Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam egyáltalán nem...

15 éves fiam egyáltalán nem fogad nekem szót, csavarog, megbukott, nem tudok vele beszélgetni... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egyedül nevelem, próbálok jó anyja lenni, beszélgetni vele, meggyőzni, hogy tanulni jó, érdeklődöm a barátairól, semmi nem használ. Nem tartja be a szabályokat, hogy mikor kellene hazajönnie, órákat késik, kikészít teljesen.
2008. jún. 28. 22:54
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
100%
Átérzem a gondodat. Az én fiam 16 éves. Bár a tiédhez képest kifejezetten "jó" gyerek. Persze az is igaz, hogy én igencsak partnerként kezelem. Jó a kapcsolatunk. Soha, de soha nem hazudtam neki, akkor sem amikor kicsi volt. Ezt mindig tudatosítom is vele, hogy az ember a szeretteinek nem hazudik, akkor sem ha disznóságot csinál és ezért letolás jár. Egy veszekedés belefér, de a hazugság nem. Egész kicsi korában megtanítottam, hogy óvodából, iskolából, munkából a legelső út hazafelévezet, mert aki otthon van az várja, aggódik a hazatérőért. Utána el lehet kéretzkedni, de haza kell jönni. Az iskolában, ha a szülői értekezleten, vagy fogadóórán szóltak rá, mindig őt védtem, és ezt közöltem is a pedagógussal és a fiammal is. Hiszen nekem kutya kötelességem őt megvédeni a világgal szemben is. Mindezekkel ő tisztában van, ügyes, önálló értelmes srác. Mindenki irigykedik rá. Persze nem tudják, hogy otthon sokszor el kell vele beszélgetnem, mert a kamaszkori rossz stílusával megbánt, meg hát nálunk is gond, hogy nem túl sokat tesz a tanulásra. Sok sikert, remélem adtam némi vígaszt.
2008. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
A barátaid közül keress 1 olyan férfit akire felnézhet hogy legyen példaképe!!! Ez nagyon fontos ilyen korba! Tudom hisz én is átéltem csak nekem az apám volt a példakép! De attól független mi is lógtunk a haverokkal tehát ha nagyon meg akarod fogni a fiadat akkor hagyd neki h elmenjen!!! Én is azóta nem megyek semerre lógni mióta anno rám hagyták ezeket!!! Próbáld meg ezt hátha segít!!!
2008. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
add intézetbe! eddig ez nekem mind a 9 gyermekemnél bejött;)
2008. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
68%
Egy anyai pofon vagy kettö lehet jobb belátásra bírná aztán meg szobafogság oszt ráér már gondolkodni hogy ki az úr a háznál
2009. febr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
ja azzal biztos nagyon sokat el fog érni...
2009. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
37%
Kéne szigor kevasebb gép és tévé ha továb fajul az eset akov verni kell tanulni elkéne beszélgetni nevelési tanásacoval meg persze vele
2009. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!