Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok ti ereztetek már...

Kamaszok ti ereztetek már úgy, hogy jó lenne egy kívülálló személy akivel bármit meg tudnatok beszélni pl. :felnőtt, tanár?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van is ilyen személy az életemben.
2013. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én szerencsésnek mondhatom magam, mert a szüleimmel ilyen a kapcsolatom. azt is meg tudjuk beszélni, ha velük van valami problémám.
2013. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egész életemben így éreztem, sosem volt. Pedig sok barátom, ismerősöm van a felnőttek közt is, de egyikőjükhöz sem állok olyan közel, hogy bármiről beszámoljak nekik. Az én szüleim ezt a régi fajta, távolságtartó (vagy nem is tudom most megfogalmazni milyen) nevelésmódot alkalmazzák, ezért velük se sok dolgot tudok megbeszélni.:/
2013. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mindkettô, a baráttal még most is tartom a kapcsolatot és jól kijövünk, de a tanárral már nem (elballagtam). A tanárral való ilyenfajta kapcsolatomat megbántam: neki semmi köze nem volt ahhoz, ami az én bajom volt, mégis elmondtam neki, és már milliószor megbántam. Bár elmentem volna egy szakemberhez, aki segíteni is tudott volna! Miután beszéltem vele, már másképp néztem rá, nem mertem a szemébe nézni, mert tudtam, hogy tudja, átlát rajtam. Nem ajánlom senkinek, hogy egy tanárral osszon meg személyes problémákat, hacsak feltétlenül meg nem bízik a másikban és tudja, hogy nem él majd vissza a tudással. Sajnos ilyen tapasztalatban is volt részem. Igen, vannak ilyen alattomos emberek, s csal azért, mert tanár, nem kell bedôlni neki. Annak a nônek köszönhetem, hogy a jelenlegi ofômben sem bízom teljesen, pedig ô a világ legaranyosabb, kedvesebb, megértôbb tanára, akivel valaha találkoztam. Szóval csak vigyázat! Azt ajánlom, ha valakinek gondjai vannak, azt elsôsorban szülôkkel, nagyszülôkkel beszélje meg, és ha valaki velük mégsem akarja, menjen el szakemberhez. Ô nem árthat senkinek, nem mondja el másoknak vagy él vissza vele, de legalább érti is a dolgát és tud segíteni.


16/L

2013. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia, nekem gimiben az iskolapszichologus jott be. Aztan amikor az egyetemen is szuksegem volt neha egy kis beszelgetesre, az egyik tanarom es a felesege elhivtak egy csoportba, ahol 16-24 eves fiatalok voltak. Nagyreszt katolikusok, de nem ilyen raeroltetos meg megteritos katolikusok (ott is hagytam volna oket 2 het utan), hanem nyitott, elfogado katolikusok (es zsidok es hitetlenek es maskent gondolkodok... etc.) Ha igazan mely, eloiteletektol mentes baratsagokat akarsz kotni es racsodalkozni, hogy mennyi mindenre nem gondoltal egy problemaval kapcsolatban, feltetlenul ajanlom a csoportot. Hosszutavon valtoztat meg. Pozitivan. De ha akarod, felveszlek skype-on es beszelgethetunk.

25/L

2013. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Ha nem ér rá senki más, aki megbízható, akkor Isten. Meghallgat, megért, ismer, szeret... Ráadásul minden problémára van nála megoldás, és nem mondja sosem, hogy "Ne zavarj, alszom!" "Fáj a fejem!" vagy "Most nem érek rá!"


De komolyan!

2013. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Megbízható? abban sem lehetsz biztos, hogy létezik. Minden problémára van megoldása? Aha. Nem mondja sohasem, hogy nem ér rá? Mert annyi minden mást mond!
2013. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!