Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, leginkább 13 évesek!...

Kamaszok, leginkább 13 évesek! Ti is egész nyáron a következő évre fogtok készülni?

Figyelt kérdés

14 éves leszek, nyolcadik osztályos. Eléggé izgulok a felvételi miatt, szeretnék jól teljesíteni, ezért elhatároztam, minden nap (az idei tanév végétől számítva) meg fogok csinálni egy matek illetve magyar felvételi feladatsort. Továbbá nyelveket fogok tanulni, gyakorlok a következő évre. Természetesen ezek mellett sokat fogok olvasni, írni (imádok regényeket írni), a hobbimra koncentrálni de nem tervezek többet.


Van olyan, aki szintén ezt/ehhez hasonlóan fogja kihasználni a nyári szabadidőt? Mit gondoltok erről? Valóban túlterhelném magam? Szerintem nem, mert nekem élvezetes a nyelvtanulás, persze csak akkor, ha nincs rám erőltetve, hanem én magam tanulhatom olyan tempóba és részletességgel, ami nekem megfelelő.


Szülők is válaszolhatnak a 13-14 éves gyerekeikkel kapcsolatban, hogy ők mit terveznek a nyárra. Ti hogy látjátok, anyukák/apukák: nyáron érdemes tanulni a következő évre, vagy az inkább CSAK a kikapcsolódásra, pihenésre való?


Várom a válaszokat: 13/L :)



2013. jún. 7. 15:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsgát le fogom tenni szeptember elején, erre majd augusztusban még kicsit rágyúrok.

Meg a kötelező olvasmányt elolvasom, mert olvasni azt szeretek, de ezen kívül tankönyv közelébe nem megyek :D

2013. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

tudod én mit csináltam 13 évesen nyáron??először is: minimum éjfélig tévéztem vagy neteztem de volt hogy tovább is..aztán szinte minden nap minimum 10-ig aludtam..(tovább soha nem tudtam:DD)

ha nem volt dög meleg akkor bicikliztem sokat..és kb ennyiből állt a nyaram.


Ha könyvet vettem is a kezembe az azért lehetett mert útban volt és odébb kellett dobni..

2013. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Én egyáltalán nem tanultam semmit nyáron amikor 13 éves voltam, legfeljebb elolvastam a kötelezőket ha volt. Felvettek oda, ahova menni akartam, ami egy viszonylag erős iskola. Nem fogod magad túlterhelni, csak előnyödre válik ha tanulsz.
2013. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak a kötelező olvasásból állt a nyári tanulás, szerintem csak akkor érdemes ennyi időt belefektetni,ha egy tárgyból nagyon ramatyul állsz, lemaradtál valamikor. Ha azt behozod akkor oké,de ne görcsölj rá. Néha megcsinálhatsz egykét feladatot, legalább eszedbe jutnak a dolgok vagy ha nagyon unatkozol előreolvashatsz a jövőévi töri/irodalomkönyvben és ha érdekel valami utánajárhatsz.

Nyelvet tanulni/fejleszteni szórakozva is lehet akár olvasással vagy írással, a neten több hely is van erre, akár a nyelvet anyanyelvként beszélő bétát is kereshetsz aki helyrepakolja a helyesírásod :) Vagy olvass el egy szimpatikus klasszikust eredeti nyelven, az bármikor kapóra jöhet.

Szóval okosan, ne erre menjen el az egész nyarad :)

18/l

2013. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerinte nem érdemes azzal tölteni a nyarat, hogy direkt tanulsz, ráadásul olyat, ami nem érdekel. Foglalkozz azzal, amit szeretsz csinálni, pihenj, máskor amúgy sem nagyon lehet.
2013. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem semmi értelme ezzel töltened az egész nyaradat. Ha ezt rendesen csinálod az 1. félévben, akkor ugyan azt éred el, annyira nem kell hajtani, hogy ne legyen rá időd. Az írásbeli január végén van, a szóbelik február második felében kezdődnek. Én nem különösebben foglalkoztam a felvételivel, a suliban sem igazán tanultam (csináltam én is felvételi feladatokat, bár nekem a magyar nagyon jól megy, szóval inkább a matekra gyúrtam rá, meg figyeltem az órákon). Felvettek az ország egyik legjobb sulijába, és nyáron mégsem foglalkoztam a felvételivel. Hidd el, ráérsz még ezzel, nyáron inkább pihenj, stb.

15/L, 8. oszt.

2013. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

a nyelvtanulás tök jó, főleg ha még kedved is van hozzá...


De a felvételi meg nem olyan kemény dolog, hogy az egész nyaradat lefoglalja a készülés... Ha ismerkedsz a feladattípusokkal, az végül is még használhat is, de a felvételi nagyrészt képességeket vesz figyelembe és kevésbé a tárgyi tudást. A sok gyakorlás nem biztos hogy egyenlő lesz a jobb felvételi eredménnyel. Csinálj meg néhányat, ha szeretnél, de azért ne minden nap. :)

Meg hát arra való a tanév, hogy akkor tanulj.

Nyáron meg kipihened magad... az agyadnak is szüksége van egy kis szünetre néha :)


azt csináld, ami jól esik

és ne ess túlzásokba (még a tanulással se)

2013. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

A felvételit nem kell ennyire komolyan venni. Én az előtte való héten kezdtem el készülni rá, mégis 93 pontos lett.

Egyébként júniusban nyelvvizsgázom (felsőfokú angol), tehát júniusig arra koncentrálok, utána járok franciatanárhoz, hogy kicsit fejlődjek franciából, strandolok, olvasok, bulizok, pihenek.

16/L

2013. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát talán a legtöbb közöm a sulihoz az lesz, hogy elkezdtem mostanában angolul olvasni, és 4-5 könyvet el szeretnék olvasni.:) Viszont ezentúl nem fogok semmi extrát tanulni, napi programom már kezd kialakulni: reggel bringa, amikor kezd sütni a nap motor, este (olyan 5 órától) haverok, aztán hazaérek kicsit gépezek, és megyek aludni.:)


15/F

2013. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon túlmisztifikáljátok ezt a felvételit :D Ettől csak rosszabb lesz. Nem kell rá szerintem egy egész nyarat rááldozni, sőt... Én anno annyit készültem, hogy a sulimban voltak előkészítők, azokra eljártam, megcsináltam az ott kapott feladatokat. Felvettek az első helyre, egy erős (kéttannyelvű) gimibe. Most érettségizem.
2013. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!