Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Suli kezdés? Hogyan lesz ez?

Suli kezdés? Hogyan lesz ez?

Figyelt kérdés

Lassan itt a szeptember és kezdodik a suli.

Kozepsuliba megyek,senkit nem fogok ismerni,szval magamra leszek utalva.

Hogy van ott a ismerkedes? vagy valamit mondanátok?

Félek h nem lesznek barátaim ott

15/l


2013. aug. 18. 00:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
61%
Énis pont ebben a helyzetben vagyok:/:)
2013. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Osztálytársakkal úgyis összebarátkozol..

Felsőbbévesekhez meg odamehetsz, h "bocsi, meg tudnád mondani, melyika 26os terem" mondjuk.. aztán elkezdhetsz vele beszélgetni.. Vagy én pl ráírtam Facebookon az egyik felsőbbévesre (össze is jöttünk később) h milyen vidám szokott lenni és az adott napon meg milyen szomorú volt, tudok-e vmit segíteni, mert nagoyn szimpatikus...

2013. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jövendőbeli osztálytársaid 99%-a is ezen izgul.


Ne agyalj ezen, majd meglátod.

2013. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

vagy ha cigizel (nem jó szokás, de sajnos én is rászoktam..) akkor ha kimész cigizni lesznek ott felsőbbévesek, akikkel tudsz beszélgetni...

vagy ha vkitől kérsz egy szálat vagy adsz neki.. vagy tüzet kérsz.. :)

2013. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legjobb legalább tiszta lappal indulsz, nem kell félni barátkozz aztán majd alakul.
2013. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ja és mégvalami...

nálunk csak 2 embernek nincsenek barátai... Az egyiknek még év elején voltak, de amint vki nem értett velée egyet vmiben (pl kedvenc szín) és erre rájött, azonnal elhordta mindennek és a lehető legundorítóbb eszközöket bevetve próbált keresztbetenni annak, aki nem értett vele egyet.. a barátait is el akarta marni az illető mellől.. (ez egy lány)

a másik egy pasi.. mindig hazudik, úgy gondolja hogy ő a legokosabb, legbölcsebb ember a földön.. ("mit akarsz te azzal?? az csak egy 4es.. nekem nyelvvizsgám van gyökerek, örüljetek, hogy szóba állok veletek" stb.) mindig nyal a tanároknak és mindig mindenkit beköp mindenért (ha egy sört megiszik valaki a koliban és megtudja (mindegy az, hogy már a koliban itta meg, vagy még vasárnap mielőtt visszament) szól a nevelőknek, hogy szondáztassák meg..)

ha nem leszel ilyen, akkor szerintem jóban leszel egy csomó emberrel :)

2013. aug. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerkedj,de ne bízz SENKIBEN!Legyél kedves,segíts,de ne engedd,hogy kihasználjanak!Nekem is abból adódtak problémáim,hogy sokat segítettek,kedves voltam,meg bíztam.Pofára estem!

Azonnal érdemes kiválasztani azt az embert,aki a legszimpatikusabb,1-2 év alatt megismerni,aztán megbízhatsz benne.ELmondhatsz neki dolgokat,és ha nem hallod vissza,akkor nevezd ki a legjobb barátodnak/barátnődnek.Aki nem szimpatikus,annak mutass inkább közönyt.Aki szimpatikus lenne,de neki te mondjuk nem vagy az,akkor őt hagyd békén,SOHA NE NYOMULJ!

Amúgy most nagyon kifog nyílni a szemed,sok mindenre leszel figyelmes,nyitottabbá válsz,ezzel bátorságot kapsz az élethez,na meg pár bölcsességet is.Aki nem használta erre a középiskolás éveit a tanulás mellett,az nagyon béna volt,és felesleges volt bejárnia,elmehetett volna magántanulónak is.

Amit még ajánlok az az,hogy úgy menj be,hogy tudd,hogy nagyon különböző helyekről mentek.Én például olyanokkal találkoztam,-(pedig GYMS megyéről van szó,ott is Győrről-,akik nagyon megleptek.Megleptek azzal,hogy milyen az életfelfogásuk.Van,akiknek még nagyon kezdetleges,rossz értékrenddel rendelkeznek,és azt hiszik ezekről az értékekről,hogy ezek a fontosak az életben,mint PÉLDÁUL a pénz vagy a divat.Náluk háttérbe szorulnak a családi értékek és az igazi barát értékek.Nem tudják azt,hogy nekik csak nyalnak a többiek,hogy feljebb kerüljenek a ranglétrán,ami létezik minden középiskolában,ha bevalljuk,ha nem valljuk be.

Nem kell akkor sem félni,ha például kicsit önállóbban kell viselkednek,vagy helytállnod(bocs a sz*r helyesírásért!).Középiskolában jobb esetben az önállóságra is vagyunk nevelve,tehát hogy dolgokat például nekünk kell összeállítanunk,utánajárnunk..stb.Ez nem csak tanulnivalókra érvényes,hanem bármire ott a középiskolában.

