Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti lemondanátok az egyik...

Ti lemondanátok az egyik álmotokról és a tanulásról, egy másik álmotok egy kisbaba érkezése miatt?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, olyan családom van ahol elítélik akiknek nem a tanulás és a karrier a legfontosabb.

Nemrég még azt hittem, hogy nekem is ezek a dolgok a fontosak, mentőtiszt szeretnék még mindig lenni, de állapotos vagyok és a kettő nem egyeztethető össze. A mentőzés kemény dolgok, nem egy kisgyermekes anyukának való, így erről le kell mondanom.

A tanulást nem örökre hagynám abba, csak most felfüggesztem.

Szerintetek is ekkora nagy bűn elpazarolni az eszem, a tehetségem a kisbaba érkezése miatt? Mert a szüleim szerint ennél nagyobb bűn nem létezik.

3 éve vagyunk együtt a párommal, Ő 25 éves.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 21. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Hát, hogy bűn vagy nem, mindenki ítélje meg maga. De ezek szerint ez az álom nem volt olyan nagyon fontos. Ha az lett volna, akkor mindent megteszel, hogy ne legyél terhes.

Én inkább a korod miatt aggódnék. Baromi hamar szülsz. Bár láttunk már csodát, igaz, nem olyan sokat, hogy felelős szülő vált a gyerekből...

Ja, és gyerek mellett iszonyat nehéz tanulni. Meg minden más sokkal nehezebb, mint gyerek nélkül.

2012. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Mosolyogtam a kérdésen, mert én most épp végzős vagyok mentőtiszt szakon és szintén lány. Összeegyeztethető, ha igazán akarod. Az elméleti tárgyakkal a baba mellett is tudsz haladni, a gyakorlatokat pedig a megszületése után is tudod teljesíteni. Szerintem minden megoldható, csak akarni kell! Az egyik nem zárja ki a másikat!
2012. okt. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Mivel már a baba ott van a pocidban, a kérdés el van döntve. :-)

Tanulni tanulhatsz még, nem kell véglegesen feladnod semmit.

2012. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ugyan már, én akkor lettem terhes amikor elkezdtem a gimit, a főiskolát meg mellette raktam le...a világon semmiben nem akadályozott....Semmit nem pazarolsz el, csak egy kicsit később valósítod meg, a szüleidnek üzenem, hogy ennél sokkalta nagyobb bűnök vannak...Sok sikert és kitartást a babához és sok boldogságot!
2012. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Tévhit,hogy gyerek mellett nehéz tanulni! A férjem unokatestvére 2 gyerek mellett tett le 2 állam vizsgát is sikeresen,hozzá teszem a kisebbik gyerek akkor még csak 2 éves volt! Minden csak akarat és idő beosztás kérdése,és nagyon sokat számít a partner is! Ha a kérdező párja segíti őt a gyereknevelésben igenis megoldható a tanulás is! Egyáltalán nem vállal korán gyereket én 19 évesen lettem terhes a kisfiammal Ő most januárban tölti a 4 et és soha eszembe jutott,hogy inkább bulizok vagy bármi más,mindig a kisfiam volt,és lesz is az első! Igen tudom a mai fiatalok többsége felelőtlen,én is az voltam addig a pillanatig míg meg nem született a kisfiam! Onnantól kezdve 360 fokos fordulatot vett az életem, felelősség teljes lettem! Szóval kedves kérdező, ne aggódj ha nagyobb lesz a pici 2-3 éves folytathatod a tanulmányaid :)!
2012. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lemondanék. Bár ahogy írták a többiek is, később még tanulhatsz. Boldog babavárást. Egy 3,5 éves kis csávó anyukája. Az anyaság a világon a legjobb dolog majd meglátod.
2012. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok! :) Van két álmod. Ebből az egyik sikerült! :) Meglátod a másik is fog! Igaz nehéz, de gyerkőc mellett tanultam, és államvizsgáztam le, nem bántam meg az egyiket sem. Fiatalságodnak hála, rengeteg időd van tanulni,akár több végzettséged is lehet. Nem üti ki egyik a másikat. Igaz, a partner nagyon fontos, vagy egy segítő nagymami, aki a vizsgaidőszak kellős közepén tud vigyázni a lurkóra!

Nem pazarolod el az eszed, hiszen egy, két, vagy három év múlva ha folytatod, akkor is ugyanúgy fog majd az agyad mint most, és veheted mindezt kihívásnak is amit a sorstól kaptál, hogy bebizonyítsad szüledinek, hogy képes vagy rá.

Egy kisbabánál nincs nagyobb ajándék a világon!

Minden jót neked!!!

2012. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha már így alakult a baba lenne nekem a legfontosabb.
2012. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ETK-ra járok (igaz nem mentőtisztire, hanem védőnőre, de később szeretném elvégezni levelezőn a szülésznőit is), és nagyon sok a kismama és a kisgyermek(ek)et nevelő anyuka :) Sőt, mi épp rajta vagyunk a próbálkozáson, úgyhogy lehetséges, hogy én is az egyetem alatt fogok szülni! Időbeosztás kérdése, és egyáltalán nem nehezebb... Szerintem, ha a baba már kicsit nagyobb (1-2 éves), nyugodtan vágj bele a mentőtisztibe, simán időben vagy! :)
2012. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, ugyis mindenki a magáét írja... Azt, hogy te hogyan fogod megélni az anyaságot majd csak a szülés után fogd megtudni. Ha lesz sok segítséged, akkor a suli is meglesz. Viszont ha a párod vagy a családod semmiben sem segít akkor majd annak is örülni fogsz ha hajat mosni lesz időd... Én azt kívánom neked, hogy sikerüljön mind a kettő, mert a tanulás és az anyaság is nagy kihívás!!!
2012. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!