Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy világosítottátok fel...

Hogy világosítottátok fel kamasz lányotokat mikor először jött meg neki?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 09:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
nekem nincs kamaszkorú lányom, így teljesen jó tanácsot nem tudok adni. de a mai világban már szinte teljesen felvilágosultak a mai gyerekek, szinte minden téren. persze, ülj le vele, és magyarázd el, rendesen, hogy miről van szó. úgy is látni fogod rajta, hogy mi az amit még esetleg nem tudott, tud.
2009. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
engem anyu nem világosított fel...
2009. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
57%
Mire megjön neki már tudja hogy mi a menstruáció,a szex,és a többi!!!9 évese én már tisztában voltam ezekkel,és ha majd megjön,lemegyek a boltba betétért,meg van oldva!ennyi.ez itt a XXI. szászad
2009. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
13L utolsó válaszoló
2009. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb. amikor észrevettem, hogy Anyukám vattát vesz és használ kérdeztem rá, illetve beszélgettünk arról, hogy minden nagylány és nő vérzik, de ez annak a jele hogy egészségesek vagyunk, és ez nem olyan dolog, amit a játszótéren vagy más emberek előtt kéne megbeszélni. 2-3 éves lehettem. Így nem volt sok újdonság amikor megjött, de akkor is beszélgettünk. Nem szabad sokáig várni...
2009. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
48%
egy 2-3 éves gyerek felfogja egyáltalán ?:D és emlékszik is rá ?:DDD
2009. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a lányom 2 és fél. Együtt járunk wcre (már amikor jön) és amikor megvan tudja, mondja azért kell a betét, hogy ne legyen piros a bugyi. Magáról a vérzésről nem beszéltem még neki. A kérdezőnek: szerintem folyamatosan kellene, kellett volna erről beszélni vele. Beszerezhetnél prospektusokat, had olvasgasson, egy masnival átkötött doboz tampi jó ötlet.Legyen otthon választék betétből is, nehogy akkor pont zárva legyenek a boltok. A suliban beszélnek erről, ne hozd kínos na jó akkor most leülünk beszélgetni szituba, ajánld fel neki hogy ha kérdése van kérdezzen bármikor bármiről. mesélj a saját emlékeidről. Ja és legyen otthon görcsoldó!!!
2009. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Engem sem világosítottak fel szó szerint. Még mielőtt megjött volna, kaptam prospektusokat, és azt persze már tudtam mire való a betét. Anya azt mondta olvasgassam el a kis füzeteket, és ha van valami kérdésem, tudom hol találom. Ez azért volt jó, mert mire "nagylány" lettem, már nem volt teljesen idegen a dolog.

Még két lány tesóm van, ők is könyvet kaptak, nálunk bevált. Szerintem azért jó ez a módszer, mert így hagysz időt a lányodnak, hogy egyedül értse meg, plusz akkor folgalkozik vele, amikor tényleg érdekli, és nem lesz kínos a helyzet egyikőtöknek sem.

2009. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2009. okt. 18. 14:29
 10/15 anonim válasza:
engem anyu akkor világosított fel amikor először megjött. odajött és szépen elmondott mindent, persze azzal együtt, hogy ez azt jelenti, hogy egészséges vagyok stb. bár annyira tisztán már nem emlékszem rá. de ez a beszélgetős módszer nálunk bevált.
2009. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!