Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti lemondanátok a 13 éves...

Ti lemondanátok a 13 éves fiatokról?

Figyelt kérdés

Elváltam az apjától,ő másik városban él,ő sem akarja befogadni,annyira zűrös dolgai vannak a fiunknak!

Van párom,3 éve élünk együtt.Eleinte nagyon jól megvoltunk,aztán a fiam elkezdett kamaszodni,rossz társaságba keveredett,rossz példát is látott maga előtt,ami neki persze tetszett.Most már ott tart,hogy haza sem jön,ha igen,csak lopni,rongálni,fenyegetőzni!

Mindent zárunk,amit csak lehet,de még a mosóport is ellopja.

Valószínű iszik és drogot is fogyaszt.

A rendőrség többször hozta haza éjszaka,de ők sem tudnak mit kezdeni vele,mivel gyerek.

Rengeteget beszélgettünk vele,már MINDENT megpróbáltunk,de teljesen hatástalan.

Már félek tőle,késsel fenyeget!

A családsegítő azt mondja,csak egy lehetőség van,ha felfüggesztem a szülői felügyeleti jogomat és nevelőszülőknek adom!Élhetetlen ez a helyzet!


De mégiscsak a fiam,hogy tehetnék ilyet?Mit fog gondolni rólam évek múlva?"Hogy lemondott róla az anyja!!!"



2013. aug. 8. 17:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanék le róla, elhisze hogy angyon nehéz helyzet de én igenis kirángatnám ebből a gyerekemet. ha kell elköltöznék akár másik országba is, kiemelném ebből a környezetből. Kezelésre járnék vele pszichológushoz stb. AZt tudod mikor kezdődött ez? Mi váltotta ki belőle. A gyerekek nem ilyen korba szoktak rossz társaságba keveredni mivel ekkora gyerek még el sem jár annyit, föleg nem ilyen helyekre és nem az éjszakába. Ez a gyerek egyértelműen lázad, azt kell kideriteni mi elle. ellened? a párod ellen? Hogy nincs elég figylem ráforditva (szinte mindig eza gond, nem kap elég figylemet, szeretet)
2013. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%

Szeretni kéne azt a fiút. Úgy tűnik, csak nyűg a saját szüleinek. Nyilván nem hülye és érzi ezt már jó ideje. Ezért indult ferde útra is. :(


Nem mondom hogy könnyű a helyzet, mert már nem tegnap kezdődött, de ha fontos Neked, akkor családsegítőbe kéne menni, terápiára, haza fogadni, és SZERETNI nagyon.

2013. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
ha drogozik, iszik, hosszú távra elvonóba vinném. messze költöznék a megszokott helyétől, szakemberhez járnék vele és keresném azt a pontot, ahol elrontottam.
2013. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A szívem azt mondja,ne mondjak le róla!

Az unokatesója lány,és 19 éves,régen jóban voltak.Most van a lánynak egy drog díler barátja,akinek sok pénze van,szintén 13 évesen kezdte.Hát ő a rossz példa!!!

szépen kértem a lányt,hogy ne meséljenek semmit a fiamnak,de ez nem így történt.Most már tiltom is,de hiába!Igaz,már ők sem állnak vele szóba,gondolom félnek,nehogy lebuktassa őket!


Gyűlöl minket a fiam,mert nem adunk neki pénzt,mert szabályozni szeretnénk.

Hidd el,az életünk csak róla szól,nem hanyagoltuk el,tényleg mindent megpróbáltunk.

Az iskolából kirugták,most magántanuló,de megbukott,pótvizsgáznia kéne,szerintem ott is megbukik,hiszen nem tanul,nem megy el a magántanárhoz sem.


Azt mondja,az utcán akar élni,és majd megteremti magának ami kell.


De ezt hogy hagyhatja egy anya?Törvényileg sem lehet!

2013. aug. 8. 18:16
 5/29 A kérdező kommentje:

Szerintem aki nem volt ilyen helyzetben,vagy nem szakember,nem is ,vagy csak nehezen tudja átlátni,átélni ezt a helyzetet!


Nem szeretnék tragédiát,pedig a szakemberek ezt mondják!

Ja igen!!!Minden szakembernél voltam már vele!Vagy nem beszél,vagy hazudik!Vagy kineveti őket!Még a rendőröket is,nagyon tisztában van a jogaival!(A teszteknél magas IQ szint jött ki!)

2013. aug. 8. 18:24
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
13 éves gyerekről van szó,nem csak beszélgetni kell vele legyetek kemények,lehet két-három pofon is,vidd el pszichológushoz,mi az hogy fenyegetőzik basszus miylen szülők vagytok ti?
2013. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Attól,hogy valakinek magas az iq szintje még nem biztos,hogy értelmes,és életrevaló..
2013. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

ige, ezt én sem értem, h. nem lehet egy 13 évest kordában tartani... hetedikes. ilyen idős koromban ha olyat csináltam, anyám úgy megkent, h. rögtön észhez tértem.

hogyhpgy fenyeget? meg félsz tőle? őszintén nem értem. de ahogy leírod, inkábbb a saját érdekében felnyomnám a rendőrségen, ha semmi más mem működik. inkább börtönben legyen, mint egy aranylövés után koporsóban.

2013. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Olvass könyveket a drog függőségről. Pontosan megfelel a viselkedése egy drogosénak (Pl. Csernus Imre: Drogma)

Elvonóra kéne vinni.

2013. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
az apuka mit szól mindehhez? Tartják a kapcsolatot? Szeritnem tuti hiányzik enki az apai szigor.
2013. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!