Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél, ha a kamasz...

Mit tennél, ha a kamasz lányodról/fiadról kiderülne, hogy vagdossa magát?

Figyelt kérdés

2013. aug. 4. 16:09
1 2
 1/16 anonim válasza:
92%
Akkor elgondolkoznék, hogy mi lehet a gond, amiért ilyet tesz. Talán magamba is néznék, mert lehet ott van a probléma.
2013. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Megkérdezném, megbolondult-e, mi ez az új hóbort és hogy miért nem értelmes dolgokba öli az energiáit. Elmagyaráznám neki, hogy a mi időnkben nem volt divat az ilyen, jó volna, ha abbahagyná, mert olyan nyaklevest kap, hogy a fal adja a másikat, majd akkor nem divatol.
2013. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Tutira elsírnám magamat, átölelném, és megmondanám neki, hogy mennyire szeretem.

Az apja ugyanezt tenné sírás nélkül.

Aztán megkérdezném, mióta és miért teszi, biztatnám, hogy beszéljen, mondja el az érzéseit.

Ennek függvényében keresnénk aztán gyógyírt, megoldást.

2013. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Hát én nem bőgnék ezen,jéééézusom!Megmondanám neki,hogy ne vagdosd magad,mert örökre megmarad és mindenki megfog vetni érte,azt hiszik majd,hogy nem vagy normális.Amúgy meg elmondanám neki,hogy mostantól mondjon el minden problémáját és megoldjuk.
2013. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Próbálnám megbeszélni vele, hogy mi lehet a baj, valamint azt is, hogy menjünk el orvoshoz, ha szükséges, hogy könnyebben meg lehessen oldani.
2013. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%

#3-as:

Te komolyan sírnál? Jó, nem rosszindulatból, de én ezen nem sírnék, és nem is ölelgetném, inkább kiakadnék.

Szerintem én leülnék vele, és elmondanám, hogyha el nem felejti ezt a dolgot akkor olyan pofont kap.. de tényleg, nem vagyok az erőszak híve, de ez már több, mint sok. Mellesleg megbeszélném vele ezt hogy miért teszi.

2013. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

6-os, igen, engem én komolyan venném ezt a problémát, és vsz. sírnék is rajta. Az empátiával többet segíthet egy szülő, mint a fenyegetéssel (én is kérdezhetném, hogy komolyan gondolod a pofont...? csak rontanál a helyzeten).


Ha valaki, egy kamasz vagdossa magát, az bizony komolyan kell venni, és az okait fel kell tárni ahhoz, hogy a dolgok megoldódjanak. Egy ráförmedéssel, meg nem értéssel (divatból még a kamaszok sem csinálnak ilyet!) az ember csak távolabb kerül a gyerekétől.


A sírás meg arra vonatkozik, hogy első körben az jutna eszembe, hogy valamit kra elrontottam az alapoknál... egy elrontott gyerek a szülő hibáit tükrözi! Úgyhogy jobb, ha a szülő magának adja az első pofont egy ilyen helyzeten!

2013. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem szidnám le, mert attól csak mégjobban bezárkózna.

Megkérdezném mi a gond, miért teszi ezt magával, mi okozza. Ha nem mondana semmit akkor meg irány a pszichológus.

De mindenesetre nagyon odaifigyelnék. Nem csak rá, hanem a szokásaira és a dolgokra is, amik körülveszik őt. (Gondolok itt barátokra, családtagokra stb. Bármire, ami nekem gyanúsnak tűnik, amire eddig nem figyeltem fel. Mert lehet ott van a gond forrása.)

2013. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen abszurdnak tartom, hogy itt egyes emberek azt gondolják, hogy ezt "divatból" csinálják, és hogy egy pofon segít.

Általában olyan emberek csonkítják magukat, akik nem egészségesek lelkileg, problémájuk van. Szerinted, ha jól leszidnád és megütnéd, akkor lelkileg egészségesebb lenne?

Őrületes.. :)


Én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy mi a baj, miért csinálja, mi bántja, ha szükséges, pszichológushoz vinném, és nagyon odafigyelnék rá.

2013. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Beiratnám boxra. Ott kiélhetné a felesleges agresszióit. Vagy elvinném szétnézni a világ szerencsétlenebbik részeire, az éhező és aidses gyerekek közé. Vagy vennék neki valami szabásmintát, hátha attól észhez tér.
2013. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!