Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves szülők! Ti hogy reagáln...

Kedves szülők! Ti hogy reagálnátok, ha 16 éves lányotokról ilyen dolgok derülnének ki?

Figyelt kérdés
Tehát. Én vagyok a lány. Két bátyám van, anyukánk egyedül nevel minket. Rólam annyit kell tudni, hogy elég érett gondolkodású, "művészlélek" vagyok. Anya tudja, hogy szoktam néha inni, ha találkozom barátokkal, de ő 1-2 sörről tud, amikor valójában az 4-5 sör, 1-2 üveg bor, akár tömény is. Azt is elmondtam neki, hogy kipróbáltam a cigit, elszívtam egy szálat. Hát az az egy szál sem egy szál volt...Viszont anyukám elég gyerekként kezel még mindig, olyan szempontból, hogy ő úgy gondolja, hogy engem a fiúk egyáltalán nem érdekelnek, még soha nem beszéltünk ilyesmiről. Persze ez nincs így, eddig egy komolyabb pár hónapos kapcsolatom volt, amiből ő nem nagyon vett észre semmit. Még szűz vagyok ugyan, de csináltam már néhány "felnőttes" dolgot azért... Igazából el szeretnák neki mondani mindent, de nem merem, félek, hogy így tiltana a barátoktól, kitalálná, hogy rossz hatással vannak rám, amikor egyáltalán nem baráti nyomásból kifolyólag tettem amiket tettem. Elmondjam neki vagy maradjanak az én titkaim?
2013. júl. 31. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi kérdező de 16 évesen az ivás...'-3 sör is ház szóval... remélem sejted mi a reakcióm de lehetsz te bármilyen érett még gyerek vagy (mert még ugye nem vagy 18)

Ezzel legalább még egy évet várhattál volna.


ugyanúgy a dohányzással és ne csak azért mert még fiatal vagy, hanem mert ártalmas is és nem jó ha rászoksz.


De inkább valljad be neki töredelmesen minthogy utólag derüljön ki és sz*rabbul járj.

2013. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem vagyok szülő ...
2013. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez sok dologtól függ... én soha semmit nem mondhattam el anyámnak, mert bármi is volt az, először mindig repült a pofon, aztán az üvöltözés.

De úgy olvasom, anyud nem ilyen. Szerintem örülne neki, ha nyíltan beszélnél vele. Persze nem kell mindent elmondani. Olyat mondjuk nem, ha hetente megtetszik valaki más, de pl ha szerelmes leszel, azt igen. Mert hogy akkor ugye megbeszélhetitek a védekezést, talán ad tanácsot, hogy kezeld a fiúkat, stb.

És ha a barátokat hibáztatná... nyugodtan mondd el neki, hogy nem a barátok miatt teszel dolgokat, hanem mert tini vagy, és ez a korosztályod sajátossága, hogy minden érdekli, mindenből kapni szeretne egy szeletet.

Ő is volt valószínűleg kamasz, ő i csinálhatott sok hülyeséget, ezért ha gondolod, hogy jól esne neki, kérd meg, meséljen egy kicsit a saját kamaszkoráról.

3 gyermekes 33hetes anyuka.

2013. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
tudom tudom, nem szép dolog egyik sem:) nem cigizek, tényleg csak ritkán, én sem támogatom
2013. júl. 31. 18:50
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Köszönöm a válaszod, érdekes, mert nagyon változó anyu hangulata. Néha leülünk ketten a TV elé, együtt borozunk és beszélgetünk, máskor meg üvölt, ha megtudja, hogy ittam egy sört barátokkal. Ő is elmesélte, hogy amikor gimis lett, úgy 16éves kora körül ő is cigizett, de csak azért, mert nem volt szabad. Mondta, hogy amióta saját keresete van, nem vett magának egy dobozzal sem, mert nem pazarolná a pénzét ilyesmire. Tényleg nem tudom mitévő legyek

2013. júl. 31. 18:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

szia kedves kérdező!

én amondó vagyok, hogy annyira durva dolgokat azért nem követtél el... és azért értelmesen gondolkozol az írásod alapján. szerintem mindenképpen mondd el ezeket a dolgokat anyukádnak, és tedd hozzá azt is, hogy tudod, hogy hazudtál korábban, de féltél elmondani, viszont rájöttél, hogy szeretnél vele őszinte lenni, hogy legyen köztetek mindig bizalom, és nyugodtan fordulhass hozzá mindennel... hidd el, meg fogja érteni, és örülni is fog, hogy a lánya ennyire értelmes. :) hajrá!

2013. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
'mániás' én úgy vagyok vele, hogy egy embert nem az életkora miatt felnőtt, hanem a viselkedése miatt.
2013. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
hol vagy te érett meg művészlélek? haggyukmár.
2013. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Mintha csak magamról olvasnék.:)

Nekem is szokott lelkiismeret furdalásom lenni, de jobb, ha boldog tudatlanságban vannak a szülők.

15L

2013. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia kedves Kérdező, ha ilyen változó hangulata van, hogy olykor maga ad bort, olykor pedig egy pohár sörtől is kiakad, akkor valószínűleg egy szangvinikus személyiség. Ennek ha gondolod, utánanézhetsz, de nincs sok jelentősége. Lényeg, hogy olyan pillanatban kell anyukádat "elkapni", amikor semmi baja nincs, nincs rajta feszültség, látod, hogy nyugodt és vidám. Pl. amikor épp bort ad és tévéztek, akkor ez jó alkalom lehet. Viszont ezzel vigyázni kell, mert lehet, hogy valami mélyebb baja mégis van, és na, akkor elrontottad az egész borozást meg - rövid időre - a kapcsolatotokat. (A szangvinikus emberek relatíve hirtelen haragúak, de hamar felejtenek és megbocsátanak. Gondolom, anyukádnak sok barátja lehet, akikről esetleg néha "elfeledkezik". Nem? :) ) Nahh hajrá. :)

17/F

2013. aug. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!