Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elegem van anyámból?

Elegem van anyámból?

Figyelt kérdés

Annyira felidegesit már.. egész héten én csináltam mindent.. oké hogy dolgozik meg stb. de mire hazaért fel se kellett állnia minden rendben volt, főztem, etettem meg minden.. erre ma, hogy főzzem meg a spagettit.

Neki állok bele rakom a vizbe a tésztát erre neki áll velem ordibálni, hogy mi a fszt csinálok meg forraljam fel azt a vizet meg hogy én mindent tönkre teszek.. komolyan elegem van.. -.-

Olyan irritáló..csinálja ezt más anyja is vagy csak az enyém ilyen gyökér?

15l



2013. júl. 27. 11:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de elég béna dolog,hogy nem tudod hogy kell tésztát főzni nagyon egyszerű,anyukád fáradt és stresszes,nem halsz bele ha rád kiabál 15 évesen ne legyél már ennyire elveszett,amúgy meg az a normális ha 15 éves besegít otthon.
2013. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Drágáim!Nem az az élet legnagyobb tragédiája,hogy nem forralta fel egyszer a vizet.Elolvastátok esetleg először azt a részt is,ahol azt írja,hogy ő csinált mindent,meg hogy rendben volt minden,mire anyuka hazajött a melóból?És még a lány is írta,hogy "oké,hogy dolgozik..stb.",tehát a lány értékeli,hogy az anyukája munkából jött haza.

De azt is észrevettétek,vagy figyelembe vettétek,hogy az anyukája nem lehet több,mint 45-49 éves?Na most azért nem egy mamáról beszélünk,hanem egy fiatal nőről.Egy fiatal nőnek pedig kötelessége úgy gondolom,hogy a gyermekét nevelje,ha lehetősége van,akkor dolgozni menjen és hogy valamennyit takarítson is,vagy legalább főzzön.

A gyereket ugyanis nem rabszolgának kell tartani,főleg nem egy kamaszlányt.Ez a dolog,hogy a 15 éves lány főz és nem a barátjával szexel,ez nagyon értékelendő.Ez a lány NEM azon pörög,hogy "úristen,begöndörödött a hajam,most mi lesz velem?",hanem igen is egy létező,komoly problémán gondolkozik.


A tanácsom pedig az,hogy kérdezd meg anyudtól,hogy nem lehetne-e kicsit lazább a napi tevékenységeid listája,illetve hogy nem tudnátoke összeírni mondjuk 2-3 dolgot,amit te csinálsz és a többit meg ő?Vagy valami kompromisszumot kellene kötni,hogy ne menjen el a nyarad a takarításra meg a főzésre!

Hát viszont ez,hogy a kérdést milyen stílusban írtad,ez egy kicsit provokáló szerintem,ugye nem haragszol?Ez a véleményem.Kicsit fogalmazhattál volna finomabban.

2013. júl. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nehogy már sajnálnom kelljen szegényt! Nem azt írta, hogy már 5 éves kora óta ő csinál mindent, hanem hogy a HÉTEN. Nyilván ezért sem tud tésztát főzni. Oké hibázott, mindenki csinál hülyeséget a konyhában. De ez csak hiszti. Az anyja a munka miatt, a lánya meg kamasz.
2013. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Egész nyáron én takarítok.. főznöm kellett most. illetve hétvégén nem dolgozik..

A tésztát azért nem felforralt vízbe tettem mert ki volt szakadva a zacskója szóval nem tudtam volna elvinni a pulttól a tűzhelyig anélkül hogy felét ki nem szórtam volna.. de ha valakit ennyire érdekel tudok főzni és nem csak zacskós levest meg mittudomén mit..

És amúgy elég zavaró, hogy itt a nyári szünetem és gyakorlatilag se pihenni se szabad programom nincs mert itthon kell lennem.. megbecsülöm hogy dolgozik és tudom hogy értem teszi de akkor sem kellene egy ilyenért le hülye idiómáznia .. szerintem..

2013. júl. 28. 15:06
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet csak azért, mert kortársad vagyok, de teljesen megértelek. Az én anyám is ezt műveli, sőt! Még rosszabb is! Megy a lelki terror ezerrel...
2013. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15/f
2013. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ne is mond.. szerinte ma is egész nap meresztettem a sggem a gép előtt.. ahhoz képest fél 5től 10ig az állatoknál voltam utána vendégeink voltam fél 4kor meg elmertem menni a barátaimmal meccsre.. persze fél hatra itthon kellett lennem mert etetni kell....
2013. júl. 28. 22:29
 18/20 anonim ***** válasza:

Huhh, nekem nincs ennyi tennivalóm, csak magamat kell ellátnom, az pedig megy. Nyár eleje óta semmit se kellett értem tennie, akkor is kiszolgáltam magam, mikor a betegségtől alig tudtam felállni, de szerinte lusta vagyok, és mindent neki kell megcsinálnia helyettem.

Az a vicces, hogy magam után mindig takarítok, és mégis én csinálok kupit a lakásban. Biztosan én hamuzok a földre. Emellett természetesen akármit csinálok, az baj.

Hát, jó! :)


15/f

2013. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Jó akkor látom nálatok is kifejezetten cukik a szülők.. :D

(fél 5től most értem haza..!)

2013. júl. 29. 09:34
 20/20 anonim ***** válasza:
Na figyelj,te értékeled azt hogy anyud dolgozik hogy te ne halj éhen,legyen ruhád meg minden? Az én szüleim napi 12 órát dolgoznak!! Én főzők,mosok takarítok itthon és közben készülők a vizsgákra! De remélem megtapasztalod ezt ha lesz gyereked hogy legyökérezen!
2014. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!