Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok ti várjátok, hogy...

Kamaszok ti várjátok, hogy elköltözzetek otthonról? Miért?

Figyelt kérdés

2013. júl. 7. 19:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem várom nagyon... Tehát kaja, takarítás, mosás... így is segítek néha, de egyedül nem menne magamnak.


Persze jó lenne addig bömböltetni a zenét, ameddig akarom, akkor bulit rendezni, amikor akarom, akkor, és oda menni, amikor, és ahova akarom, DE mégis jobb ami most van úgy érzem. Így is van szabadságom egy bizonyos keretek között. Jelenleg én elvagyok, mint a befőtt!:)


15/F

2013. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Néha igen, néha nem.

Anyámmal elég labilis a kapcsolatom, sajnos többször rossz, mint jó. Mikor épp veszekszünk (tényleg nagyon meg tudjuk egymást bántani, és nagyon komoly dolgokat vágunk egymás fejéhez - nem mondok példákat, de nem túlzok) akkor nagyon szeretném, ha végre már házon kívül tudhatnám magam.

De egyébként szeretek itt élni. Nem korlátozzák a szabadságomat a szüleim, szóval emiatt még véletlenül sem lépnék le. Csak az állandó veszekedések készítenek ki (szerintem mindannyiunkat).


16l

2013. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
nem. nagyon nem. tudom, hogy képtelen leszek olyan egyszerű feladatok elvégzésére ami a többi embernek csípőből jön, mert elképesztően kétségbe ejt ha emberekkel kell érintkeznem. szóval nagyon nem.
2013. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

Én is vártam.Lassan 19 leszek,de nem mennék el itthonról még :)

Meglehet próbálni,majd rájöttök milyen nehéz.

2013. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon vártam, pedig imádom a szüleimet és jó volt a kapcsolatunk, nagyon. Mehettem, ahová és amikor akartam, de mégsem az volt mindenben, ahogy én elképzeltem.

Vártam, hogy a párommal a saját lakásunkban lehessünk és ne a kisszobámban, mert egy másfél szobás lakásban éltünk. Nem olyan volt a berendezés, a környezet, és a "szabályok", ahogy én akartam és önállósodni akartam.

IMÁDOM a lakásunkat, szüleink vették és minden olyan, ahogy elképzeltem., Most babázok itthon az egy évesemmel és a munkahelyemre is visszavárnak, az i szsuper, 4 órás, szóval nem érzem a kemény felnőtt életet és nem tartom megrerhelőnek, inkább élvezem, h még inkább azt csináunk és úgy, ahogy akarjuk!!! :) De nem mentünk messze amúgy, egy lakótelepen lakunk. :)

2013. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig nagyon vártam, hogy elköltözhessek. Nem azért, mert olyan rossz lett volna otthon, de soha nem tudtam elviselni, hogy más szabályaihoz kell alkalmazkodnom. Most már 8 éve, hogy eljöttem, és nem bántam meg soha. Nem könnyű a felnőtt élet, de sokkal több a jó oldala, mint a rossz. És én kb. 200 km-re jöttem el a szüleimtől. Nem költöznék vissza a városba sem.
2013. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Várom. Nincs szükségem palotára, úgyhogy lakótársakkal szerintem fent tudnék tartani később egy albérletet. A takarítással, kaja csinálással sincs gond. Mivel anyám egyedül nevel, és vagy dolgozik, vagy épp máshol tölti el az idejét, így is olyan mintha egyedül élnék, csak naponta jön kiabálni, meg panaszkodni.

A rendről meg annyit, hogy magam után feltakarítok, mégis mindig megkapom, hogy trehány vagyok, mert nem teszem rendbe a lakást, pedig ő hamuzik a földre, ő hagy óriási hajcsomókat a kádban, stb. Magamra főzök, viszonylag önellátó vagyok, zsebpénzt nem kapok, a ballagási pénzem "lenyúlta".

2013. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont fiú létemre tudok főzni, mosni, vasalni, bevásárolni, ugyanis anyunak ezekben kiskorom óta besegítek. Igen, fiú létemre.


És mivel az apám idegrendszere igencsak katasztrófa (értsd, minden sz*rért üvöltözik), ezért jogosan várhatom, hogy elköltözhessek itthonról. Csak az első 2-3 kommentet olvastam el, és felkaptam a fejem arra, hogy "maajd meglátjátok milyen rossz is", stb.. Nincs ebben semmi rossz. A saját lakásodban azt csinálsz, amit akarsz, és onnantól kezdődik az igazi felnőttkor, ha már valaki önmagát tartja el, saját lábon áll. Azt meg pláne nem lehet elítélni, ha egy kamasz el szeretne költözni, ez a legkritikusabb korszak, amikor mindenkinek igaza van, a szomszéd kisgyereknek is, csak a szülőknek nem.

2013. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#18

Szerintem teljesen normális, hogy egy fiú tud ilyeneket. sokszor a nők igénytelenebbek. Vagy csak én vagyok "piperkőc". De az mindenesetre biztos, hogy az én "területemen" nagyobb a tisztaság, és a tükör előtt is több időt töltök el.


16-os voltam.

15/f

2013. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

# 19

Egyébként ez a normális teljesen személyfüggő. Neked ez a normális, nekem az. De szubjektíven nem nagyon tudjuk ezt megítélni. Tehát nekem az a normális, ha egy fiúnak nem okoz gondot egy ikea szekrény, vagy egy biciklisváltó beállítása, esetleg egy defekt befoltozása... De ma nem várhatsz el semmit az emberektől. Ha nem mondják meg mit hogyan csináljon szájbarágósan, akkor nem tudja.

Ezért értékelendő az olyan ember (akár fiú, akár lány), aki tud dolgokat pl mosni, főzni, vagy teszem azt nem esik zavarba egy polc falra szerelésekor. Ez amolyan alapvető dolog lenne az élethez, de sajnos mégse az... Egy bicikliszervízt azzal nyithatsz, ha csak gumikat foltozol, annyian hordják majd hozzád a bringát, hogy megélsz belőle...


Úgyhogy lehet nekem meg ez lenne a normális, de szubjektíven azt mondom ez igenis értékes becsülni való dolog, ha valaki ilyesmit tud! Ezt nem tanítják nagyon iskolában...

2013. júl. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!