Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Édesanyám túlságosan kritikus...

Édesanyám túlságosan kritikus velem szemben, mit tudok tenni, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok.

Én mindent megcsinálok itthon:

- rend van a szobámban, a szekrényben élre vannak hajtva a ruháim.

- rendszeresen mosogatok

- kiviszem a szemetet

- takarítok, suvickolok.

Anyukám keze alá dolgozok, segítek neki.

Ő viszont minden apró hibát a fejemre olvas, kikel magából, ordibál, és minősíthetetlen hangnemet üt meg az irányomba. Olyan apróságokat vág hozzám, hogy ne ilyen erősen engedjem a vizet, ne azt egyek hanem azt, húzzam le a toalettet akkor is, ha kristálytiszta.

Bezzeg mikor ő hagyja égve a villanyt, és néhanapján nyitva a kamrát, rögtön csöndbe kell maradni, és el kell felejteni.

Nem lázongok, nem hisztizek, legtöbbször lenyelem ezeket, de mikor elegem lesz mondom neki, hogy üljünk le, beszéljük meg stb.. erre pedig ő azt reagálja gyúnyos hangon, hogy ne legyek már ilyen érzékeny, és itt nincs semmi megbeszélnivaló.

Komolyan, én érzem magam sokszor kellemetlenül, azért mert segítek.

Szerintem örüljön, hogy 15 éves létemre segítek a háztartásban, mindent amit rám bíz, azt maradéktalanul elvégzem.

Na most van egy 8 éves húgom, és szokta hallani azokat a szavakat, amiket Anyu nekem mond, és a kicsi is ezeket hajtogatja nekem, sunyin mosolyogva úgy, hogy azt sem tudja ezek mit jelentenek, és nem merek semmit sem tenni vele, mert beköp és én szívom meg.

Úgy érzem kisebb csapdába kerültem bele, már a húgom is fölöttem áll az itthoni ,,sorrendben".

Mit tudok tenni?


2013. júl. 19. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
semmit
2013. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Terror. Nem tudsz elmenni koliba?
2013. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kollégium... városba elenged magad?
2013. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez érdekes... Én eddig abban a hitben voltam, hogy az emberek azért vállalnak gyereket mert vágynak rá, szeretnék nem pedig azért, hogy valakivel feltöröljék a padlót... Akkor rosszul tudtam.

Nagyon nem tehetsz semmit. A mi családunkban is én vagyok legalul, konkrétan semmibe vesznek. Rám nem bíznak semmit, mert szerintük úgyse lennék rá képes. Sosem kellett se mosogatnom, se felmosnom se semmi mert én elrontanám, nem tudnám megcsinálni. Mondogatják, hogy mi lesz velem ha nem értek semmihez.... Köszönöm! Mindig én voltam az utolsó. Mindig azt hallgatom, hogy én nem érek semmit és haszontalan vagyok. Én is mondtam már otthon, hogy ezt fejezzék be és be is próbáltam bizonyítani, hogy én is vagyok valaki, de hiába. Mindig találtak valami hibát, meg a XY ezt jobban csinálja, te nem tudod, inkább hagyd abba, bárcsak olyan lennél mint a....

Én mondtam, hogy kész! Befejeztem! Ennyi! Én csak segíteni akartam, nem kellet akkor miről beszélünk? Most azt kapom, hogy én nem csinálok semmit és nem is segítek. Ezek után én nem is fogok. Elegem van abból, hogy senki nem bízik bennem, nem számítok nekik. Majd az XY megcsinálja, ha úgyis jobban tudja!

Elmehetsz kollégiumba, ha van rá lehetőséged, de tudom ez nem ilyen egyszerűen működik. Nem tudom...

14/L

2013. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!