Nálunk például általánosban nagy divat volt az,hogy szünetekben csapatostól(lányok) vécére járkáljunk,meg pletykáljunk.Na ez itt nem tűnt el teljesen,de már itt nem divat annyira,nem szokás.Van,amikor pedig komolyan akarunk beszélgetni,néhányan elröhögik,olyankor kell előtte félrevonulni,hogy megakadályozzuk a dolgok elviccelését.Az embernek középiskolában komolyodni kell,aki pedig züllik,az nem jár jól.A tanárok észreveszik,hogy ki milyen,nem csak abból,hogy milyen jegyeid vannak a naplóban.Komoly tanár-diák harcok zajlódhatnak le egy átlagos órán,ami pld.lehet,hogy sok ember számára mégsem átlagos,hiszen ezen múlik az év végi jegyük,vagy a félévi,vagy akár ezen múlik az,hogy folytathatják-e tovább azt,ahogy viselkednek,amit csinálnak..stb.Ha valaki bukásra áll és egész órán hülyéskedik,azt NEM FOGJÁK KEGYELEMBŐL ÁTENGEDNI.Amelyik tanár ezt mégis megteszi,az igazságtalan azokkal szemben,akik megküzdenek a hármasukért,négyesükért és vért izzadnak érte.

Az intelligenciádon múlik,hogy mennyire illeszkedsz be a környezetedbe.De itt az intelligencia NEM azt jelenti,hogy mennyi az IQ-d,hiszen lehetsz úgyis hülye,ha 180-as IQ-d van.Azt gondolom,hogy a tanároknak jár a minimum tisztelet,a diákokkal meg nyitottnak kell lenned,hogy észrevedd,hogy ki milyen és tudj szerezni barátokat,kiépíteni kapcsolatokat.


17/L-12.-es leszek,jövőre érettségi,már nagyon izgulok előre is..

2013. aug. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős érzés:)

Én is középsuliba megyek+kolesz

1 vkit ismerek

2013. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Legyél nyitott, kedves mindenkivel, de nagyon fontos, hogy tartsd meg a két lépés távolságot!

Mikor hatosztályos gimibe mentem, a gólyatábor elején a számomra legszimpatikusabb lánnyal kezdtem barátkozni, de a barátságunk kb. 2 hónap alatt véget is ért.. És már 2 éve a legjobb barátnőm az a lány, akit a legidegesítőbbnek tartottam eleinte. :)

Beszélgess másokkal, de csakis semleges témákról! Magadról ne mondj semmi olyat, amit nem szeretnél visszahallni másoktól.. Tehát ne bízz meg senkiben.

Illetve ami a legfontosabb, csakis önmagadat add! Ha nem teszed, és egyszer így, egyszer úgy reagálsz dolgokra, kétszínűnek hihetnek.

Ja, és ne beszélj ki senkit! Lehet nem mondasz annyira rosszat másról, de soha nem az eredi formában jut az ember fülébe a pletyka.

Hajrá!! :)

2013. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én most kezdek szakmát tanulni majd ősztől, két éves képzés lesz. Nem félek. Dolgoztam a nyáron és ott - ha nem is középiskolában, mert ott csupa jót kaptam így utólag visszagondolva -, rájöttem egy-két dologra.


Soha, de soha ne mutasd, hogy félsz az új dolgoktól! Az emberek azt szeretik, aki magabiztos, aki tudja, hol a helye, és aki tudja, mit csinál!


Soha, de soha NE beszélj magadról! Ne mondd el fűnek-fának az osztályban, hogy te kavartál xy-al és ez lett a vége, meg ehhez hasonlók. Az emberek akkor olyannak tartanak majd, amilyen voltál, hiába változtál meg, őket az nem fogja érdekelni, mert a múlt szaftosabb pletyka, mint a jelen. Beszélgess semleges dolgokról a padtársaddal pl mutatkozz be, kérdezd meg hogy van, miért idejött, mit szeret csinálni szabadidejében. Lehet, hogy sablon szöveg, de nem véletlenül találták ki. Egy vadidegenre soha nem szabad rázúdítani azt, ami volt, főleg akkor nem, ha már azt a korszakot lezárta. A Te esetedben: ne beszélj arról, milyen volt ált suliban, mit csináltál mit nem, mert nem tartozik rájuk. Egy csomó semleges téma van még: időjárás, könyvek, utazás, filmek, zene..


Ne görcsölj! Minden jön magától. Akinek szimpatikus leszel, az úgyis keresni fogja a társaságod. Ne játszd meg magad - szóval, ha szeretsz tanulni, akkor ne játssz el egy fenékriszáló divatmániás libát, mert nem fog jól állni.


Ami tehát a legfontosabb: add önmagad :)

Ha valaki szeret, úgyis önmagadért fog szeretni. És ez a lényeg!

Sok sikert :)

2013. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!