Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukám azt meséli mindig,...

Anyukám azt meséli mindig, hogy mikor pici voltam, nem szerettem a tápszereket meg a bolti bébiételeket, csak amit ő készített, akinél hasonló a helyzet, mit és hogyan készít a babájának?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát én is csak az anyukám által készített ételeket fogadtam el és tápszeres voltam. Ellenben az én lányom aki színtén tápis, viszont kizárólag az üveges bébiételeket hajlandó megenni, amit én készítek azt nem. Úgyhogy ez baba függő nem örökletes dolog hidd el.
2008. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én azt tapasztaltam, hogy ha főzök a babámnak, akkor egy pár nap alatt úgy megszokja, hogy csak azt eszi meg (a boltit nem), ha pedig bolti kap egy pár napig, ahhoz szokik hozzá. Egyébként amikor csak tudok, főzök neki. Nem tudom, mennyi idős a babád, de 6 hós kora körül a főzelékeket úgy csináltam, hogy megfőztem egy db krumplit + ugyanennyi mennyiségű más zöldséget és amikor megfőtt, összeturmixoltam egy kis főzőlével. Elsőnek ideális a krumpli-sárgarépa párosítás. Kb. 10 perc és kész. Nem kell sózni, ízesíteni is csak nagyobb korában. 7 hósan már lehet bele tenni egy mokkáskanálnyi olajat (én olivaolajat használok), illetve húst is. Azt, hogy milyen zöldségek jók a babának, megtalálod a gyermekegészségügyi kiskönyvben lévő színes táblázatban.

Jó főzőcskézést!

2008. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a neten beírod a keresőbe a bébiétel , v a hozzátáplálás szót rengeteg receptet fogsz találni
2008. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!