Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnátok ha 15 éves...

Mit csinálnátok ha 15 éves fiatokról, aki egyébként nagyon jó tanuló, kiderülne hogy cigi és drog függő és bulikban rengeteget piál?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon sajnálnám és hosszan elbeszélgetnék vele, hogy a jegyek az csak egy dolog. Hogy milyen lesz a személyisége ezek után, az meg egy másik. 15 évesen pedig az ÉN fiam nem lesz se cigi, se drogfüggő és tuti nem fog bulikban piálni, mivel 15 évesen nem jár ilyen helyekre. A sulin és a legjobb barátján kívül sehová nem fog járni, amíg érettebb nem lesz. De szerintem az a szülő, akinek a 15 éves GYEREKE bulizni jár, az ezeken ne lepődjön meg.
2012. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

biztosan függő?

kikkel jár bulizni?

biztos kapna egy fejmosást, aztán megpróbálnám kideríteni,h kitől szerzi a drogot

lehet, h a szülők között is robbantanék, beszélnék a fiam barátainak a szüleivel, (fiam nélkül), hisz biztosan nem csak az én fiam csinálja

elküldeném nyáron dolgozni, diákmunkára és az így szerzett pénzből kéne eltartania magát és a bulijat, nyaralását, ruhát, hobbit stb. nyárra

és elmennék egy szakemberhez, egy pszichológushoz a fiammal és a férjemmel együtt, hogy segítsen, hisz annak, h így viselkedik a család az oka és csak a család tud segíteni

2012. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
Maga finanszírozza a bulit, nyaralást, ruhát, hobbit? 15 éves az ég áldjon meg! Otthon marad és kész, nincs több buli, se haverok, se nyaralás! Ennyit ezekről! A barátok szüleit mindenképp megkeresném!
2012. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem engedtek 15 evesen bulikba anno.

Volt hogy többet sikerült inni a kelletenel, de ez ritka volt. Egyebkent mindig jol viselkedtünk. Mert mi nem csak szexualis felvilagositast kaptunk, hanem bizonyos erkölcsi elvarasokat is tamasztottak. Es azt is a tudtunkra adtak hogy mik a következmenyei(egeszsegileg es hogy mit fognak velünk csinalni ha kiderül.)

Szoval meg voltunk nevelve.

Masreszt ahogy az elöttem szolo is irja, sajat penzböl buliztunk es öltözködtünk. Ha az embernek a diakmunkas penzböl kell gazdalkodnia, nagyon meggondolja hogy mire költi.

Drogot mindig fog tudni venni ha akar. Az lenne a lenyeg hogy ne akarjon. Beszelgess el vele. Mond el mit varsz töle. Az hogy valaki jo tanulo meg nem minden.

Es addig amig vissza nem szerzi bizalmad ne engedd sehova.

22L

2012. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen én is eljárhattam bulizni. Inni nem ittam sosem egyszer próbáltam ki a drogot de nem élek vele és nem is fogok mert nagyon rossz. A cigit pedig tudják apuék abba nem szolnak bele mert minél jobban tiltják annál jobban csinálom.

17/L

2012. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
az a baj a szülőkkel, hogy nem igazán értik ezt a mai világot. hatalmas szakadék van a mi fiatalságunk és az ő fiatalságuk között, pedig években nézve nem sok telt el. én 21 éves vagyok és a mai 15-16 évesek viselkedése nekem már durva. pedig nem vagyok túl idős, legalábbis azt hiszem. tény, hogy mindent túlzásba visznek, úgy élnek, mintha nem lenne holnap, semmi sem számít, csak a buli meg a haverok.. kérdés, hogy ez hova vezet. manapság egy bulihoz már hozzátartozik, hogy isznak és ilyen kemény szóval élve "drogoznak". tudom, mert tudom. én is szívtam füves cigit, ettől nem lettem függő. alkalmanként egy száltól senkinek semmi baja nem lesz, csak egy szülő szemében ez teljesen máshogy hat. érthető, hogy aggódik a gyerekéért, hiszen ki tudja, hogy mi baja lehet ezektől a szerektől. bár a fű még hagyján, a disco drogok az igazán veszélyesek. sajnos ilyen helyzetben nem tudom mit tennék. hamarosan anya leszek és bár megfogadtam, hogy az ilyen dolgokat megfontoltan és rugalmasan fogom kezelni, úgy érzem ha az embernek a saját gyerekéről van szó, akkor képtelenség higgadtan kezelni az ilyet. talán kevesebb zsebpénzt adnék neki, de először is mélyen elbeszélgetnék vele és közölném, hogy mennyi baja lehet ezektől a szerektől. és ha most nincs is, még lehet, ha egy év múlva sincs, még akkor is lehet. bármikor. tuti, hogy nem engedném el bulizni, főleg ha ez kiderült.. gondolkodjon el a jövőjén, hogy mit akar és mennyire fontosak neki ezek az emberek, mert most jó havernak tűnnek, de vajon kire számíthatna, ha igazán szüksége lenne rá? én megtanultam, az ilyenek csak bulihaverok és igazán az ember csak a családjára számíthat. de ezt egy 15 évesnek nehéz lesz elmagyarázni...
2012. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
próbálnék rájonni,hogy mit rontottam el a nevelésében
2012. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Én is 15 éves koromban szívtam először fűvet. 13 éves koromban szoktam rá a cigire és sokat is ittam de nem jártam bulikba , tehát ennek nem feltétlenül a buli az oka. Én még mindig cigizek de nem szívok füvet és mértékkel iszok mert kinőttem ezt a korszakomat. Majd talán ő is abba hagyja ha nem akkor ne adj neki annyi pénzt . Ha a fűnél keményebb drogokat használ akkor van nagy baj .
2012. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

Azt kérdezném magamtól, hogy mikor és mit rontottam el ennyire. :(


És azt hiszem nagyon kétségbe lennék esve, és nagyon szomorú lennék :(

2012. jún. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én engedném bulizni mert engem is engedtek

mégsem ittam, drogoztam

Úgy kell nevelnem, hogy ő se tegye meg.

És saját magáért, nem azért mert fél tőlem, vagy én megtiltottam

2012. jún. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!