Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most tényleg én voltam a...

Most tényleg én voltam a bunkó vagy anyukám nem ért meg engem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni a lényeget.


6 éves koromig egy szobában lakta a bátyámmal, aztán felköltöztem a házunkban lévő nagy tetőtérbe. Tényleg nagy a helyiség. És ha jöttek hozzánk valakik akkor mindig a szobámban aludtak ,mert van itt egy kanapé ami egyben francia ágy is.


Már megszoktam legyen szó nagyszülőkről, apum egyik barátjáról és a feleségéről akik tőlünk messze laknak vagy bárkiről aki közelebbi ismerős , rokon.


Apum barátjáéknak van egy ismerősük egy félig magyar félig mexikói család. Az apa meghalt egy vagy két éves. Az anyuka magyar származású. Két gyerekük van egy lány olyan 9 éves és egy fiú olyan 3-4-5 éves körül van.

Nemsokára jönnek haza (egyébként kint élnek mexikóban)

És anyum meghívta őket hozzánk egy hétvégére. És úgy lenne ,hogy apám barátja és a felesége (akiket am nagyon bírok) és ezzel még nem is lenne gond hanem a gyerekek anyja meg a két gyermeke. És tudom ,hogy csak kettőt aludnának itt meg napközbe nem is lennének itthon mert mindenfele elmennének de pár éve találkoztam velük és mind a ketten annyira mozgékonyak . Félek ,hogy levernek mindent ( az egész szoba tele van üveg mütyürökkel meg díszekkel stb.)


Meg nekem ez a család olyan idegen és akkor ost öten beköltöznek a szobámba.


Évek óta ez van ,hogy ha jön hozzánk valaki akkor az én szobám a "hotel" . és utálom ,hogy nem jöhetek be csak úgy hanem kopognom kell ,hogy bemenjek a saját szobámba . És ha itthon vagyok az esetek 90 %-ba itt vagyok.


Én vagyok nagyon undok vagy a szüleim nem képesek felfogni ,hogy gyakorlatilag beletuszkolnak 5 embert az én saját világomba??


UI: Normális válaszokat nagyon megköszönném illetve kíváncsi vagyok szülők, illetve bárki véleményére. !

L


2013. júl. 27. 13:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
szia! te egyáltalán nem vagy bunkó azzal, ha félted a szobádat, és hogy nem akarod, hogy 5 "idegen" ott legyen a szobádban! mindenképp beszélj erről anyukáddal!
2013. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Hát hova tegyék őket, ha máshol nincs hely?
2013. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy bunk! Én is ki lennék akadva, ha valaki nek "oda adnák" a szobámat. Ha a legjobb barátnőm jönne el hozzánk, akkor persze aludhat a szobámban, ha nem akar (van egy nagy 2 szeméklyes ágyunk apum szobájában velem. Igenis jogod van kiakadni... nem lehetne máhol elhelyezni őket a hézatokban?
2013. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hiába kérem szépen , veszek össze vele mindig azt mondja" Ezt a néhány napot kibírod" meg lecs*sznek ,hogy undok vagyok meg ilyenek. A tesóm is piszkál ezzel csak ,hogy a barátain kívül senki se aludt a szobájában . Sok a törékeny dolgom gyertyák , üvegből készült díszek mindenféle apróság amiket ugyan el lehet pakolni de ezért ne vagyok hajlandó elrakni őket meg aztán majd rendezgethetem vissza a dolgokat. Azon kívül ékszerek néhány körömlakk . Többször volt olyan is ,hogy jöttek hozzánk családok akiknek kisebb gyerekei vannak kinek kellett őket pesztrálni? Nekem. És bejöttek a szobámba kérdezték hol vannak játékok. Én meg néhány éve kiselejteztem a legtöbb játékom . A szobámban vannak kártyák , társasjátékok de a legtöbb idősebbeknek való mint pl. Catan. Van néhány legom de ez is ilyen mütyürös és benne vannak egy szekrényben szóval túrhatnám fel azért ,hogy ezek ne unatkozzanak ha éppen itt lesznek.


Gondolkodom ,hogyan lehetne megoldani ,hogy legalább a mexikói család ne a szobámban tanyázzon de egyelőre nincs ötletem :((

2013. júl. 27. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, hisz ez a Te magánszférád. De ha nincs más megoldás (ha lenne gondolom a szüleid nem így döntenének), próbáld kibírni. Nem tudom hány éves vagy, de pl. ha elengednek, egyik este aludj egy barátnődnél, akit aztán vissza is hívhatsz, ha elmentek a vendégek. A féltett cuccaid dobozold be, ha elmentek és pakolod vissza, egyúttal letudva a portörlés, rendrakás :-) Az alapcuccaidat addig vidd át abba a szobába ahol addig alszol (fehérnemű, ruhák). Szerintem jobb a békesség, két nap nem a világ.
2013. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2-es ez is igaz de meg kell értened ,hogy nekem a szobám az oázisom és azóta ez megy. 6 éves korom óta.


Olyan nagy baj ,hogy meguntam?

És hely az éppenséggel van ,csak ágy nincs . Nekem ez nagyon kényelmetlen ,mert néhány éve is itt voltak valakik én meg gondoltam minek kopogjak be a saját szobámba és benyitottam mikor valaki éppen öltözött. És ilyenkor az is kínos ,hogy még átöltözni sem tudok vagy bármi mert folyton azon kell izgulnom "jajj nehogy benyisson valaki "

2013. júl. 27. 14:22
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez jól esik! elmenni nem nagyon akarnék ,hogy legalább ott legyek és lássam mi történik. 13 éves vagyok és iszonyatosan szeretem a rendet. Még azt se szeretem ha itt alszik mondjuk egy barátnőm és akkor húzzuk szét az ágyat mert akkor mindent arrébb kell pakolni.


Ráadásul egy idegen család. Én ne akarok sz*mét lenni az se érdekelne ha itt lennének csak ebben a helyiségben. megpróbálom megbeszélni anyummal ,hogy legalább a banda egyik fele máshol aludjon.

2013. júl. 27. 14:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyám ilyenkor szokta a híres mondatát elismételni.. "Addig az van, amit én mondok, amíg rajtam élősködsz, és az nem a te szobád, hanem az enyém, amíg én fizetem a rezsit"
2013. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is megértelek, az a magánkuckód a személyes kis dolgaiddal.

Viszont sokmindent nem tehetsz, elvégre a szüleid fizetik a házat, a rezsit, és amúgy sem tudják máshová rakni a vendégeket.


Viszont van egy szupi ötletem.


Dobozolj be mindent, rakd el a cuccaidat, és csodás alkalom arra, hogy ha elmentek a vendégek átrendezd a szobádat. Esetleg anyukádat megkérheted, kárpótlásul szeretnél új tapétát, vagy festést :)


Talán a szobaátrendezés kárpótol majd egy kicsit, és így a cuccaid is biztonságban lesznek bedobozolva :)

2013. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Falfestést meg ilyesmit még biztos nem ,mert kb. 2 éves volt festve meg a bátyám ősszel kezdi az egyetemet és ugye ne ingyen. De egy ideje már rágom a fülüket egy új szőnyeg miatt az már több mint 10 éves.


Még egyszer köszi a válaszokat!

2013. júl. 28. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!