Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit engednétek meg...

Szülők! Ti mit engednétek meg a 17 éves lányotoknak? Van amitől tiltanátok? Mit vártok el tőle?

Figyelt kérdés
gondolok itt, pasizásra, tanulásra, öltözködésre, sminkre stb..
2013. aug. 3. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Èn is voltam 17 éves és sokat buliztam, de azt gondolom, hogy amit én kaptam nevelést, amit nekem tettek a szülei határokat azok abszolút élhetök voltak.

Ja most még aprócska 3 év alatti la´nyaim vannak, de remélem ugyan ezt az elveket tudom nekik tarani.


17 évesen már volt barátom, de nem aludhattunk együtt. Anyukámt udta, hogy néha sexeltünk, de még az ottalvást korainak tartotta. Viszont egymásnál lehettünk.

Anyukám mindig nyiltságra kért. Nem volt túl jó kapcsolatunk, és sok tabu téma volt nála(pl sex és hasonlók neki kényesebb volt mint nekem beszélni, így hagytuk a témát).

De nyiltságra kért. Ha barátnönél aludtam akkor ott kellett aludnom, és ha 1x hazugágon ért volna soha többet se pasi, se barátnö. ìgy be is tartottam a szabályokat.

Tanulás szerintem sokban függ kinek mennyire megy. Ha jó tanuló, akkor a tini korban is elvárnám töle. Nekem ami hiányzott, hogy anyukám soha nem tanult velem, soha nem segített megmutatni hogyan is kellene tanulni, esetleg együtt átnézni, elolvasni dolgokat. Èn mindenképpen szeretném ezeket megmutatni a lányaimnak. Szeretném hogy szeressenek tanulni, mert most felnöttként imádok tanulni, érdekes dolgokat olvasni.


Öltözködésben én már most a 3 éves lányomnak segítek. Már kezdi kiválasztani mit szeretne, és megmutatom neki mi mivel illik össze. Mar mondja, hogy csinos akar lenni, akkor megmutatom mivel lehet csinos, és mi nem illik rá. Mivel 17 évesen én adom a pénzt neki ruhákra, így simán eltudunk menni együtt shoppingolni és megfelelö darabokat össze válogatni, akár 1-2 barátnö társaságában is, akár magazinokat fellapozva megmutathatja mi az elképzelése és megnézzük mi mivel illik össze. Szeretném megmutanti nekik, hogyan lehet sexi de nem kur vás 17 évesen az ember, hogy az iskola és a discko között mi a külömbség. Miben megy az ember egy szinházba és miben egy partira...

Sminkben ugyan ez.


Szerintem nem tiltani és engedni kell, hanem megmutatni mit is lehet tenni. Viszsa gondolni saját tini korunkra és segíteni nekik.


Ha pl disckoba indulna és iszonyatosan lenne felöltözve, akkor megkérném üljön le, és gondolkodjunk ezen a dolgon. Lefényképezném, hogyan is néz ki, és megkérdezném mit szertene, hogyan akar kinézni. Majd együtt a neten megnézzük mit akar, és megmutatnám neki, hogyan érheti el azt amit szeretne annélkül, hogy röhejesen nézzen ki.

2013. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, én nem szülő vagyok, de èn is 17 éves, és akkor gondoltam már leírom. Hát, igazából engem elég szabad stílusban nevelnek otthon, és nem szenevedtem hiányt semmiben, szóval nem is akarnak ezzel semmit kompenzálni. Nem szabják meg, miben járjak, hogyan sminkeljek. Például olyanra vágatom, festem amilyenre szeretném. Mosk készülök liluni :) negyed tizenkettőig engednek el így nyáron, vagy utolsó buszig. Tanulás terén legyen meg legalább mindenből a hármas, de viszonylag okésan tanulok. Bár ritkán jároj el otthonról,olyankor iszogatunk a barátaimmal. Azért se szólnak. Igen, sajnos dohányzom is.. de azt mondták 16 éves korom után rágyújthatok. Úgy maradtam.. azon ki voltak akadva, hogy volt egy tíz évvel idősebb barátom, de én is rájöttem hogy butaság, és nem volt a kapcsolat hosszúéletű. Piercingekért, tetoválásokért sem szóltak be. Én igazából elég visszahúzódó vagyok, és az önbizalomhiányomat a külsőm változtatásában élem ki. Egy új hajszíntől tényleg boldogabb vagy. Ők meg úgy vannnak vele, hogy ezt az utat ők már végigjárták, hadd tudjam meg én is, hogy milyen. A testem meg az én testem, én cseszem el, tehát ezeket mondják, én meg kapok az alkalmon. Edig összvissz az az egy barátom volt, amit ott fentebb írtabb, csodák csodájára még szűz is vagyok :D

remélem azért segítettem. :))

2013. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi a hibákért;

*boldogabb vagyok

* az elején amikor meg vágásról meg festésről van szó, a hajamról írok

:)

2013. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj en se caguok sxilo janem 15eves csaj. De hs 17 eves lennek vagyis lenb egy gyerekem azt engednem meg neki hogy sminkejjen a szajars.max meg a szemejera de tobbet nem oltozkodesre azt amit akar csak ne legyen vad.
2013. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!