Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek egy lelkileg...

Szerintetek egy lelkileg instabil személy lehet pszichológus?

Figyelt kérdés
Mondjuk aki falcolt/falcol és border v. bipoláris? Szerintem nem, de nem tudom hogy van ez... :/

2013. aug. 11. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Már hogy lehetne... át se menne a pszichés alkalmasságin. Aki maga is komoly problémával küzd és nem kiegyensúlyozott, hogy segíthetne mások gondjain? Csak még betegebb lenne mások gondjainak súlyától. Nem bírná a terhet.
2013. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Jó kérdés. Tudomásom szerint a komoly felvételit alkalmassági vizsgálatok előzik meg. Olyan pszichiáterrel már találkoztam, aki az évtizedek alatt asszimilálódott a betegeihez, és elég fura szokásokat vett fel: tickes lett, nyilvánosan túrta az orrát, stb. De olyannal is, aki hipnotizálni akarta a beteget, aztán az akció visszafele sült el, a pszichiáter békésen horkolászni kezdett a beteg mellett.
2013. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze a felvételin lehet, hogy kiderülne.

Mégis rengeteg ember azért választ segítő szakmát, mert ő maga is segítségre szorul..

És ha mások gondjaival van elfoglalva, akkor a sajátjáról nem kell tudomást venni.

2013. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
lehet persze :) nem sok "normális" van... nézd meg a Csernust! az se komplett oszt milyen hírnévre tett szert. Kutyák között királykodik, és ezért még fizetnek is neki :)
2013. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez engem is érdekelne. Szerintem igazán csak az értheti meg a betegeket, aki maga is beteg. Egy ép ember nyomhatja a betanult szöveget, írhat fel gyógyszert, de sosem fogja átérezni, hogy mi játszódik le a betegben. Én ilyen orvoshoz nem is járnék. Mintha lélek nélkül csinálná, persze ez erős túlzás. Szóval nem tudom, hogy átengednek-e, de szerintem jó pszichológua lennél. Egyébként én is border vagyok elvileg, de még a skizofréniával is kecsegtetnek, plusz én is falcoltam. Miről beszélek? Falcolok. :D
2013. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázzuk mi az, hogy beteg?? és ki a normális? Aki ezt a sok pszichomaszlagot megeszi azt csak sajnálni tudom... ne higgyétek már el ezt a sok "mentális betegséget", amire fel lehet írni a sok sz@r "gyógyszert", amitől aztán tényleg hülye lesz, aki szedi...
2013. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Csak igazán az értheti meg a betegeket, aki maga is beteg"?

Van igazság benne, ez kétségtelen, ugyanakkor aki lelkileg akár kicsit is gyengébb, az száz százalék, hogy nem fogja tudni különválasztani a munkát és a magánéletet egymástól, márpedig a pszichológusnak és pszichiáternek egyaránt ez az egyik legfontosabb feladata (más szempontból nem-igen vehető egy kalap alá a két szakma, de ebből mindenképp) Megnéznék mondjuk egy lelkileg instabil pszichológust, aki egy tök átlagos munkanapján eltöltött mondjuk 1-2-3 órát egy pácienssel, akiről kiderül, hogy - teszem azt - gyilkos hajlamai vannak és részletesen elmeséli, hogyan teszi el láb alól a nem kívánatos személyeket, szóval ez a kis instabil pszichológus vajon hogyan érzi majd magát, mikor hazamegy? Elsőre talán elengedi, de hosszútávon nem bírja, borzalmasan megviseli a sok trauma, mert mindaz a pácienseken keresztül nyilvánvalóan átsugároznak rá is. Szóval nem, nem a legjobb ötlet.

2013. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nincsen alkalmassági... a felvételin meg simán el lehet ezeket palástolni, az általában csak a szakmai célokról és az egyéni motivációkról szól
2015. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!