Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszkorom beköszönte óta...

Kamaszkorom beköszönte óta labilis vagyok lelkileg. Hogy tudnék pszichológus nélkül segíteni magamon? Kamaszok, tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés
A barátom nem tud mit kezdeni a helyzetemmel. Ő nem egy érzelmes típus, így annyit tud tenni, hogy ha ott vagyok, akkor megölel vagy valami, de ha nem, akkor megmondja, hogy inkább ne meséljek neki, mert ő nem tud mit mondani a dologra. Egy barátnőm van, aki talán tud segíteni, ő írt nekem össze pár dolgot, amit minden nap el kell olvasnom. Amúgy az a baj, hogy körülbelül minden este elsírom magam. Sírok, egyedül érzem magam. Utána félni kezdek, majd nevetek magamon, elkezdem utálni magam, hogy szánalmas vagyok. Ennél a fázisnál érzek rá késztetést, hogy vágjam meg magam. Nem teszem meg általában. Az önutálat után meg valahogy sírva elalszom. Valami ötlet? Nem szeretnék megint pszichológushoz menni, aranyos, jól kijövünk, de így sem lesz időm semmire ebben a tanévben, a pszichológus nem fér bele. Tudok egyedül valamit csinálni ami segíthet? Amúgy betegesen szorongok és depressziós voltam, ami néha-néha visszatér.
2013. aug. 19. 01:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem idegileg vannak esetleg problémáid?Van nyugitea a gyógyszertárban,vagy jó bármilyen homeopátiás szer is.Egyik barátnőm mondta,hogy ilyen nyugtató teát iszik és azzal megnyugszik(ő a dolgozatok miatt idegeskedett,meg az egyik hülye osztálytársunk miatt).
2013. aug. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van-e a környezetedben olyan felnőtt személy vagy tőled idősebb korosztály akinek a társaságában jól érzed magad illetve olyan személy aki nem tud rossz dolgokra befolyást gyakorolni? A tünetek mikor a leggyakoribbak? Amikor unatkozol? Milyen tevékenységekkel töltöd el a szabadidődet?
2013. aug. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy idegileg lenne problémaa. A pszichológus nem mondta. Azok a felnőttek, akikkel jól érzem magam általában le is itatnak, vagy a rajztanárnőm, ő a pszichológusomnak a felesége, vele sokat beszélgetek de nem ilyenekről. Akkor fordul elő, amikor egyedül vagyok. Szabadidőmben ha itthon vagyok rajzolok és sminkelek, ha nem vagyok itthon 90%, hogy a barátomnál vagyok. Eléggé függök tőle, nem bírok ki sok időt nélküle.
2013. aug. 19. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna... csak annyi, hogy én rendszeresen vágtam magam.

Ugyan ilyen helyzetben voltam, elmondom, nekem mi segített:

egy igaz barát, aki bármikor meghallgatott (hajnali 3kor is)

nyugtatótea (valeria + orbáncfü a legjobb)

hogy kicsit lazábban vegyem a dolgokat. A barátom belémnevelte, hogy tojjam le, ha bántanak, és ez igencsak hasznomra volt.


Ha gondolod, írhatsz privit is, beszélgethetünk.

2013. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*valeriána
2013. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én fiú vagyok, ráadásul "érzelmes típus" is.

Élvezd ki! :)

A melankólia is lehet szép.

Ilyenkor nem kergeted magad hamis ábrándokba, mindent úgy látsz, ahogy valójában van, esetleg rosszabbként.

Ha esik az eső menj el sétálni, vagy ülj az ablak mellé, és töprengj egy kicsit, filozofálj, olvass el egy könyvet, nézz meg egy filmet, és "értelmezd", gondolkodj el azon, mit jelent neked az a mű, mi zajlott le a fejedben, amikor nézted.

Hallgass ehhez a hangulathoz illő zenét. Használd ki!


De semmiképpen se bántsd magad! Ez a legfontosabb!


Ha szeretnél valakivel beszélni erről, vagy szeretnéd hogy ajánljak filmeket, könyveket, zenéket, amik a célnak megfelelnek, írj bátran, akár itt, akár privátban! :)


15/f

2013. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!