Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt valaki rajtam kívül,...

Van itt valaki rajtam kívül, akinek szenvedés a nyáriszünet, és várja az iskolakezdést?

Figyelt kérdés

Nem vagyok stréber, iskolaidőben tanulok, amiből kell, de persze nem az minden vágyam, hogy tanuljak, viszont inkább az iskola, a korán kelés, a tanulás, mint ez ami nyáriszünetben van. Unalmas helyen élek, haverjaim nincsenek, embereket is alig látok itt a falu szélén, halálra unom magam a szünetben, mert hiába csinálok akármit is a ház körül, vagy a gépen, mindennel hamar készen vagyok, utána meg megint jön az unalom. Városba bemehetek, de minek, ott is egyedül vagyok. Ki is ki mehetek csak úgy simán a faluba, de azt is minek, már százszor láttam minden utcát, szóval jó unalmas nekem. Itthon meg nem szeretek lenni, ezért is várom az iskolakezdést, mert akkor legalább van miért elmennem itthonról, és közösségben is vagyok, még ha haverjaim nincsenek is, a lehetőség ott van előttem a barátkozásra kb. 9 hónapon át. Itthon csak azt látom, hogy az anyámék hogyan idegeskednek, meg hogyan pihennek munka után, de el nem visznek sehova, pihenésképpen el lehetne menni hétvégente kirándulni vagy akármi, de minek is... csak itthon akarnak lenni.

Van még így valaki, hogy inkább jár iskolába, csak legyen vége ennek a szünetnek?


2013. jún. 26. 10:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én nagyon várom a szeptembert, megyek egyetemre, izgulok már, hogy milyen lesz. Meg költözök is ezzel együtt Petre, mert messze van az egyetem. Szóval nagyon kíváncsi vagyok és várom, hogy elkezdődjön az életem új korszaka :D

Viszont nekem a nyár se lesz unalmas, most még egy kis punnyadás itthon, de aztán majd nyaralás, buli, stb.

Mondjuk én ha itthon ülök, akkor se unatkozok. Filmet nézek, olvasok, tanulgatok (kicsit előkészítem magam az egyetemre), kajálok, kutyázok, videojátékozok, segítek anyának, elfoglalom azért magam.

Szóval valószínűleg a hozzáállásod rossz. :D

2013. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
(persze ez akkor, ha felvesznek, de elég sok pontom van a szakra amire jelentkeztem, szóval elég jó esélyem van, hogy megyek. :D )
2013. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a helyzetem. Nem kedvelem annyira az osztálytársaimat, mint kellene, de azért van pár ember akivel találkozhatok nyaranta pl. elmegyünk moziba, enni valahova, kávézóba, mert közel van a város. A falum és a környék elég szép szerintem, szeretek biciklizni messzire vagy sétálni. Ezeket jobban szeretem egyedül, mint másokkal. Aztán otthon meg játszok a kutyával, egy csomót olvasgatok angolul, sorozatokat, filmeket nézek, könyveket olvasok. Chatelni is szoktam, legtöbbször idegenekkel ilyen chatroulette szerű oldalakon, ha tudsz jól angolul, szerezhetsz pár ismeretséget, barátot.

Egyébként a nyári szünet arra is nagyon jó, hogy kicsit magaddal foglalkozz. Iskolaidőben nem nagyon van idő és energia arra, hogy átgondold a dolgokat, szóval a nyári éjszakák erre egy tökéletes alkalom lehet. Olvass sokat, álmodozz, alkoss, játssz. Remélem tudtam segíteni, 17/f : )

2013. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, akkor, ott 9 hónapod van barátkozásra, most meg kettő. :) Szerintem barátkozz, akár interneten, olvass (az ifjúsági könyvek nagyon jók tudnak lenni), nézz filmet, rajzolj, tanulj nyelvet interneten (www.okosito.hu)! Ha kertes házban éltek, akkor segíts a kert körüli munkákban. Vagy bent a házban a házimunkában, pl. mosogatás, porszívózás, csak az ilyen apróbb dolgok. Tavaly nekem is szörnyű nyaram volt, végiguntam magam. Idén más lesz, mert egy csomó táborba megyek (már voltam kettőben is), többet találkozok majd a barátnőimmel, megyünk nyaralni, stb. :)
2013. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, az osztályból mindenki a barátom, de a többséggel nem lóghatok együtt csak úgy, mert tényleg nem így megy. Sokat unatkozom, mert a legjobb barátaim táborban vannak, nyaralnak, stb. Mondjuk, holnap pizsipartit tartok egyik barátnőmmel, de ettől függetlenül én se tudok mit csinálni, általában olvasok, gépezek, filmeket nézek vagy csak döglök a melegben. Az is jó ;)

Jó ötleteket írtak az előttem válaszolók, keress magadnak hobbit, tanulj nyelvet...

Ha akarod, rám írhatsz, beszélgethetünk :D

Próbáld meg élvezni a nyarat, lesz majd még olyan, mikor visszasírod az unalmas napokat, hidd el :)

2013. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!