Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam 14 éves, és állandóan...

A fiam 14 éves, és állandóan játszik a számítógépén, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

A fiam egyetlen érdeklődési területe a számítógép. Tipikus kocka. Ő nagyon tetszik a lányoknak, mert nagyon jó genetikát kapott a sorstól, de nem igazán érdeklődik még a lányok iránt, csak a számítógépét nyomkodja. Hatalmas képgyűjteménye van manga lányokról, és sokszor beszél arról mennyire szépek szerinte a japán lányok. Viszont azok felé a lányok felé nem nyit akiknek tetszik ,pedig szerintem nem csúnya kislányok.

Barátai sincsenek, csak számítógépen, vele mindenki barátkozna, de ő nem nagyon akar senkivel. Egyszerűen nem tudom rávenni, hogy elmenjünk nyaralni.

Én rendszeresen minden nap sportolok, de őt az sem érdekli. Kérem sokszor, hogy jöjjön el velem az üzleti útjaimra, de kimozdíthatatlan. Ruházkodás megint nem érdekli, a pénz sem.

Ez számomra elég ijesztő mert 14 évesen engem már eléggé érdekeltek a lányok, illetve elképesztő mértékben érdekelt a pénz. Sokszor felajánlottam neki, hogy járhat paintballozni, és ilyen idősen illene már küzdősportra is mennie, de ezek szintúgy hidegen hagyják. Nagyon önállótlan gyerek, például el kell vele menni ruhát venni, vagy elkísérni a számítástechnikai üzletekbe, vagy a konzolboltokba. Ilyen idősen én márt több országban voltam cserediák.


Szóval normális ez?



2013. júl. 29. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Próbáld meg elfogadni, hogy ő nem te vagy. Más dolgok iránt érdeklődik, más lányok tetszenek neki, ami nem baj (a japánokból meg majd kiábrándul, ha meglát egyet smink nélkül :))

Kicsit lassabban nyit a külvilág felé, de ha kényszeríted, azzal csak azt éred el, hogy elidegenedik tőled. Úgyis nyit majd, ha úgy érzi, itt az ideje.

A kockuláshoz meg: csak játszik, vagy ért is a szgéphez? Mert ha az utóbbi, az bizony nagyon az előnyére válik majd a közeljövőben.

2013. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ne normális ,hogy egész nap nyomja. de meleg van napköze nem sok mindent lehet csinálni. Ilyenkor én is pihenek és inkább estefelé szoktam elmenni itthonról. Az ,hogy nem érdeklik a lányok ez miért baj?


A fiúk amúgy is később érnek lehet ,hogy a te fiad meg alapól is az. A barátok na az igen...


Annak meg lehet örülni ,hogy nem egy olyan pénzmániás őrült aki csak azzal foglalkozik mennyi pénze van?


A sportot meg minek erőlteted ,hogy ha nem akarja. Csak mert megvan hozzá a genetikája attól nem kell feltétlenül sportolnia.

2013. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Valamit kéne tenned, pélául napi 2-3 órát gépezhet (ne legyen túl kevés, hadd tudjon vele játszani). Ne essen meg rajta a szíved. Magyarázd el neki, hogy a számítógép csak el vesz egy csoó időt az életéből, az unokáinak csak nem azt akarja mesélni, hogy mit játszott a WoW-ban :)
2013. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Most kezdi a gimit? Ilyenkor nagy változás áll be náluk. Egy a 14 éves kor egy forduló.
2013. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen.

Most megy informatikai szakközépbe, de szerintem ez tovább ront majd a helyzeten.

2013. júl. 29. 16:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha érdeklődik a számítástechnika iránt az nem baj, tanul és lesz egy jó munkája. Az viszont valóban nem egészséges, ha minden áldott nap órákon át ül előtte. Jó, hogy ki akarok egy kicsit mozdítani és foglalkozol vele, de ő nem te vagy. Majd késöbb foglalkozik a lányokkal, most még nem érdekli. Attól, hogy fiú nem biztos, hogy csajozik, focizik stb. Nem biztos, hogy önállótlan. Én sem megyek el egyedül vásárolni mert nem kellett eddig se. Mindig azt hallgatom, hgy én nem értek semmihez. Ha nekem kiskoromtól kezdve meg van mondva, hogy ugorjak le a boltba vagy mossak fel vagy segítsek főzni akkor nem így lenne. Ha elkéne elmennék én egyedül, csinálnék én magamnak kaját mert képes lennék rá csak nem így lettem nevelve. Mondd neki, hogy többet nem kíséritek el. Nem értem miért kéne küzdősportra járnia? Az, hogy ő ilyen normális. Attól, hogy a fiad még nem kell olyannak lennie mint te.


Szerintem téged inkább az zavar, hogy más mint te. Biztos szeretted volna, hogy együtt sportoljatok meg nőkről beszélgessetek sunyiban, ilyen apa-fia dolgokat. Szeretted volna, hogy rád üssön. Olyan legyen mint te. Jó programjaitok legyenek, szeressen veled lenni és nézzen rád fel. Ezért rosszul esik, hogy nem töltené veled szívesen az idejét?

Vagy esetleg azt tudom elképzelni, hogy neked rosszabb gyerekkorod volt, és szeretnéd, hogy neki sokkal jobb legyen. Kérdezz rá mi érdekli, kerülj hozzá közelebb. Egyszer talán ülj le vele játszani és beszélgessetek. Valahogy csak rá tudod venni valami közös programra.

2013. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En ebben a dologban nem lennek olyan biztos. Nekem sem igazan tudtak a szuleim h vannak egyaltalan barataim, volt 1 v 2 aki neha volt nalunk de ennyi. Es a lanyok fele valo erdeklodesemrol se szamoltam be nekik soha nem is tudtak h volt bnom. Persze nem titkoltam elmondtam volna nekik ha kerdezik de ilyenrol nem beszelgettunk. Jah es ez volt tavaly am 14 voltam. meg ha nincs program akk 10-24ben kockulok mar kb 12 eves korom ota es meg semmi bajom nem lett belole:)
2013. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
62%
Fúú, ha nekem ilyen szüleim lennének... :) Tuti nem a gép előtt ülnék egész nap, szóval így nem normális.
2013. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én is 14 éves vagyok, én is szeretek gépezni, (bár nem kűzdősportolok,) de motorozok, nyaralni is indulunk holnap... Nem tudom mi lehet vele, hogy a lányok se érdeklik. Mangát és is olvasok, animét is nézek (főleg ebből áll a gépezés)...

Írtad, hogy máshova se mer egyedül menni, nagyon önállótlan, ezért nagyon remélem, hogy nem lesz kolis...

2013. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha nem ért annyira a géphez akk vegyél ki belőle valamit, vagy csak egyszerűen áramtalanítsd
2013. aug. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!