Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Segítsééég! Mért teszik ezt a...

Segítsééég! Mért teszik ezt a szüleim?! Help, már nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

A szüleim szinte mindenbe beleszólnak, és nem értem, miért. 15 évesen nem lehet fiúm, és nem azért, mert r.banc módjára mindig mással vagyok... Egytelen barátom sem volt még(!), pedig nagyon szerelmes vagyok, és semmi ökörséget nem csinálok...

Jól tanulok, minden rendben velem, dicsérnek a tanárok, odáig vannak értem, hogy milyen okos és értelmes gyerek vagyok.

Nem mehetek szórakozni. SEHOVA!!!

Beleszólnak, milyen zenét hallgassak, apám üvöltözik velem a Nirvanáért, INXSért, Reammonért, Ramonesért, stb. Azt mondja, hogy hallgathatok ilyen szemeteket, senkinek nincs ilyen rossz gyereke, mint nekik.

Úgy érzem, nem becsülnek eléggé. Söt, egyáltalán nem. Teljesen magától értetödik nekik a szín5ös bizonyítvány, hogy szabad idömben tanulok, hogy 3 nyelvet beszélek, 2öt középfokon és egyet alapfokon (angol,spanyol közép, német alap). Mit tehetnék, hogy értékeljék, hogy nem vagyok egy semmirekellö lusta nemtanuló pofátlan, aki nem csinál semmit? Nagyon el vagyok keseredve. :(



2013. jún. 17. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%

"Nem mehetek szórakozni. SEHOVA!!! "

Barátnőkkel egy moziba sem?


A zenével kapcsolatba nem az a bajuk, hogy túl hangosan hallgatód


15. évesen szerintem sem kell még fiúznod, gyerek vagy még.

2013. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

Nos, ez a szokásos tini hozzáállás. A szüleid szigorúak, ezt látjuk, de azért nem kell ennyire kibukni, szerintem te sem értékeled őket eléggé. Még emlékszem, ahogy 17 évesen a barátnőmet azért vígasztaltam, mert a szülei le se szarják. Hidd el, az sokkal rosszabb!


15 évesen nem hogy múltad ne legyen pasikkal, de nagyon jelened sem. Nem hiszem, hogy akkora tragédia, ha ilyenkor még nem lehet pasid. A mai világban azt hiszik a gyerekek, hogy ők szarták a spanyol viaszt, de tévednek. 15 évesen elég a plátói szerelem, nem kell rögtön belepusztulni!


Szórakozni, bulizni és bőőőven ráérsz még. 15 évesen este az ágyadban a helyed, nem kocsmában vagy diszkóban. Bocs.


Az egyetlen dolog, amiben nem értek egyet a szüleiddel a zenei ízlésed irányítása. Van, akinek ezek pokolról való zenék. Szerintem azt hallgass, amit szeretsz! Ezzel nem ártasz senkinek.


Szépen tanulsz, de nem a szüleidnek, hanem magadnak. Úgy hozod fel, mint érvet azért, hogy bármit csinálhass, amit csak akarsz, hisz kitűnő vagy és három nyelven beszélsz. Csakhogy ez nem belépő ahhoz, hogy pasizz, eljárj bulizni és azt csinálj, amit akarsz. 15 vagy csak! Nagyon sok magasan képzett ember élete siklik ki egy pillanat alatt, és ezért próbálnak keményebben fogni, hogy te ne legyél egy közülük.


Szerintem felesleges ezen keseregned, ahogy idősebb leszel, majd javul a helyzet. Nem kell sokat várni és felnőtt leszel. Addig pedig lazíts és élvezd a nyarat!


N29

2013. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
hidd al hogy nem hagynak elkanászodnak később csak a javadat fogja szolgálni... nem 15 évesen kellene bulizni pasizni, ráér az majd 18-20 évesen is....,
2013. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

mást nem tudsz, mit valamilyen úton beszélni velük.Elmondani nekik ezeket, hogy nem a hallgatott zene minőségétől leszel jó, vagy rossz gyerek. El kell mondani, hogy szeretnél menni a barátaiddal ide-oda, és tegyenek akár próbára azzal, hogy elengednek. Aki ilyen jól tanul, és nincsenek zűrös dolgai, abban megbízhatnának annyira, hogy elengednek. Nem igazán kellene még felhozni a fiúzást, mert attól minden szülőnek feláll a hátán toll. Egyelőre maradjunk a barátokkal való időtöltésben.

Kérd, bízzanak meg benned...

2013. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem, moziba se

Nem, nem hallgatom túl hangosan

Nem gyereket akarok, hanem, hogy együt lehessek azzal a fiúval, mert szeretem, és mellesleg ö is olyan beállítottságú mint ény, szóval valószínü hogy a legdurvább, ahova mennénk, az a fizikaverseny a suliban, vagy a könyvtár.

2013. jún. 17. 10:51
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Le kéne ülnöd beszélni velük és ezt elmondani, mert ez így elég gáz.

15 évesen már teljesen normális ha az ember lánya fiúkkal ismerkedik.

