Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy kötelező lesz az óvoda 2014-től? Lesz hely vagy sem vagy ez csak hisztériakeltés? Vannak itt olyanok akik ebben a helyzetben óvi kezdés előtt állnak?

Figyelt kérdés
Az adatok szerint van elég férőhely az óvodákban Van ahol csoportszoba bővitésbe vagy uniós pénzekből óvodaépítésekbe kezdtek! van ahol konténer ovodákat állítanak fel! És most tárgyalják hogy a családi napközi is kiválthassa az óvit 5 éves korig

2013. máj. 29. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem hülyeség, ha pl a szülő otthon van a kistestvérrel akkor had döntsenek ők.
2013. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Nezd, ha valamit kotlezove tesznek, akkor annak a felteteleit is megteremtik. Ez esetben pl a 25 fos csoportletszamot majd megnovelik 40re....
2013. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Én Bp mellett lakom (1km-re). Itt semmi nincs csak újépitésú kertváros. Van egy magán bölcsi, ovi. Bp 2. kerülethez tartozunk ott nincs hely mert elég gyerek van ott is. 3km-re van egy nagyobb település ott már van ahol ki van irva az ajtóra hogy innen nem fogadnak gyereket. Igy marad a fietős (szerencsére ezen a körnéyken a legtöbb családnak ez nem gond) Vagy azt csinálják amit itt több anyuka hogyha van a 2. kerületben közeli ismerős,rokon bejelenti amgát oda pár hónapra állandó lakosnak, igy felveszik a gyerket. Több anyuka igy tett már. Ennyit erről hogy biztosítanak helyet. Mivel pénzesebb környék azt mondják járjon magánba a gyerek. (ezt állitólag önkormányzati dolgozó mondta)
2013. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Kislányom jövő májusban tölti be 3. életévét.

Az itteni óvoda vezető azt mondta, hogy ez szerinte elsősorban a hátrányos helyzetű gyerekek miatt lesz bevezetve, de így muszáj mindenkinek kötelezővé tenni. Így kapnak a gyerekek ellátást, napi egyszeri meleg ételt, és jó esetben nevelést is.

Rákérdeztem, hogy pl én mit tudok tenni, ha nem akarom hozni a közösségbe a tartósan beteg gyerekemet, mert megtehetem, hiszen otthon vagyok a kistesójával. Azt mondta, hogy elvileg köteles vagyok beíratni és hordani oviba, de ha nem viszem és az orvosunk leigazolja neki hogy beteg, akkor otthon maradhat következmények nélkül.

Én már előre félek, mert a kislányom így is ősztől tavaszig egyhuzamban beteg, fullad, mi lesz vele ha ovis lesz?!

2013. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

A jogszabály valójában úgy szól, hogy azok a gyerekek, akik adott év augusztus 31-ig betöltik a 3-at, azoknak kötelező. Sokan azt hiszik, hogy ez úgy működik, hogy a gyerek mondjuk január 10-én három éves lesz, 11-én mennie kell oviba. De ez nem igaz.


Amúgy kizártnak tartom, hogy lesz hely. Ugyanis most sincs, és nálunk már így is 30 fővel mennek a csoportok. Nálunk sok ovi van, de mind telt házas. Olyannyira, hogy van ahol már a tornatermet is be kellett fogni csoportszobának, és még így is utasítanak el gyerekeket. Egyik ovit sem bővítik és konténerek sincsenek.

2013. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy Magyarországon összességében több az ovis férőhely, mint az óvodás korú gyerek, de ez azért területenként nagy eltérést mutat. Nálunk (Dunakeszi), senkit nem vesznek fel az oviba, akinek anyukája otthon van a kistestvérrel, kapásból vagy tíz ilyenről tudok csak a közvetlen környezetemből, és ezek között nem csak 3, hanem 4, 4,5 éves nagy gyerekek is vannak. Volt olyan, hogy azért utasították el a gyereket, mert januárban fogja betölteni az 5 évet, úgyhogy csak jövőre kötelesek felvenni, amikor már 5 éves és 9 hónapos lesz. Ez azért botrányos.

Többen rákérdeztek a jelentkezéskor, hogy mégis akkor mi lesz jövőre, azt mondták nekik, hogy hiába bármi törvény, akkor sem fogják felvenni a gyerekeket, mert nem tudnak kétszer annyit bezsúfolni az oviba. Patthelyzet.

Az meg szép dolog, hogy a csana kiválthatja az ovit, akkor viszont legyen szíves valaki fizetni a térítési díjat helyettünk.

2013. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A törvény egy vicc már mikor meghozták pontosan tudta mindenki hogy nincs elég hely.
2013. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Alapjában véve jó, mert legalább a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek hamarabb kerülnek ellenőrzött körülmények közé. Sok olyan helyről jön, hogy az az egy kötelező év iskola előtt nagyon kevés.


Másrészt, nincs férőhely. Ezt biztos megoldják majd, más nem, ahogy írták úgy, hogy megemelik a csoport létszámot.


De én felháborítónak tartom, ha a családi napközit nem számítják be.


Nem érdekel, hogy az nem nevelési intézmény, meg inkább családias, majd nagycsoportba nevelik, ha már muszáj.


De akármilyen felháborítónak, szemétnek és sznobnak hangzik, ahogy most kinéz a jövő évi helyzet, én egyáltalán nem akarom, hogy a gyerekem egy túlzsúfolt, emelt csoport létszámos szardínia óvodába kelljen, hogy töltsön három évet, ahova most már kötelezően beadják az összes purgyét, ráomlik a vakolat, cukros tejbegrízt kap ebédre, meg zsírkarikás üres lebbencslevest stb. mert magánóvodába nem tudom vinni, nem azért, mert nem szánnánk rá, hanem azért, mert itt olyan nincsen.


Lehet, hogy nem kell burokban nevelni a gyereket, meg szegregálni, meg úristen mi lesz vele ilyen nevelés mellett, de basszus, ha már ránk kényszerítik, hogy csak az állami intézménybe lehessen beadni, akkor teremtsenek már olyan körülményeket is, hogy ne úgy érezzem, hogy a rohadt életbe csóró gyerekemet itt kell hagyni, mert előírja a törvény és a jobb helyre nem vihetem.


Nem kéne nekem elit óvoda, meg százezres tarifa, megfelelne az állami is, ha nem olyan lenne majd a helyzet, amilyennek így bő egy évvel előtte tűnik.

2013. máj. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!