Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült vki a II női klinikán?...

Szült vki a II női klinikán? Mi volt a tapasztalat? Dr Takács Györgyről pozitívum, negatívum is érdekelne!

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott szültem, de a dokidat nem ismerem sajnos. Ha ennek ellenére tudok segíteni, kérdezz bátran!
2009. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

miket kellett bevinned?

a babának mire volt odabent szüksége, amit neked kellett biztosítani?

milyenek a nővérek?

császárral fogok szülni ezért is érdekelne az odabenti hozzáállás, ellátás

25 hetes kismama

2009. jan. 20. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent vittem, amit általában az ember a kórházba visz.

+ még vigyél: Domestos törlőkendőt (a WC-t letakarítani, ha szükséges), folyékony szappant (nincs a mosdóban), kispárnát (amúgy nagyon kényelmetlenek az ágyak), ha van mellszívód, akkor vidd azt is; a gyereknek mindenképpen vigyél cumisüveget (ha nem tud szopizni, cukros vizet adnak, de én inkább adtam a gyereknek, így nem sárgult be), mert amit ők adnak, az rettenetes. Vigyél bimbóvédőt, ha van olyanod, mert bent a szoptatósnál azt hiszem, h 2000 Ft. Vigyél egy kisebb méretű rucit, mert adnak a gyerekre ruhát, de volt olyan, h az én picike kislányomra 62-es(!) rugdalózót adtak, és amikor az éhségtől piszkálta a száját, a ruha hosszú ujja kidörzsölte a pofiját. Vigyél a kicsinek pelenkát (rongy pelust is), popsitörlőt; krém van, de nekem nem tetszett, vihetsz azt is. A csecsemősök fürdetik, de tisztába Neked kell majd tenni napközben. Vigyél neki sapit, kesztyűt, zoknit, hazajövetelhez ruhát.

Magadnak Tena betétet + hálós bugyit, vagy Tena bugyit. Két papucsot, törölközőt többet is (min 2 db f.lepedőt, meg 1 kéztörlőt). Evőeszközt. Újságos járkál, de vihetsz vmit, ami kikapcsol (mp3, könyv, rejtvény).

Az őrzőbe nem engedték bevinni (műtét után) az utcai ruháimat, haza kellett hoznia a páromnak. Az őrzőben a nővérek egy része kedves, a többi nem, a terhespathológián kedvesek a nővérek. A csecsemősök nagyon rendesek, és nyugodtn fordulhatsz hozzájuk, vagy a szoptatóshoz bármivel, nagyon segítőkészek.

A gyermekágyas osztály nem túl jó, de kibírható. Sztem az ötágyas szoba jobb, mint a magán, legalább van kihez szólni, meg tapasztalatokat cserélni. Az nem jó, h mkinek éjjel is bent van a szobában a gyereke, de szintén ki lehet bírni. A gyermekágyas nővérek mkit "anyukáznak", ami idegesítő, amúgy nem vmi kedvesek. Látogató este 7-ig jöhet (indokolt esetben este 8), a gyereket csak üvegfalon keresztül nézhetik meg. Hozzád sem mehetnek be a szobába, csak Te ülhetsz ki beszélgetni. Műtét napján (engem reggel 5-kor műtöttek) dél körül kötelező felkelni, megpróbálni felülni, menni, és ha el tudsz jutni a mosdóig, kis segítséggel meg kell fürödni. (derék fölött cicamosdás a csapnál, alatta óvatos zuhany) Ha "jól" vagy, másnap lekerülsz a gyermekágyra, ahol végre megkapod a babádat. Amúgy az őrzőbe is felhozzák egy kicsit délután. Őrzőbe egyszerre csak egy látogató jöhet be, nem sok időre.

A második napon adnak ricinust, nem jó, de muszáj, addig nemveszik ki a tűt a kezedből, amíg nem "produkáltál" vmit. (és ne hazudj, mert tényleg fontos, h hasi műtét után beinduljanak a belek) Naponta 2 szuri jár, egy méhösszehúzó és egy véralvadásgátló. A hazajövetel napján azt mondják, h vegyél Aspirin-t, de nem sima kell, hanem Forte!!! (véralvadásgátló, 6 hétig napi egyet kell bevenni)

Ja, a méhösszehúzó nagyon kellemetlen görcsöket csinál! Tüsszenteni, köhögni, nevetni, ágyról felkelni nagyon nehéz és fájdalmas, arra készülj fel!

Ha akarsz írni, vigyél babanaplót vagy füzetet.

Meleg van, a zoknit nem fogod hiányolni, de ha fázós vagy, azt is tegyél be!

Fényképezőgép az apukának (Te csak egy pillanatra láthatod a gyereket, hacsak nem altatást kérsz), de azt utána adja át, ha akarsz fényképeket csinálni.

Ha lányod lesz:

fülbevaló: ha viszel be, akkor ott kiszúrják a gyerek fülét és beleteszik (pénzért persze) a hazutazás napján.

Fúú, mit írjak még? Ha eszembe jut vmi, megírom, vagy kérdezz és válaszolok!

2009. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az jutott eszembe még: nincs kpaszkodó a WC-ben (az őrzőben sem), és az ágyakon sincs semmi, amin fel tudna az ember húzódzkodni. Sajnos. Mi hiába mondtuk, az osztályon azt mondták, ez nem az intenzív, az őrzőben pedig azt a választ kaptuk, h nem öregek otthona. :/ Az ágyak pedig magasak, nagyon nehéz boldogulni, kiülni a szélére, ... Vis nekem az volt (167 cm vagyok).
2009. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h ezeket megírtad!

A magassággal akkor bajban leszek, mert 163 cm vagyok!

Mennyi ideig kell bent lenni?

Mikor kell befeküdni?

Ezeket sajnos még nem tudom!

Még egyszer köszönöm a válaszod!

2009. jan. 22. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy hetet töltöttem ott.

A terminusom napján kellet befeküdnöm a pathológiára, de szerencsém volt, mert másnap délelőtt megindult a magzatvíz. Délután 1-kor lekerültem a vajúdóba (több vizsgálat után), éjfélig ott kellett lennem kikötve a CTG-hez (szörnyű volt!). Bekerültem a szülőszobába ezután, hajnali fél 5-ig próbálkoztunk, aztán császár lett a vége.

Fél 7 körül kerültem az őrzőbe, másnap délelőttig kellett ott lenni, és még 3 napot töltöttem a gyermekágyas osztályon.

Tehát császár után 4-5 napot kell bent lenni.

2009. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. :)

A pathológián amúgy kényelmetlenebb az ágy, mint a gyermekágyon, de ott meg már úgy fájt minden, h teljesen mindegy volt!

Három apró segítség:

1. ágy szélén ülni úgy kényelmesebb, ha a gyerek "kocsijának" az aljára teszed a lábad!

2. ne félj kérdezni a csecsemősöktől, főleg szopi miatt érdemes!

3. az ágyon fordulni és feküdni jobb úgy, h kicsit feljebb emeled a háttámlát (vízszintesben nehezebb sztem)!

Ha van még kérdésed írd meg nyugodtan ide, vagy ha gondolod, írtam mailt, tehát tudsz pv-be is!

2009. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!