Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Apa-fia, és sok probléma...

Apa-fia, és sok probléma ebben a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. A problémám az, hogy apámmal nem éppen az a jó a viszonyom, nem tudom, hogy túlreagálom-e.

Rengeteg problémánk van, anyagi gondokkal kiegészítve, felsorolásként nézve:

- Olyanoakt néz ki belőlem, amire meg sem tanított. (Leszólta a fejemet, mert nem tudtam, mi az a dekopír fűrész, az életben nem mutatta meg, de erre bezzeg válaszolni nem tudott.)

- Még kissebb dolgokon is idegbetegeskedik. (Pl. ferdén vágtam a kenyeret.)

- úgy érzem, hogy ő arra nevel, hogy egy érzéktelen sz*rember legyek. (pl. ne tiszteljem a nőket, valamikor ezt mondta.)

- A mi házunk lakható, ám kívül eléggé csúnya (nekem ez egyébként tetszik is valamennyire), ő meg az adonyi telkét csinálná. (értem, hogy neki az öröm lenne, de azért ne hagyja félbe...)

- Anyámat néha a szemei előtt sértegeti. (és én érzem rosszul magam emiatt, hogy anyám néha boldogtalan és sokat veszekednek.)

- Néha kifolyik egy kis pénz. (pár nap alatt sok sört vettük legutóbb, igaz azóta nem.) Meg néha elvisz engem valami étterembe, ebben az a kis baj, hogy kivételen velem, mert én vagyok az egyetlen fia (félnővérem anyámtól van) meg stb.

- Nem találtva a múltkor felakasztva a szószoskanalat (ott volt az, csak a tálca mögött, kicsit alrébb, én találtam meg) és egyből ordibálni kezdett.

- Nem elégedik meg néha velem. (év végén 4.78-as átlag (ami szerintem jó) egy nyelvi előkészítős osztályban, matekból meg egy másik tantárgyból lettem csak 4-es, a matekból jófej volt a tanár és megadta, én nagyon örültem, neki meg az volt a válasza, hogy szétszórt vagyok, meg nem figyelek (a fenéket nem...)

- Iszonyatosan félek a darazsaktól, meg a hasonló kis zümmögő szemétláda fullánkosoktól, szerinte ez lányos.

- Sokszor a szememre hányja, hogy nem vagyok elég kommunikatív, és hogy ez az én hibám, mert nem javítok rajta. (Nem igazán jövök ki a kortársakkal, másak a nézeteink, pl. ők leragadnak az idióta hülyeségeknél. Ezért nem vagyok olyan jó beszélgetőtársuk, nehezen is megy (kivéve ha autókról, vagy metálzenéről van szó, de "ezeknél" nincs olyan.)

- Néha egyküld a fenébe, ilyen "hess innen" módon, ezért a pöchendi lerázásért úgy fejenvágnám egy fakanállal.

Néha úgy agyonvágnám egy serpenyővel, de néha jól megvagyok vele. Lehetne a vele való kapcsolatomat javítani?



2013. aug. 17. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, mert apád egy tipikus s.g.f.j! Remélem nem rá fogsz hasonlítani, de tán már látszik, hogy több ésszel áldott meg a JÓIsten! Ne ő legyen a példaképed. Sajnos ki kell bírni még néhány évet vele egy fedél alatt, de törekedj arra, hogy minél előbb le tudj lépni, mert csak tönkremész. A nőket pedig, jobb, ha tiszteled és nem haonlóképp bánsz majd a feleségeddel, mint ahogy Ő. Sok sikert, hogy ki tudj törni ebből a háttérből, légkörből.
2013. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát... igyekszem nem olyan lenni, mint ő... de ő is azt mondja, hogy én jobb apa lennék, mint ő. Pillanatnyilag én azon gondolkodom, hogy ha majd lesznek gyerekeim, és jónagy hüyleséget csinálnak, valami nyugtató hatása alatt beszélném meg velük, hogy ne ordibáljak velük, hanem normálisan megbeszéljük, megoldjuk.
2013. aug. 17. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

apád vmitől k urvá ra stresszes és ez sokszor rajtad csattan. vagy szimplan bunkó


lehetne, de ez rajta is múlik

mikor vagytok jól el? akkor mit csináltok? azt kellene többször.

2013. aug. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, elég stresszes, de igazából ilyen apró dolgokat idegesíti fel magát, ez meg engem.
2013. aug. 18. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. ha nem mutatta meg honnan a fenéből kéne tudnod?

2. ha valaki éhes akkor tökmindegy hogy hogyan vágva a kenyér, úgyis megeszi..

3. ebben nincs igaza..

4. anyai gondok mellett miért egy telket akar csinálni?

5. erre nem tudok mit mondani.. jó nagy majom a faterod,hogy úgy szidja anyudat hogy te(!) érzed magad sz@rul

6.egy kis sörtől még senki nem ment csődbe..

7. vegyetek még vagy 10 kanalat és szögeljétek fel a falra hogy meg tudja találni..-.-

8. egy 16 éves fiútól(!) szerintem tök jó eredmény. más 16 éves drogozik,rendszeresen piál, cigizik,meg gyereket csinál..

9.na és akkor? ő meg mindig ordít, az jobb?

10. biztosan vannak hasonló érdeklődésű fiúk/lányok, csak még nem találkoztál/beszéltél velük.

11. miért teszi? jól érzi tőle magát vagy mi? a saját fiát elküldi otthonró? milyen ember ez tejóég!

szerintem szakember által lehetne javítani a kapcsolaton de ez mind a kettőtökön függ(de jobban apádon)

2013. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem ez a véleményem, 14/L 8 és tudtam volna ennél "szebben is írni" de nem engedi!)
2013. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!