyúzott miatta senki. Én akartam így.

Mégsem érzem kórosnak, ami nálunk folyik. (Bár lehet, hogy az.) ;)

Majdnem 1 éves a lányom, mihamarabb megtanítom majd olvasni.

Csak arra figyelj, hogy ne essen át a ló túloldalára! Bár ezt már írtam. :)

Kommented előtti voltam.

2009. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Hát igen, valószínű attól félek, hogy így túl hamar "felnő" és esetleg nem lesznek barátai. Már most is mondogatja, hogy a barátnői babás dolgokról olvasnak...

Igazság szerint a férjem és én is sokat olvastam, de ma már inkább a gyerekeknek olvasok. Ezenkívül pici koruktól mindkét gyereknek nagyon sok mesét olvastam, talán ezért szereti a lányom is a könyveket. Olvasni is magától tanult meg és tényleg így van, hogy végez egy könyvvel és 10 perc múlva kezében a következő. 2 napnál tovább nem bírja olvasás nélkül.

2009. okt. 11. 21:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!