Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez mennyire durva...

Szerintetek ez mennyire durva dolog lenne? Vélemények?

Figyelt kérdés

Ha egy 14,5 éves lány egy napra a szülei tudta nélkül egy tőle 200 km.re ( persze még országon belül:D) lévő városba utazik (busszal)? Egy barátjához megy,akivel a távolság miatt ritkán találkoznak,és eddig csak a fiú jött. Most ő is menne,de azt gondolja hogy a szülei nem engednék meg neki ezért csak a bátyjának ( aki már felnőtt ) mondja el. Ez nagyon durva lenne?

Na jó most leírom a végére de gondolom eléggé egyértelmű hogy én lennék az a lány:D Még sose csináltam ilyet,meg ehhez hasonlót mindig egy unalmas lány voltam aki nem csinált semmit és szerintem 14,5 év alatt egy hazugságot ne mondtam ki. Ezt most csak azért tettem hozzá, mert nem naponta csinálok ilyeneket, és nem szoktam átverni a szüleimet de ez most "életbevágó" dolog lenne, és 100%,hogy nem engednék meg. Nagyon durva lenne? Vagy egy nyárba csak belefér ennyi, nem? 14,5/L


2013. jún. 20. 11:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ki az a fiú és milyen kapcsolatban vagytok? Hány éves? Mit akar tőled? Ha ez kiderül nagy bajban leszel,ugye tudod? Talán egész nyáron szobafogság....
2013. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 16, és a szüleid nyilván nem véletlenül nem enegdnék meg.

Azzal, hogy ezen gondolkodsz, éppen azt bizonyítod, hogy semmi felelősségérzet, és ezt ők jól tudják, ezért is nem engednének. Ha odaállnál, vállalva, hogy akár nemet is mondhatnak, az én szemeben, szülőként mindenképpen jó pont lenne, azt mondanám, legalább szólt és nem titokban lépett le, ezt értékelem, és hossza beszélgetés, szabályok lefektetése után elengedném a gyerekem. (aki most azért dolgozik egész nyáron, hogy a barátnőivel Szegedre utazhasson pár napra, ami tőlünk 400 km... de elmehet, mert benne lehet bízni)

2013. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az egyik legjobb barátom. Találkoztunk már. Kicsit több mint baráti a kapcsolatunk:) Ő 16 éves. Tudom hogy ha kiderül nagy bajban lennék:/ De a szüleim nagyon féltenek,mindentől amit persze megértek. De őket nem érdekelné az hogy vállaltam hogy nemet is mondhatnak,csak simán azt mondanák,hogy nem..
2013. jún. 20. 12:01
 4/27 anonim ***** válasza:
47%

Le fognak pontozoni, de szerintem néha belefér a rosszaság. :)

Bár azért sokkal jobb lenne, ha a bátyád, vagy legalább 1-2 barátnőd veled menne. Ha pl mennétek 3an lányok, akkor amíg te a barátoddal foglalkozol, a többiek vásárolgathatnak pl. (még jobb lenne, ha kicsit idősebb barátnőkkel mennél, 16-17)

A szüleid is könnyebben bele mennének, ha nem egyedül mennél.


Ha nagyon fontos, én belevágnék, de előtte minden követ megmozgatnék azért, hogy legalább kísérettel elengedjenek.

2013. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Hú hát ez szerintem nagyon rossz ötlet. A szüleid helyében én halálra aggódnám magam miattad, másrészt nagyon nagyot csalódnék benned is és a testvéredben is, ugyanis neki lehetne már több esze ha neked nincs... Szóval ezek után marha nehéz lenne a bizalmamat helyreállítani. Szerintem többet érnél vele, ha elkezdenéd őket megkérni, hátha megpuhulnának. Ha szó nélkül lelépsz, akkor a bizalomvesztést, és büntetést kockáztatod egy fiú miatt... (Ha nem engedik meg, akkor meg még mindig mehet a fiú hozzátok)
2013. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Nos. Megtehetnéd, persze. Ha nem kerülsz bele a híradóba, mert bajod esett, akkor sem köszönnéd meg azt, amit tőlünk, mint szüleidtől kapnál, ha előkerülsz. A köv. 1-2 évre a sarki boltig nem mehetnél el, nem lenne számítógéped és telefonod sem. Nem tudom, mit hiszel, ha a 14 mellé odaírod, hogy ,5 akkor majd nagyobbnak tűnsz? Gyerek vagy, akiért a szülei felelnek. NEM fér bele, hogy elmész a világ végére a tudtuk nélkül. A tesód meg végtelenül buta teremtés lehet, ha ezt tudja és hagyja egy szó nélkül! N29
2013. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a bátyád segítségét kérnéd? Talán el is tudna vinni, vagy elmenne veled. Amíg ti eltöltitek a napot, addig ő is kezdene magával valamit. Így mindenki jól járna. A leírás alapján szimpatikusnak tűnsz, szóval nem gondolom, hogy felelőtlen lennél. Lehet, hogy némi füllentés belefér. Ha úgy döntesz, hogy mégis megpróbálkozol vele, azért a bátyádnak szólj. Bármi történne, valaki tudja, hogy hol vagy, hol kell keresni.
2013. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Bíztassátok csak a hazugságra, meg a szülei kijátszására... Ha ezt veletek tennék meg a gyerekeitek, az sem lenne gond?
2013. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Elkezdem őket megkérni, bár tudom hogy úgy is nem lesz belőle de azért egy próbát megér..:)

Egyébként nem értem mi bajom lehetne. Persze lehet most ez is azt bizonyítja hogy még nagyon gyerek vagyok..De felszállok egy buszra és kimegyek egy faluba, még csak nem is nagy város hanem egy kis falu. Nem azért írtam a koromat 14,5nek, hogy nagyobbnak tűnjek mert szerintem semmivel nem nagyobb egy 14 és fél éves gyerek egy 14nél. Azt hittem ezen nem fog fenn akadni senki, nekem teljesen jelentéktelen csak utánaírtam. A tesóm pedig sokkal jobban vigyáz rám bárkinél,és neki még el sem mondtam.De benne bízok meg a legjobban. És lehetséges hogy bezárna a szobámba hogy meg ne próbáljak elmenni :D De pont azért szoktam vele az ilyeneket megbeszélni mert ő most volt kamasz nem rég (22 éves),és jobban megért a szüleimnél meg úgy igazából bárkinél

2013. jún. 20. 12:29
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a szüleidet, de az én szemszögemből nem az lenne a baj, hogy egyedül utazol a buszon (14 éves vagy, nem 4:)), hanem hogy szó nélkül lelépsz, és ezen csak rontana ha a tesód sem mondaná el. De akkor kérd meg tesódat hogy segítsen megpuhítani őket, és mindenképp szólj a szüleidnek! Ez számomra nem egy kisebb füllentés, mint amit írt az egyik válaszoló.

Esetleg tényleg elvihetne tesód, hátha úgy könnyebben elengednének:)

2013. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!