Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kezdenek elfajulni a dolgok a...

Kezdenek elfajulni a dolgok a húgommal kapcsolatban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
13 éves, már másfél éve pasija van, már csókolóztak, a fiú rendszeresen letapizza. Anyáék nem tudnak semmiről, mert itthon mindig játssza a színésznőt (pl: mikor közösen nézünk egy filmet eltakarja a szemét, és undorodik amikor csókolóznak benne stb..) itthonról lopott alkoholt és a barátnőivel iszik rendszeresen. Azt hiszi hogy mindent megtehet, folyamatosan visszafelesel mindenkinek. Sok ruhámat, fehérneműmet ellopja, és ha nem találom meg a szobájában nem is adná vissza. Például a melltartómat rendszeresen találom meg nála, pedig szinte nincs is melle... Szóljak valakinek erről vagy ne foglalkozzak vele?
2013. aug. 19. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem beszélgess vele. Nem hiszem, hogy a szüleid elhinnék ezeket, hagyd, hogy a saját hibáiból tanuljon. Mást nem hiszem, hogy lehetne tenni, de ha anyukádék hiisznek neked, akkor mond el szépen mi a helyzet.
2013. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon durva, hány éves vagy? a szüleidnek szólnod kell vagy tanítsd móresre,de ez nem mehet így tovább!
2013. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
16. Nem tudom én sose csináltam ilyeneket... Már próbáltam vele beszélni még mielőtt ellopta itthonról a piát :)
2013. aug. 19. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a te helyedben a szüleimmel ülnék le komolyan beszélni és nyomatosítanám az igazamat h járjanak nyitott szemmel. Hidd el el fogják hinni ha őszinte vagy. Ez még csak a kezdet aztán még jobban "kinyílik" a csipája és nincs megállás. Nem csak bosszúból kell beköpni hanem az ő érdeke is ez.
2013. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van,a szülőkkel beszéljetek,13 éves kislányról van szó és nagyon messzire ment.
2013. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sűrgősen meséld el a szüleidnek, mielőtt még valami rosszabbat tesz a kishölgy.
2013. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én 14L vagyok. 13 éves koromban nekem is volt és most is van barátom nálunk a csók meg ilyenek alapnak számítottak de nálunk is volt azért több amiről anyáék nem tudtak. mi is jártunk ki inni haverokkal szerintem szólj szüleidnek én is így lettem elkapva akkor nagyon haragudtam nővéremre hogy miért mondta el de így vissza gondolva jól tette mert jobban elfajultak volna a dolgok :/ már most nem nagyon járunk ki inni meg nem nagyon vagyok kint úgy mint régen szerintem jót tett hogy tesóm szólt szüleimnek ajánlom neked is :)
2013. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szólja a szüleidnek.

Én is hasonló voltam 13 évesen, bár pasim nem volt. De állandóan elloptam a nővérem ruháit. Bár vissza is adtam neki, ráadásul kimosva. :D Én is loptam piát, kipróbáltam a cigit. Volt akkor egy barátnőm, vele csináltam mindezeket, és bevitt egy "rosszabb társaságba" Engem nem a nővérem leplezett le, hanem én saját magamat. Így legalább nem tudtam senkire haragudni és senkit se hibáztatni. De jobban jártam így, szólj az ő érdekében. :)

16/L

2013. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Beszélj a szüleiddel, de azért ne áruld be teljesen a húgodat. Lehet, hogy (a filmes történetből gondolom) gyerekes gondolkodása van még ennyi idősen, és akkor ha te lebuktatod, majd ő is visszavág valamivel. A ruhalopkodást pedig értelmesen beszéld meg vele, hogy nem kéne (13 évesen fel tudja fogni), de ha valami kell neki, kölcsönadod.

Én 14 évesen kezdtem el inni "járni" a haverjaimmal, cigizgettünk is. Első pár alkalomkor vicces volt, meg nagyon menőnek éreztük magunkat, de aztán leszoktunk róla, mert már nem volt jó szórakozás. Ezt szerintem ne említsd meg a szüleidnek lehetőleg.

Pasiügyről nem tudok nyilatkozni, ennyi idősen, nekem nem ez járt az eszembe, de másfél éves kapcsolat elég hosszú. Az, hogy mit kéne, meg mit nem kéne a fiúval, ezt maximum elmagyarázni lehet neki, de hiába tiltanak meg a szüleid neki bármit, ő pont azt fogja csinálni.

Te vagy a nővére, rád mindig is jobban fog hallgatni. Próbáld a jó úton terelgetni, elmagyarázni neki a kamasz élet szabályait és erősítsd meg, hogy rád számíthat mindig. (Erre pedig az árulkodás nem jó módszer.)

2013. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!