Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezt anyám miért csinálja?

Ezt anyám miért csinálja?

Figyelt kérdés
A minap bent tévézek a nappalinkban, 6 éves húgom lent a földön játszott. Felgyűrte egy kicsit a szőnyeget, de én nem vettem észre. Pár perc múlva anyám bejön a és elkezd velem ordibálni, hogy miért gyűrtem fel a szőnyeget. Mondom neki, hogy ne kiabáljon, mert a húgom volt, de ő engem hülyéz és csapkod. Most 17 évesen kaptam észbe, hogy eddig is ezt csinálta, de most főleg azóta amióta mostoha apám itt hagyott minket hasonló gondok miatt. Ezt miért csinálja anyám? Ezt élvezi(a húga is ugyanezt csinálja a saját gyerekeivel) vagy.... nem tudom. Más szülök, ha olvassátok ezt és tudjátok mi gondja van anyámnak, válaszokat nagyon megköszönném de más kamaszok válaszát is :DDD
2013. júl. 2. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád biztosan nagyon ideges, fáradt, vagy frusztrált a mindennapi gondok miatt, és a dühét rosszul kezeli, vezeti le. Valóban egy piti dolog miatt szólt rád, valószinüleg ő ilyen típusú ember, ilyen a modora.
2013. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát anyai ágon sajnos mindenki ilyen nálunk, csak már nagyon unom, hogy jön hozzánk egy vendég és előttük is ezt csinálja, sőt még jobban és olyan dolgokat mond rólam, amiket valójában ő csinált pl. én mindenkit lenézek és csak magamra gondolok, amikor a hátrányos helyzetű barátom nem jöhet hozzánk, mert ő azt mondja, hogy ők ilyenek meg olyanok
2013. júl. 2. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ez egy nehéz eset.próbálj meg vele finoman beszélni.mondd meg neki h ezzel a viselkedéssel elűzi az embereket maga körül és h próbáljon változtatni a viselkedésén.:)
2013. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Próbálok vele mindig amikor csak beszélek vele szépen kommunikálni, de ő mintha szeretne veszekedni és csak úgy elkezd velem. Úgyhogy ezt már próbáltam (még most is), de nem jön be ez a módszer.
2013. júl. 2. 18:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

biztos csak ezt a mintát tanulta meg...


gondolom rosszul érzi magát és máshogy nem tudja kimutatni az érzelmeit ... úgy keres kontaktust, hogy konfliktust kezdeményez ...


az én anyukám is csinálta... neki sose mondták a szülei, hogy szeretik, mert mindig az volt, hogy nehogy el legyen kényeztetve, ezért soha nem kapott semmit, és nem is beszéltek vele jóformán...

Mikor már nagyobb lettem és ezt beláttam, akkor elkezdtem neki mondani, hogy szeretem...

mindig... hogy ha ilyen hülyeség miatt kiabált vagy piszkálódott, akkor megöleltem és mondtam neki hogy szeretem ... aztán megcsináltam amivel piszkált

Átalakult a kapcsolatunk nagyon ettől a szótól. Kiskoromban sosem sírt, mert a gyerek előtt nem lehet. Mostanában szokott, ha szomorú. És szerintem az jó, ha megélheti az érzelmeit.

Kicsit furcsa, hogy már nem olyan, mint kicsi koromban, de most már szerintem az én dolgom, hogy segítsek neki... mert önzőség lenne azt várni, hogy továbbra is mindent elfojtson :)

2013. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem..... Hát erre még nem gondoltam, de ahogy ismerem őt kiröhögne, mert ő meg olyan környezetben nőtt fel, ahol mindenkit kibeszélnek a hátuk mögött és azon röhögnek, ha valaki hibázik valamit stb. Az a bajom ezzel hogy félek, hogy mit fog erre reagálni, mert én ha valamit elrontottam régebben akkor ezt egy kicsit kicifrázta és elmondta mindenkinek, akivel csak érintkezett. Titkokat se merek neki mondani, mert mondta hogy nem mondja el senkinek, de másnap visszahallottam az osztálytársaimtól. Úgy érzem, mintha ő ezt élvezné... És nem merem ezt az ölelős dolgot megpróbálni nála.
2013. júl. 2. 23:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kell megölelni, ha nagyon furcsa lenne ...

de attól még mondhatod

Szerintem azon nincs kinevetni való, ha azt mondja valaki az anyukájának, hogy szereti... és nem tudom elképzelni, hogy ezt hogyan lehetne kiforgatni.

De lehet hogy nem konfliktus helyzetben kellene mondani, csak semleges helyzetekben.


Nekem ez úgy jött, hogy volt egy jófej lány az osztályban, de annyira nem ismertük egymást. Aztán egyik évben padtársak lettünk és nagyon jó barátok... és ő mondta, hogy szeret. És olyan meglepő volt.. és akkor rájöttem, hogy itthon sosem mondjuk. És később kiderült, hogy azért, mert anyunak sem mondták soha... És elkezdtem mondogatni. Meg kérdezni, hogy szeret-e. És mondtam, hogy jól esne, ha nem csak akkor mondaná, ha kérdezem...

És akkor mondta, hogy neki ez nem egyszerű meg ilyesmi. És most már máshogy beszélgetünk mint kisebb koromban. És ez jó.


De persze nem mondom, hogy ez mindenkinek beválhat... de nekünk bejött.

2013. júl. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ezt nyomja... kb. 5 éves korom óta. Ezzel sikerült is elérnie, hogy most, 15 éves koromban már azt a pillanatot várjam, amikor elköltözhetek. Ha itthon vagyok, az a baj, mert rendetlenséget csinálok, és "nem lehet tőlem megmozdulni". Ezt úgy mondja, hogy rendszeresen a földre hamuzik, mindent széthagy, stb. Hallucinál, vagy nem tudom, de már nagyon idegesítő. Ha viszont nem vagyok itthon, akkor az a baj, mert biztosan a drogos, alkoholista, cigis barátaimmal lógok, és amúgy is, nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy én szórjam a pénzt. Mert a havi 50-60k ft amit kidob cigire, az nem pénz szórás, természetesen...

Odáig jutottam, hogy a folytonos baszogatásai miatt már egy csepp tiszteletet se érzek iránta.

Ha téged zavar a viselkedése, költözz el ahogy tudsz.

2013. júl. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet, hogy le fognak pontozni, de én a helyedben minél hamarabb elköltöznék onnan. Anyád nem normális, már bocs... Te meg ne féljél már visszaszólni neki. Ilyenekből lesznek később a depressziós emberek. Otthod teljesen el voltak nyomva, ütötték, stb.

Esetleg ülj le vele beszélgetni, és mondd meg neki, hogy nem normális amit csinál.

2013. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!