2013. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy látom, nem jól fejeztem ki magam. NEM igénylem a diszkót, nem hiszem magamról, hogy hü de milyen felnött vagyok, meg nem a tudásommal akarom magam feljogosítani mindenre, hanem szeretném, hogy megbízzanak bennem, ha azt mondom, leugrom az oszt.társamhoz, hogy 6-7ig együtt legyünk utolsó tanítási nap befelyeztével, vagy kimehessek görkorival a szomszéd utcába anélkül, hogy kitalálnák, hogy biztos el fog ütni valami, mert ooooooolyan felelötlenül megyek.
2013. jún. 17. 11:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Készen vagyok a begyöpösödöttektől... Ez így egyáltalán nincs rendben!


Valaki azt írta, hogy nem nekik tanulsz, hanem magadnak és hogy ne a jó tanulást hozd fel érvnek ha el szeretnél menni valahova??? MI van???


Csodálatos szülői hozzáállás szűrődik ki ebből is... mert ne hozd fel ha jól tanulsz, de ha szarul tanulnál, mindenki csak azt vágná a fejedhez, hogy nem mehetsz sehova mert megint szar lett a bizonyítványod!!! Nem így van???


Ez úgy hangzott mint az: Azért mert én azt mondtam!!


Magyarul meg se tudom magyarázni, hogy miért de úgy lesz és kész...


Igenis fontos lenne, hogy legalább a barátnőkkel elengedjenek és legalább hétvégén ide-oda... Most nem konkrétan a discora gondolok, de azért egy mozi beleférne!


Ezen kívül én iszonyat makacs voltam jó tanuló, és mikor már elvárás volt minden 5-ös dolgozat, akkor fordult a kocka, mert mindenből hirtelen rontani kezdtem.. hogy legalább ha hallgatom a hülyeséget akkor legyen valami oka is...

És érdekes nálam megértették, hogy nem várhatják el az 5-öst, inkább meg kellene érte dicsérni... mert azért az nem olyan általános dolog..


Na de mindegy... a lényeg, hogy a szüleiddel mindenképp beszélgess kicsit, mert még van legalább 3-4 éved otthon és azt nem lesz gyaloggalopp, ha így megy tovább.. és hamar el fogod veszíteni a fejed...


Hozzá teszem 18 évesen engedett el anyám először discoba, de 19 évesen már önálló voltam, mivel elegem lett a hülyeségből...

És jééééé még élek, családom van, most született gyerekem, és biztosan nem fogom ilyen nyomorék módon bezárni...

2013. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyenek lennének a szüleim, én már réges-rég fellázadtam volna. Csak mondom...
2013. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Oké, van olyan, hogy egészséges korlátozás, de ez már gyakorlatilag bebörtönzés. Hiába mondogatjátok, hogy "nyee gyerek, maradjon a seggén". Akik ezt mondják lefogadom az a bizonyos otthonülő faja volt, vagy még mindig az is, akik legfeljebb monitoron keresztül látta a világot. Pont a gyerekkor és a felnőttkor határán van. ilyenkor szép lassan elhagyja a régi szokásait és elkezdi a jövőbeli kapcsolatait kiépíteni. 14-20 éves korában az ember olyan, mint egy Duracell nyuszi, ebben a korban a legaktívabb, szóval érthető miért nem tűri a bezártságot. Akiket ti láttok neten és tévében, a divatklónokat és discopatkányokat, ne a róluk alkotott véleményetek alapján könyveljetek el egy egész generációt. Léteznek olyanok, akiknek az élet értelme nem merül ki a partihányásban és a révbulikban - ez az egyik véglet, a másik meg ugye akikről az elején írtam. De mííííly meglepő, vannak emberek, akik nem az intervallum határán állnak.

A helyedben kérdező fognám magam és elmennék. Ez így nem mehet tovább. Így szülő nem beszélhet a gyerekével. Hogy képzelik ők ezt? Talán egy számítógépet akarnak nevelni gyerek helyett? Mert ha igen, akkor jó úton haladnak. Egy embernek, legyen felnőtt/gyerek/fiú/lány/férfi/nő vannak igényei és vágyai. Nem azt mondom, hogy eléjük kell rakni mindent, de akkor is, így egy kutyával szokás bánni, sőt, még velük sem. Ide a bökőt, fogadok, hogy nem egyszer elhangzott a jól ismert "amég az én kenyeremet eszed, addig azt teszed ,amint mondok" sablonszöveg. Igen, hálásnak kell lenni azért, amit a szülők tesznek a gyerekért, mert sokuk hatalmas áldozatot hoz nap mint nap, de ilyet... Szóval fogd magad ás irány a nagypapi, unokatesó, vagy valami megértő rokon! Ha meg oda is utánad mennek és állat módjára hazaráncigálnak, nos azzal is csak megerősítik a nyilvánvalót, önmagukat minősítik, Legalább a familia előtt is világos lesz a helyzeted.

Sok dolgok olvasok itt, de most sikerül meglepni engem.

2013. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!